Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megy valaki most ősszel emelt...

Megy valaki most ősszel emelt bioszra?

Figyelt kérdés
Hogy álltok a tanulással?? Hogyan tanultok, és hol tartotok??

2012. szept. 17. 21:56
 31/95 anonim ***** válasza:

Én genetikának örülnék a legjobban..:) Abból még suliban 100%os tz-t írtam..:D Nagyon szeretem..:) Amúgy a tavalyit eltaláltam, szaporodás témakörre tippeltem..:) Idén..idegrendszerre tippelek, de félek tőle..ott vannak nehezek..

Nah a grafikon meg..ne is mondd..tavasszal az a kis állatka..már nem is emlékszem mi volt..és lerakja a petét meg mittudomén:D Viszont azzal szerencsém volt akkor, mert sikerült jól betippelni..:D De annyira idegesítő feladatok voltak..egy dolog maradt meg bennem még nagyon..mikor a darázs és a lárvája volt..és volt egy olyan hogy túljutott a bábállapoton..egyik, másik mindkettő vagy egyiksem..Hát basszus most tudnom kéne, hogy a darázs teljes átalakulással fejlődik vagy simával??:D

2012. okt. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/95 A kérdező kommentje:
Én viszont remélem h genetika nem lesz mert gyűlőlöm. Viszont én azt érzem h lesz benne táplálkozás aminek örülnék de az idegrendszert azt kihagyhatnák) Nagyon félek és egyre jobban :-( annyira örülnék egy 75-80%os érettséginek. Remélem sikerül. Ti hogy érzitek mik lesznek benne? És nektek hány % kéne?
2012. okt. 24. 17:26
 33/95 anonim ***** válasza:

fúúúú a darazsas feladat az iszonyatosan felidegesített tényleg egy nagy idiótaság volt az egész pff meg a növények gyarapodása is...

hát a táplálkozással tényleg jól járnánk, de valahogy nekem is idegrendszeres megérzésem van épp most néztem át megint xD már beteges amit csinálok de kell h legyen eredménye, tképpen nem vagyok telhetetlen egy 75-80% nekem is megfelelne utána még felhúzhatnám szóbelivel szóval ez így jó terv :)

na meg megfigyeltem hogy a vérrel kapcsolatos témák, véralvadás nagyon sokszor előfordulnak pl esszében már kétszer is adták meg a kalcium ion szerepe is kétszer volt már szerintem most is lesz valami vércsoportos feladat vagy valami ami vérrel kapcsolatos.

2012. okt. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/95 anonim ***** válasza:

Na akkor csatlakoznék hozzátok, még ha utólag is :) (én voltam, aki szintén feltett egy ilyen kérdést).


Nekem a bioszom most tavasszal 66 % lett, de mivel a kémiám nagyon elrontottam, ezért úgy döntöttem, hogy ismétlem a bioszt is. Kémia emeltet csak tavasszal teszek. Idén még orvosira felviztem, de elég likely a dolog, hogy jövőre már gyógyszerészet lesz a befutó. Pontosan úgy tanulok egyébként, mint tavasszal tettem, nekem az nagyon bejött. Miután nagyjából mindent átismételgettem, csináltam kis cetliket, összesen 35-öt, amin kisebb nagyobb témák vannak, pl külön vettem a növényeken belül azt, hogy nyitva-és zárvatermők, külön van keringési rendszer és szív stb. És akkor azt csinálom, hogy húzok egy cetlit, az ahhoz tartozó minden könyvem, jegyzetem elolvasom 1x, majd megcsinálom hozzá a feladatokat a nagy zöld fel. gyűjteményből. Ez azért jó, mert egyrészről így abszolút a véletlenre van bízva, hogy mit tanulok, nincs az, hogy akkor nekem a hormonrendszer a kedvencem és azt tanulom, holott növényeket kellene, meg így nagyjából minden témába belehúzok. Egy kis biokémia, egy kis növénytan. És nem egyszerre az egész ökológia, mert azt utálnám pl :D Szóval én így csinálom. Nem izgulok egyelőre, úgy érzem tanultam, illetve eleget tanultam tavasszal, most csak ráépítettem annyit, hogy egy 80 % összejöjjön :) Az egyetlen dolog, ami frusztrál, hogy épp a volt sulimba kell visszamennem, és majd ott néznek a tanárok, hogy jaj én itt mit csinálok, és újra és újra el kell majd mesélnem a sztorit, hogy 3 ponttal csúsztam el a ponthatárt és most épp mit csinálok stb :S Na megyek is tanulni :D

2012. okt. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/95 anonim ***** válasza:

Nah üdv köztünk..:D Te melyik egyetemet jelölöd elsőként?

Amúgy szerintem is esélyes még a táplálkozás is. Valami vércsoportosnak vagy vér összetevőinek is örülnék, pedig pont azért mert sokat volt, nem hiszem hogy lesz..:) Idegrendszertől viszont előre félek..:D Ti hogy jegyzitek meg hogy épp melyik szarvban megy vagy hol kapcsolódnak, keresztezödnek át ilyesmi? Csak nekem olyan összevissza az egész? :D

2012. okt. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/95 anonim ***** válasza:
Hát nálam PTE esélyes, mert pécsi vagyok :D az idegrendszer az nálam is kusza, soha semmit nem tudok ott megjegyezni. Úgyhogy holnap még azt átnézem ,meg pár dolgot. Én utolsó pillanatban tudok a legjobban tanulni, mert akkor minden megmarad :D
2012. okt. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/95 anonim ***** válasza:
Én is utolsó pillanatban szoktam..:) Még indulás előtt át kell futnom a könyvet, mégha nem is olvasom, csak átlapozom, az is rengeteget segít ha látom mik vannak, ábrák stb és felelevenítem ezzel..:)
2012. okt. 25. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/95 anonim ***** válasza:
Gondolom mindenki izgul már..:) Nem hiszem, hogy olvasnátok még előtte, de sok sikert mindenkinek!:)
2012. okt. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/95 anonim ***** válasza:
Én olvasom és szintén sok sikert mindannyiunknak :))
2012. okt. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/95 anonim ***** válasza:

na hogy ment?

én egy kicsit csalódott vagyok valahogy nem ilyenekre számítottam, mondjuk nehéz annyira nem volt az esszének kifejezetten őrültem naná h emésztést választottam :D

ami felidegesített az az egyezményes lófütyi nahát oda aztán írtam mindent, milyen érdekes h csak egy szöveg értés mégis úgy megcsavarják pff

ennél a feladatnál 7es kérdésnél CO2 kibocsátást kellet kiszámolni véletlen nem 19.2% jött ki nektek is?

basszus a kálciumionos feladatnál ahol a grafikon volt ott mi is volt a kérdés?!, mert sztem baz bebuktam parathormont írtam ami hülyeség áhh pedig ez könnyű volt:S

a genetikás feladat az tetszett végre nem számolni kellett, a rovarszemes ott nem tudtam h a mozaik szem vajon nedves felszínű v nem

a növényes az jó volt, ja igen az első csontos feladat is elment, a paradicsomos génes ott volt amit tippeltem, meg a kémcsöves feladatnál ahol azt kérdezi h különböző hőmérsékleten nézik az enzim működését na ott azt választottam amelyik a termék szót tartalmazta és votl hozzá mértékegység is, bár itt először A-t írtam kivi leszek erre.

2012. okt. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!