Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Azok a kedves emberkék,...

Azok a kedves emberkék, akiknek mindenre a válasza: büfészak, mégis végzettséggel rendelkeznek?

Figyelt kérdés
2012. aug. 17. 22:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
60%

Ha az ilyen szakokat fizetőssé tennék máris kiderülne, hogy mennyire népszerűek ezek a képzések.

Vagy megszűnnének, vagy nagyon lecsökkenne a létszám.

2012. aug. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
A túlképzés, a fizetős magániskolák sokat rontanak az egészen. Én is egy olyan szakon végeztem neves egyetemen, ami magában még jó is lenne, csak van 50 bivalybasznádi főiskola ahol a főnökség rokoni köre megszerzi a viccdiplomáját úgy, hogy egy másodfokú egyenletről azt se tudja, mi az. És persze ő lesz az új vezető, én meg papírt tologatok és fogom a fejem, hogy milyen ökörségeket csinálnak a vezetők.
2012. aug. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
50%
Az apró megjegyzéshez annyi, hogy az andragógia képzéshez nem tartozik hagyományos értelemben vett tanárképzés. Az andragógus csak egy asszisztens a felnőttoktatás megszervezésében, ég és föld a különbség, ha összehasonlítod az egyetemi tanárképzést és az andragógia szakot. Ismerek andragógia szakost, a Zsigmond királyon végzett, szerintem mindent elárul a szakról, hogy az illető maga is röhögött a képzettségén...
2012. aug. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Andragógia az Eltén is van, ott legalább az egyetemnek van neve. Ez is büfé, de a ZSKF még ennél is büfébb. Itt legalább az ember elmondhatja, hogy az Elte Pszichológiai karán végzett, bár egy orvosnak ez is egy semmirekellő büfé kar.
2012. aug. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
29%

én is folyton lebüfézem az ilyen kommunikáció és médiatudomány, turizmus vendéglátás, andragógia, szabad bölcsészet baromságokat.

kémia szakos vagyok.

2012. aug. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

22.59


Egyetértek, és bár kicsit eltér a témától, hozzátenném, hogy az elit szakokon is egyre több a degenerált, akik régebben egyetem közelébe sem kerülhettek volna... Nekem meg ég a pofámról a bőr, hogy ugyanazt a diplomát fogjuk kapni.

2012. aug. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
82%
Hagyjuk már ezt az adófizetők pénze dumát. Jó magam adófizető vagyok, tehát részben fizetem egy nem büfészakos orvos képzését, aki lehet, hogy 5 év múlva cukros vizet itat a cukorbeteg nagyimmal amikor nem kéne. Ja és közben pedig fizetem a saját tandíjamat, mert már a levelező szakokra, vagy azok zömére nem jut az államilag támogatott keretszámból. Mindenkinek joga van azt tanulni ami jól esik neki, akár az adófizetők pénzéből. Ha az ember jó tanuló, igen is jár neki az a sansz egyszer, hogy közpénzből tanuljon olyat ami érdekli. Nem olyat ami menő, vagy divatos, de a víz is kiveri tőle. Feltéve, hogy tanul az illető, mert azt nem szeretem mikor valaki csak melegedni jár be egy intézménybe, vagy hogy ne kelljen dolgozni menni. Ha ez ennyire szúrja sok ember szemét, akkor úgy igazságos ha semmilyen képzés nem indul állami támogatással, mert hát ugye isten tudja kik is fognak ebből végül profitálni. Nem fér a fejembe, hogy miért pont a büfészakok olyan zavaróak. Elárulom, bár szerintem egyértelmű, hogy nem az ilyen szakokon végzett emberek nyúlják le évek óta a pénzünket. Félelmetes a magyarok mentalitása sokszor. Leszólás, lenézés, gyűlölködés, irigység. Összefoglalnám egy szóval is ezt a négy tulajdonságot, de akkor kitörne a harmadik világháború.
2012. aug. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Még az az orvos is jobb, aki itat valamit a nagyiddal.

Jobb annál aki itt végez, utána német mamákat itat cukros vízzel. A bölcsész, aki később eladó lesz, legalább itt adózik és itt segít zsömlét venni a vak nagyinak.

2012. aug. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
89%

Haggyuk már ezt a kinek a pénzéből jár büfészakra a gyermek dumát. Tegyük fel, hogy bölcsésznek tanulok (amúgy nem) de anyám, apám orvos, vagy mérnök, vagy vállalkozó és embereknek ad munkát. Amikor leírom, hogy az állam pénzéből szabad bölcsész szeretnék lenni, akkor mindenki megvet, hogy az mekkora pazarlás, pedig a szüleim jó eséllyel sokkal többet adóznak mint a becsmérlő kommentelő.

Továbbmegyek, már-már demagóg módon azt állítom, hogy amilyen adózási morál ebben az országban van, visszatetsző ez a "deazénadómbólnetanuljon" duma. Tudom, az itt kommentelők mind tisztességes adózók, természetesen, akkor viszont az első bekezdés érvényes.


Ezen az oldalon elég sok a troll, itt mindenki név nélkül írhat, amit gondol. Akik a való életben is akkora s&ggfejek mint itt néhányan, azoknak igencsak keserű életük lehet, már-már magyarázat arra, ahogyan viselkednek. Vagy csak szimplán lenéznek valakit, mert biztosak benne, hogy ők okosabbak, és ez jó érzéssel tölti el őket. Az ilyeneket figyelmen kívül kell hagyni.


Ha kritizálsz egy szakot, azt objektív szemlélettel tedd, érvelve, releváns példákon keresztül.

2012. aug. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Kémia szakos, a turizmus épp nem egy felesleges szak, arra azért szükség van, hogy mindenféle vadbarom ne ijessze el a német turistákat.

Egyébként a kémia sem életbiztosítás a magyar munkaerőpiacon, én nem azt tanultam de ismertem több kémiásat egyetemről. Sokan nem is találtak munkát, akik igen, azok is vagy valami vagy csicskamelót, vagy érettségiset. Ha pedig még "szakos" vagy és nincs meg a diplomád, bármi lehet, vannak buktatós tárgyak.

Bölcsész szobatársaim is voltak, nem tűnt olyan könnyűnek az anyaguk, sokat tanultak ők is. Amíg én számolgattam éjszaka, addig ők 500 oldalas könyveket tanultak. Lehet értelmetlennek tűnik az egész és nem lesz rá később szükségük, de azért csak nem könnyű megtanulni azt sem. Nekem se lesz szükségem kb. soha a L’Hospital-szabályra, mégis tudni kellett.

2012. aug. 19. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!