Ti tanulnátok ezt?

Figyelt kérdés

Debrecenben tanulok az egyetemen, már nem sok van hátra fél lábba is kibírom, de ahogy közeledtem a tanulmányaim vége felé, egyre jobban érlelődik bennem, hogy nem erre vágyom. Imádok sütni főzni, de a családban már van szakács (testvérem) és ezért elgondolkodtam a cukrász szakmán. Előtte művészeti iskolába jártam, grafikusnak tanultam, így szerintem tudnék szép süteményeket, tortákat alkotni.

Félek, hogy a családom hülyének tartanak, hogy diploma után "szak" ilyenbe vágnék bele, de nem élvezem amibe belekezdtem. Szerintetek van jövője egy cukrászatnak? Debrecenbe lehet tanulni egyáltalán? Nagyon stresszes munka? (Pont a stressz miatt nem bírom a mostanit!) Köszönöm a válaszokat!


2012. jan. 28. 17:03
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Hú most eléggé elkeserítettél :/ persze nem a te hibád, csak már megörültem, hogy milyen jó ötletet találtam ki. Nem is tudom mihez kellene kezdjek akkor :(
2012. jan. 28. 18:43
 12/15 A kérdező kommentje:
Ötvös? Mondjuk ezüstműves :)
2012. jan. 28. 19:36
 13/15 anonim ***** válasza:

Nincs rá kereslet. És nehéz szakma. Úgy kell házalnod a munkáért.

A mai kreatív munkák ilyenek. Nincs rá kereslet. Minek amikor a kínai olcsó szart megveszed 400 ft-ért egy rendes munka meg kerül 1500-ba?


Ha mindenképp ilyesmire adod a fejed, akkor azt tedd annak tudatába, hogy nem fog a munka az öledbe hullani, a pénz sem fog felvetni és valószínűleg sokat kell belefeketedned.


Szóval, ha azt szívvel lélekkel csinálod akkor hajrá. De könnyű életet ne várj egy ilyen munkánál sem. Küzdened kell, és sokszor fogsz falba ütközni.

2012. jan. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

És külföldön sincs rá kereslet? Mert lehet elmegyünk a barátommal valahova, mert neki is olyan a munkája aminek itt 0 jövője van :)

Külföldön hol van rá kereslet?

2012. jan. 29. 17:42
 15/15 anonim ***** válasza:

Külföldön csak akkor keresel jól ezzel ha van kiépített hálózat. Pl műkedvelők, múzeumok... stb.


Cukrásszal már nem olyan reménytelen a helyzet, de arról pontos képet nem tudok.

2012. jan. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!