Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az ilyen szülők miért nem...

Az ilyen szülők miért nem járatják magánóvodába a gyereküket? Nem felháborító ez?

Figyelt kérdés

Kislányom most lett középső csoportos. A csoportban 28 gyerek van, viszont van 1, akinek a szülei jehova tanúja valláshoz tartoznak.

Nekem a vallásokkal nincs bajom, nem is ez a probléma.


Ugye ők nem ünneplik pl a karácsonyt, és a szülők követelték az óvónőket és a vezetőséget, hogy a csoportba ne karácsonyozzanak, karácsonyfa se legyen, mert különben vallási nézetek megsértéséért (vagy miért) pert indítanak.

Most ez milyen dolog? Az óvodai év eleji szülői gyűlésen mondta el ezt a tisztelt anyuka.


Hogyan lehet nagyban tenni a többi 27 gyerek és a szülők véleményére? Úgy csinálnak mintha csak ők lennének a csoportba.

A karácsony gyönyörű ünnep, a többi csoportba rendesen tartanak karácsonyi játékokat meg ezeket, mert a gyerekek imádják, csak a mi csoportunkban (kiscsoportban is ez volt, akkor azt mondták az óvónők, hogy beszélnek a szülőkkel) nincs ez, mert a jehovás szülők kiverték a dilit.


Milyen dolog ez?


Csak én akadtam ki rajta? Másik csoportba pedig jelenleg nem lehet áttenni a kislányomat, mert minden csoportban maximális a létszám. (itt úgy van, hogy minden csoportban 28 gyerek van.)


Anyukák, ti mit gondoltok?


Hogyan reagálnátok erre?


Másik óvoda nagyon messze van sajnos.


2012. aug. 30. 17:48
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Szerintem beszélj még néhány hozzád hasonló gondolkozású szülővel (nem lesz nehéz,legalább 26-an vannak:)) és fogjatok össze.Együtt menjetek be az igazgatóhoz,és tegyetek panaszt,mondjátok el,hogy mi a probléma (bár hozzátenném,biztos ő is értesült már erről). Abszolút igazad van kérdező,azért mert ők Jehova tanúi,nem kéne az egész óvodának hozzájuk alkalmazkodni,inkább fordítva kéne,hogy legyen.Az alapján,hogy direkt beküldik a gyereket karácsonykor aztán odamennek káromkodva ordibálni amiért ott karácsonyozás folyik azt látom,hogy tényleg direkt csinálják a balhét.Értelmes szülő ilyet nem tesz,inkább nem viszi aznap oviba a gyerekét.
2012. aug. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Hát ez elég durva. Szerintem ilyenkor nem kellene oviba/ iskolába vinni a gyereket, ez lenne a jó megoldás.


Nekem volt régen egy osztálytársam, jehova tanúja, és amikor ünnep volt, akkor nem jött. Se húsvét, se farsang, se anyák napja, se karácsony. Még a szülinapi bulimra sem engedték el, pedig jó barátnők voltunk. Ettől ő is szomorú volt persze, mert szeretett volna velünk ünnepelni. Mikor látta a farsangon készült képeinket, látszott rajta, hogy vágyott volna közénk akkor.


Aztán amikor nagyobbak lettünk, megbeszéltük, hogy eljön a szülinapi bulimra, ne hozzon ajándékot, csak mondja azt otthon hogy átjön hozzám, nem pedig azt h szülinapra jön. Így is tettünk, és nagyon élvezte a tortát a játékokat meg mindent. Karácsony előtt is vittem neki ajándékot becsomagolva, és tökre örült amikor bontotta ki. Otthon persze azt mondta, hogy "csak úgy" kapta, nem azt hogy karácsonyra kapta. Mikuláskor is vittem neki pár csokit.


Ezzel a szülők szerintem csak azt érték el, hogy ránevelték arra a gyereküket, hogy hazudjanak.

Arról nem is beszélve, hogy ha tényleg szabad vallásgyakorlás van, akkor a gyerekre miért kényszerítik rá az ő vallásukat, amikor a gyerek már elég nagy ahhoz tudja mit szeretne.

2012. aug. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Sok szülővel sajnos az a probléma, hogy félnek tőlük, mert nagyon erősen fenyegetőznek. Vagy úgy vannak vele, hogy inkább tűrnek, vagy úgy, hogy nem tűrik, de félnek lépni. Ez a fenyegetőzés nekem már nagyon nagy túlzás a szülők részéről.
2012. aug. 30. 18:40
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan! Leírtam, hogy tenned kellene valamit, és elmeséltem az egyik legkedvesebb gyerekkori emlékemet, és valamelyik retardált leértékelt. 35%... gratulálok!
2012. aug. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztalak le.
2012. aug. 30. 19:07
 26/26 anonim ***** válasza:
Ismerek olyan jehovát aki a keresztény oviba járatja a gyerekét.
2012. aug. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!