Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mégis mit gondolnak (a lentiek...

Mégis mit gondolnak (a lentiekről), akik kiállnak a piacképtelen szakok mellett?

Figyelt kérdés
Mit gondolnak, mégis mire lehet menni egy piacképtelen szakkal?
2013. okt. 25. 16:49
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
58%
Munkanélkülinek lehet vele menni...
2013. okt. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Nagyon sokan vannak, akik ugranak, ha valaki itt - kérdésre! - büfészakozik, és nagyon sokan védik a piacképtelen szakokat. Hogy ha szereted, úgyis el tudsz vele helyezkedni, ha odateszed magad, el tudsz vele helyezkedni. Hát, én nem így látom!!!
2013. okt. 25. 17:15
 3/43 anonim ***** válasza:
51%
Jaj, már megint ezen pattogsz? Törődj a magad dolgával. Mindenki a saját sorsa kovácsa, mindenki a hibáiból tanul, hadd tanuljon mindenki azt, amit akar...
2013. okt. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

És mégis mit gondolsz, mit fog csinálni az, aki azt tanulja, amit szeretne, csakhogy az a WC-papírnál tényleg nem ér többet?


Igen, törődöm a magam dolgával, OKJ-t fogok végezni vagy munkaügyi központos tanfolyamot.

Mert a minimálbérért felváltva szalagmunkázás, felváltva egyéb betanított munka és felváltva mosogatás nem annyira lenne szimpatikus.

2013. okt. 25. 17:51
 5/43 anonim ***** válasza:
62%

Nem értem miért baj az, ha valaki 'piacképtelen szak'-ra megy. Egyrészt ez nem a te dolgod, másrészt nem is biztos, hogy dolgozni akar vele.


Ha lottóötösöm lesz és elmegyek egy pszichológia szakra, de nem állok pszichológusnak, csak érdekel az emberi elme, akkor ugyanott tartok.


Ha valakit érdekel a fotózás, akkor elmehet egy ilyen szakmát tanulni, de ettől még lehet, hogy raktáron dolgozik. Sőt, meglehet, hogy élvezi a raktári munkát.


Ha valakit érdekel az angol költészet... érted te ezt.

2013. okt. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
51%

Engem inkább az irritál, hogy egyesek, akik büfészakoznak eléggé lenézőek sokszor. Ha valaki pl tanul média szakon, akkor mit kell beszólni? Ha őt ez érdekli...

Szerintem neked se esne jól, ha egy "szenvedélyedet" lealáznák.

Kifejtheted a véleményed, hogy nem biztos hogy talál munkát, de egyéb más, durván jelzők, szavak bunkónak fog hatni.


Én egyáltalán nem büfészakra járok, mégse cikizek ki senkit ha valamilyen kommunikáció vagy szabad bölcsész szakra jár(ezeket szokták főleg büfészaknak mondani). Ha őt ez érdekli, és úgy gondolja, hogy elfog tudni helyezkedni, akkor nekem vagy másnak semmi beleszólásunk nincs!


Egyébként hozzáteszem, hogy vannak komm. és média szakos ismerőseim (ezt a szakot nagyon büfészaknak tekintik), mégis kettő egy rádiónál a másik pedig az rtl-nél van... nem kicsi fizetéssel.


Neked pl hogy esne, ha azt mondanák, hogy "okj?? azzal mire mész? az nem ér semmit!" hmm?

2013. okt. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

Keveseknek adatik meg a hobbiból tanulás.


Most olyanokra gondolok, akik gimnázium után elmennek egyetemre, azért, hogy elmondhassák magukról, hogy van diplomájuk - én se vagyok sokkal jobb ennél... én a tudásért is mentem, de akkor is sznobság részemről is.

Aztán lediplomáznak, és lesz egy db olyan papírjuk, ami egy kamuszakma, nem kell sehova.


Az ilyeneket mégis miért kell megvédeni?

Szerinted mit fognak csinálni?


Én is örülnék, ha majd lenne egy jól kereső férjem, én meg önkénteskedhetnék néha akapcsán, amit tanulok, meg otthon lehetnék. Vagy csak egyszerűen lenne pénzem egy normális másodképzést még elvégezni...

De ilyesmik keveseknek adatnak meg.

2013. okt. 25. 18:01
 8/43 A kérdező kommentje:

Meg szokták kérdezni, mire jó a szakom, majd kapom a lesajnáló nézéseket, mikor nem tudom megmondani.

De sokszor már a szak nevére kapom a nézéseket.


Nem esik jól, de én voltam a h.lye, hogy erre a szakra jöttem.

2013. okt. 25. 18:04
 9/43 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy te megbántad és nem döntöttél jól. Mert teszem azt neked csak a pénz számít. De nem értem miért mondod, hogy nagyon ritka lenne, aki azért teszi amit, mert élvezi/szereti.

Gondolok itt arra, hogy gyakran mondják a művészeket gyakran nem ismerik el a saját korukban. Pl. éhenhal szegény, de száz évvel később vagyonokat adnak a műveiért.

Az ilyen típusú dolgok (nyelvész, bölcsész) pedig szerintem nem csak közvetlen hatással lehetnek egy társadalomra, így közvetett módon is akár növelhetik a GDP-t (ami gondolom a te vesszőparipád).

2013. okt. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:

Felesleges neki magyarázni, mert nagyon ráharapott erre a témára és ezen pörög, mint a búgócsiga.

Senkit nem érdekel, hogy te éppen mit tanulsz, elhiheted. Tedd úgy, ahogy jónak látod, de ne írj már naponta erről ki kérdéseket, hogy miért kell védeni a piacképtelen szakokat, meg tudom is én.

Nekem szabadbölcsészetes ismerőseim múzeumokban, kiállításokon dolgoznak, vagy éppen maradtak PhD-zni és doktoranduszok, tanítanak és kutatnak. Azért, mert te csak azt látod, hogy van a 3+2 éves képzés, azért van, aki még továbbtanul. Főleg tudományegyetemeken, ahol aktív kutatás folyik (mint pl. az ELTE-n).

2013. okt. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!