Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az ilyen szülők miért nem...

Az ilyen szülők miért nem járatják magánóvodába a gyereküket? Nem felháborító ez?

Figyelt kérdés

Kislányom most lett középső csoportos. A csoportban 28 gyerek van, viszont van 1, akinek a szülei jehova tanúja valláshoz tartoznak.

Nekem a vallásokkal nincs bajom, nem is ez a probléma.


Ugye ők nem ünneplik pl a karácsonyt, és a szülők követelték az óvónőket és a vezetőséget, hogy a csoportba ne karácsonyozzanak, karácsonyfa se legyen, mert különben vallási nézetek megsértéséért (vagy miért) pert indítanak.

Most ez milyen dolog? Az óvodai év eleji szülői gyűlésen mondta el ezt a tisztelt anyuka.


Hogyan lehet nagyban tenni a többi 27 gyerek és a szülők véleményére? Úgy csinálnak mintha csak ők lennének a csoportba.

A karácsony gyönyörű ünnep, a többi csoportba rendesen tartanak karácsonyi játékokat meg ezeket, mert a gyerekek imádják, csak a mi csoportunkban (kiscsoportban is ez volt, akkor azt mondták az óvónők, hogy beszélnek a szülőkkel) nincs ez, mert a jehovás szülők kiverték a dilit.


Milyen dolog ez?


Csak én akadtam ki rajta? Másik csoportba pedig jelenleg nem lehet áttenni a kislányomat, mert minden csoportban maximális a létszám. (itt úgy van, hogy minden csoportban 28 gyerek van.)


Anyukák, ti mit gondoltok?


Hogyan reagálnátok erre?


Másik óvoda nagyon messze van sajnos.


2012. aug. 30. 17:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

"a csoportba ne karácsonyozzanak, karácsonyfa se legyen, mert különben vallási nézetek megsértéséért (vagy miért) pert indítanak"


Indítsanak csak pert, de nem sokra mennek. Ők a többi 27 gyerek vallsái és világnézetét sértenék meg azzal, ha nem engedik az ilyesmit. Nagyon egyszerű a képlet: a hithű anyukának a gyerkőcöt aznap nem kell óvodába engedni, mikor a karácsonyi műsor van, és kész. El vannak tévedve. Meg van nekik engedve, hogy vallási jelképet hordjanak, és szabadon gyakorolják a vallást, de az nincs, hogy amit ők NEM ünnepelnek, azt más felekezethez tartozóktól is megvonják.

Szóval nyugodtan fenyegetőzhetnek.

2012. aug. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

A peres dolgot nem értettem tisztán, mert direkt halkabban mondta az egyik óvónőnek.

Hiába beszéltek a szülőkkel az óvónők, hogy karácsonykor akkor ne hozzák a gyereket az oviba, nem hallgatnak a szép szóra.


Miért kell a többi 27 gyerek jókedvét, és az ünnepet tönkretenni?


Én megértem, hogy vallásosak, de azért tekintettel lehetnének a többi emberre is.

2012. aug. 30. 17:54
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondanám neki, hogy a csoportban van 27 "normális" vallású egyén szemben eggyel. Többség dönt, egység...

Ilyen alapon én is bemegyek egy iskolába, ahol van rajtam 600 másik diák és azt mondom, hogy mostantól itt mindenki legyen buddhista.

Mivel szabad vallásgyakorlás van, ezért mindenki úgy gyakorolja a vallását, ahogy akarják.

Az óvónénik a hülyék, hogy képesek voltak ennek helyt adni...

2012. aug. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
70%
Ú, én még emlékszem hogy örültem az új társasjátékoknak az oviban.:) Felháborító, hogy elveszi a gyerekek örömét a két szülő. Azért, mert ők más vallásúak, attól még nem gyönyörködhetnének a gyerkőcök a karácsonyfában? :O Igazad van, hát én nem is tudom mit csinálnék ilyen esetben.
2012. aug. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha van pénzed / ismerős ügyvéded, egyszerűen szólj neki, hogy figyelmeztesse az ovit a jogszabályokra...
2012. aug. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Pont ez a baj, hogy akkor is oviba hozzák a gyereket. Az óvónők nem akarnak semmilyen bírósági ügyet kockáztatni, de véleményem szerint ez nem helytálló!

A csoportban igaz, hogy nincsenek azért annyira vallásos szülők, na de azért mégis.


Egyébként tavaly ezt a húsvéttal is eljátszották.

2012. aug. 30. 17:56
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Hozzátenném, nem sokra mennének a perükkel.
2012. aug. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell tartani a karácsonyt és kész, hiába reklamálnak a szülők, meg kell nekik mondani, hogy meg lesz tartva, ha ez ennyire sértené a vallásukat nem kell iskolába engedni. Ezen nincs mit beperelnie. Iskolában mit fog csinálni, amikor a gyerekek a szüleiknek készítenének karácsonyi előadást, ajándékokat? Jogilag nem tehet ez ellen semmit.
2012. aug. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Négyes voltam
2012. aug. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
56%

Az utolsó jót írt az ügyvédes dologról.


Amúgy nekem az egyik legszebb és legkoraibb élményem az ovis karácsony. Kaptam egy mesekönyvet, amit utána még 10 évvel is örömmel lapoztam, mert annyira gyönyörű rajzok voltak benne, és mindig meghatódtam, ha a kezembe akadt. Emellett emlékszem a karácsonyfa fényeire, ami a plafonig ért, és nekem óriásinak tűnt. A legszebb kiskori emlékem! Tegyetek valamit!

2012. aug. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!