Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyennek találtátok az idei...

Milyennek találtátok az idei biosz emelt érettségit?

Figyelt kérdés

Nehéz volt? Nehezebb volt mint tavaly? Szemetek voltak a feladatok?

Ebben az évben eddig az összes emeltre azt mondták, hogy nehéz volt..



2012. máj. 15. 14:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/102 anonim ***** válasza:
100%
Azért még ne dőljetek a kardotokba. Mikor anno én is érettségiztem bioszból, úgy jöttem ki, hogy de k.vanehéz volt és jajmilesz. Aztán tök jól sikerült:DD
2012. máj. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/102 anonim ***** válasza:
100%
hát szerintem is nehéz volt, nehezebb mint a tavalyi. főleg az esszék:S remélem meglesz 80 bár kétséges
2012. máj. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/102 anonim ***** válasza:
100%
Ahj nekem is k.rva sz@r lett, az az orvosi már tuti ugrott, de ha holnap írok, egy 100 %-os kémiát, akkor a gyógyszerészet talán összejöhet. De nagyon el vagyok keseredve, mert persze a növényes meg ökológiás részt rontottam el és most azért nem vesznek fel az orvosira, mert nem tudok egy populációgenetikát számolni (jó van kicsit túlzok, de hadd fogjam már rá vmire). Én nagyon nehéznek éreztem, legalábbis pl tegnap tanárommal csináltam egy 2009-es októberit, az messze jobban ment. Ez talán jó esetben lesz meg 60 %, ha jó fej a tanár aki javítja.
2012. máj. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/102 anonim válasza:
100%
szerintem is nehéz volt. engem az idegesít hogy rengeteget tanultam mindent megtanultam és alig kellett használnom a tudásomat, nemtudom,hogy erre hogy lehetett volna felkészülni...
2012. máj. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/102 anonim ***** válasza:
86%

14-es!

Igen, nekem is ez a bajom. Pár hete írtam egy feladatsort, az 60%-os lett. Na mondom akkor még gyors húzzunk bele, és szó szerint hülyére tanultam magam. Minden reggel korán felkeltem és késő estig toltam. És azzal, hogy ez most nem jobb egy 60-nál 65-nél, gyakorlatilag semmi értelme nem volt annak, hogy ennyire megküldtem az utolsó heteket. Simán foglalkozhattam volna pl kémiával... Meg úgy persze alapból is sokat tanultam és zavaró, hogy pont belekérdeztek abba, amit annyira nem tudtam, pl populációgenetika. Hála a jó égnek idegrendszer nem volt, kivéve azt a hőszabályozósat, de azt pont tudtam :)

2012. máj. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/102 anonim ***** válasza:
75%

Gyerekek, az emelt nem arról szól, hogy bemagolod a könyveket és visszaböfögöd.

Az emeltnek pont az a lényege, hogy megtanulod az elméletet, és alkalmazod. Az alkalmazás a lényeg. Hogy hogyan tudod meglátni az összefüggéseket.

2012. máj. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/102 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van (bár én nem szoktam semmit sem visszaböfögni...). De azért szerintem abban egyetértünk, hogy azért tanulni is kell. Én pl rengeteg feladatot csináltam, a Nagy zöld feladatgyűjteményt végig, némelyiket többször is. Nem csak görnyedtem a könyveim felett 0-24-ig...
2012. máj. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/102 anonim ***** válasza:
89%

A visszaböfögést nem pejoratív értelemben mondtam, nem kell félreérteni és a rosszindulatot látni benne. Akkor javítom "visszamondásra".

Tény, hogy kell tanulni is, sosem mondtam, hogy nem.

De akkor eredményes a dolog, ha az ember begyakorolja azt, amit megtanult. Emellett bizony a szövegértés és a matek is fontos része a biológiának. Vannak olyan könyvek, amikben pl. szövegek és ahhoz kapcsolódó kérdések vannak (azt hiszem integrált szövegelemzési feladatok néven fut a dolog). A zöld könyv egyébként nem rossz, csak sok helyen olyan dolgokat kérdez, amivel a büdös életben nem találkozol, és kevés az érettségihez hasonlító példa.


Nem megbántani szerettelek volna a kommentemmel, csak úgy gondolom, hogy ha vki halálra tanulja magát, és még sem jön neki össze, akkor a tanulási módszerével van a gond.

Ezért hívtam fel a figyelmet arra, hogy az emeltnek a feladatmegoldás a lényege.

2012. máj. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/102 A kérdező kommentje:

Egyébként mindenhonnan ezt hallom, szóval ha nehéz volt, az mindenkinek nehéz, úgyis egymáshoz kell viszonyítani.


Egyébként be mertétek vállalni a két emeltet a plusz pontok miatt? Van aki kémiából is emeltezik? Nem kemény nagyon a kettő egyben?

2012. máj. 15. 19:50
 20/102 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként mindenhonnan ezt hallom, szóval ha nehéz volt, az mindenkinek nehéz, úgyis egymáshoz kell viszonyítani. "


Ez nagyon igaz:) Ha tényleg annyira nehéz volt, akkor mindenkinek szar lesz. :D

2012. máj. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!