Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Azok a kedves emberkék,...

Azok a kedves emberkék, akiknek mindenre a válasza: büfészak, mégis végzettséggel rendelkeznek?

Figyelt kérdés
2012. aug. 17. 22:07
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, sajnálom, hogy csak most válaszolok, de nem voltam itthon.

Sok érdekességet írtatok, de szerintem most nem kéne belekeverni az adókat.

Mint már előttem is mondták, itt az oldalon sok troll van, akik csak beszólogatnak másoknak. Még sose mondtam más szakokra, "büfészak", mert mindenki azt tanul, amit akar, amihez kedve, tehetsége van. Én szeptemberben kezdek a BGF pénzügy és számvitelen, amit már nagyon várok, de az már végképp nem tetszik, ha valaki erre mondja, büfészak...

2012. aug. 21. 21:07
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tapasztalom, hogy általában a mérnöki szakokra járók mondják előszeretettel a többire, hogy "büfészak".

Vannak persze nehezebb és könnyebb képzések is, de a "büfészakokra" is szükség van!!! Csak legfeljebb bizonyos szakokra többen járnak mint kéne. De gondoljatok bele, hogy ha a sok "büfészakos" mind elment volna mondjuk OKJ képzésre fodrásznak (vagy akárminek), mi lenne. Aki turizmus vendéglátásra jár, az szervezi majd meg az utazási irodában, hogy nyaralni mehessetek, aki vendéglátásra az majd nyit egy kávézót ahova beülhettek a barátaitokkal. Ha nem lenne kommunikáció- és médiatudomány, akkor kik csinálnák nektek a TV műsorokat? És bármennyire is nem hiszik el néhányan, szükség van pl. szociológusokra is, és még lehetne sorolni. Arról nem beszélve, hogy a sokak által szidott bölcsészkart végzettek között is lesznek pl. tanárok, a történelem szakosok majd kutatnak, hogy ti kiállításokat nézhessetek a múzeumokban, stb...

2012. aug. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
95%

Én abban a kivételes helyzetben vagyok, hogy van műszaki és bölcsész végzettségem is, így azt hiszem, a válaszom többek számára tanulságos lehet.


Üzenetem a mérnökhallgatóknak:

Ti hajlamosak vagytok azt hinni, hogy csak az ér valamit, amit ti tanultok, és minden más büfészak. Ez nem feltétlenül igaz. Azt aláírom, hogy filozófia, esztétika, meg hasonló hangzatos bölcsész szakokra nem igazán van szükség a munkaerőpiacon. De pl. egy nyelv vagy andragógia szakos bölcsész tud munkát találni, méghozzá nem is olyan nehezen. (Sőt, szerintem a filozófia szakosak is el tudnak helyezkedni, de akkor tényleg nagyon jónak kell lenniük az a saját szakterületükön.) Meg ti azt is hiszitek, hogy ami nem műszaki tantárgy, annak az elvégzéséhez nem kell ész... Hát ez sem feltétlenül így van. Egy jó kis Alkalmazott nyelvészet vagy Német morfológia azért felveszi ám a versenyt a sziltannal :)És idén már ugye minden hülyét felvesznek villamosmérnöknek. A csapat 3/4-ét az első év végén ki fogják szórni. Ők szerintetek mihez fognak kezdeni? Keresnek egy olyan szakot, amit majd el tudnak végezni, legyen az a szak közgazdász, jogász, bölcsész, stb. De a hiba nem hiszem, hogy bennük van, hanem inkább a BME villanykar követelményrendszerében. Nem hiszem, hogy egy évfolyam háromnegyede hülye lenne, de ez már nem ide tartozik.


Üzenetem a bölcsészhallgatóknak:

Ti hajlamosak vagytok sírni, hogy milyen nehéz a suli, mennyit kell olvasni, stb. Legyetek szívesek, ne nyavalyogjatok. Ti azért esténként tudtok egy kicsit bulizni, éjszaka pedig aludni. Egy mérnökhallgató (egy olyan, aki komolyan veszi a sulit) jó, ha 3-4 éjszakát át tud aludni egy héten. Mert amúgy házi feladatot kell csinálnia, rajzot kell szerkesztenie, magolnia kell. És ha másnap reggel a tanárnak nincs jó kedve, akkor visszadobja a rajzot arra hivatkozva, hogy az egyik vonal két mm-rel elcsúszott. És azért a ti zh-itokban nincs ám olyan, hogy egy példát elrontasz, és 0 pont az egész, mert a tanár azt mondja, hogy "hát eltört a főtengely, 100 utas meghalt..." Úgyhogy örüljetek, hogy bölcsésznek tanultok, és nem szívja egy eszement suli a véreteket. És hogy meg tudjátok szerezni a diplomát a tervezett 6 félév alatt, és nem kell a csúszások miatt még 6-ot maradni a suliban... Ja, és olvasni meg nem olyan rossz ám ;)

2012. aug. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!