Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mégis mit gondolnak (a lentiek...

Mégis mit gondolnak (a lentiekről), akik kiállnak a piacképtelen szakok mellett?

Figyelt kérdés
Mit gondolnak, mégis mire lehet menni egy piacképtelen szakkal?
2013. okt. 25. 16:49
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:

Én, egy általatok büfészaknak titulált szakon tanulok, de az, hogy a körmöm reszelgetném, egy nagy hazugság. A válaszadók 99 %-a még csak bölcsészkart sem látott kívülről, nem, hogy ott tanult volna. Azért, mert ti csak azt fogadjátok el, mint hivatás, ami alkotó tevékenység, illetve inkább úgy mondom, hogy ami kézzelfogható dolgot ad a világnak, attól még vannak más aspektusok is, amiket viszont csak az ért meg, aki nem zárkózik el és nem él szemellenzővel a fején...

Egy életem van, és szeretném úgy leélni, hogyha majd a halálos ágyamon visszagondolok az életemre, akkor ne az legyen a legelső gondolat, ami az eszembejut, hogy az egészet elrontottam, mert arra hallgattam, hogy mi lesz jó nekem MÁSOK szerint, és nem magam szerint döntök. S ha mosogatóként végzem? Hát úgy végzem. Attól még az én életem marad, amiért felelős vagyok, és nem tudom, hogyha úgy is lenne, akkor is másnak mi köze lenne hozzá, vagy hogy éppen miért viselné ennyire a szívén a sorsomat. (Mellesleg nem így lesz, haha)

2013. okt. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy a bölcsészeket aláztam.

Felsoroltam két műszaki, egy ttk-s és egy gtk-s szakot, mint büfészakok, ezek pont nem bölcsész szakok.


Amúgy én pl. el se tudnék végezni egy bölcsészszakot.

Nem értem, hogy mi alapján mondják egyes, főleg mérnökhallgatók, hogy könnyű.

Nem tudom, mi, reálosok végig tudnánk-e olvasni egy könyveteket egyáltalán, vagy beletörne a nyelvünk (egy ismerősöm vizsgaidőszakban idézget a tanulnivalójából, és hát...) egy filozófiába pl.

Nem tudom, el tudnánk-e olvasni többszáz oldalt egy nap.


Szóval nem a bölcsészeket szidom.

Meg nem is szakmákat.


De azt továbbra is állítom, nem értem, miért kell az olyanokat védeni, akik úgyis mosogatni fognak.

2013. okt. 25. 19:12
 23/43 anonim ***** válasza:

Egyrészt igaza van a 77%-os válaszadónak.

Másrészt, tegyük fel, hogy tényleg a nagy többség mosogató lesz, bölcsész diplomával. A középiskolának mi értelme van ennyi erővel? Úgy esnek ki onnan az emberek, hogy angolul/németül egy szót nem tudnak. Az alapvető matematikához nem értenek semmit (a visszajárót nem tudják kiszámolni) és az újságot is fordítva olvassák (már ha tartanak újságot a kezükben).

Ha csak úgy tekintenék az egyetemi/főiskolai ALAP képzésre, ami egy szemléletmódot ad (és ezt teszi), akkor már bőven elegendő lenne, de a nagy többség aki elvégzi és lesz "wc"-papírja róla, az már beszél nyelveket (kettőt legalább) és nem teljesen ostoba.

Arról nem is beszélve, hogy Magyarországra nem tekinthetsz külön, Mo. egy uniós ország, és pont az van, hogy sokkal többet kellene képeznie (nem csökkenteni a helyeket).

2013. okt. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
Tudom, nem is rád értettem, hanem itt megint kezdődött a dobálódzás a büfészakokkal, mivel valahogy az a kép alakult ki az emberekben, hogy bölcsész = büfészak.
2013. okt. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

Szemléletmódot a gimi adott valamilyen szinten, a többi szinten az élet kell, hogy adjon. Attól, hogy tudok deriválni meg alap szinten integrálni, nem lesz más a szemléletem. :D

Nyelvet amúgy is tudok és tanulok. Igaz csak egyet, sajnos nem érdekelnek a nyelvek. Ennek alapvetően nem örülök, de így van.

2013. okt. 25. 19:26
 26/43 anonim ***** válasza:
Szóval most felhozod magad példaként és ez megfelelő számodra. De amikor én hozom fel magam, az nem. (Mert ritka, aki hobbiból tanul. Gondolom az emberek, akik olyanok mint te és úgy is gondolkodnak, ők sokan vannak. Biztosan ezért is van még annyi büfészak, mert racionálisan választasz és a párt téged képvisel- és a sok hozzád hasonló embert). Valóban, okos ember vagy. Jó, hogy egyetemet végeztél. Ja, nem végeztél?
2013. okt. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:

Nincs pénz hobbiból tanulni. 70 ezer forintból örül, ha nem munkásszállón él az ember, nemhogy tanulni!!!

Ez volt a problémám a példáddal.


Meg az, hogy olyanokról beszéltem, akik egyetlen végzettségűek megszerzéséért mentek büfészakra, és majd úgy fognak tengődni, mintha csak érettségijük lenne. Ugyanúgy!!! Egyik minimálbéres átmeneti állásból a másikba. Még irodai kisegítőnek is nehezen vesznek fel embereket.


Itt is nagyon sokan írnak ki kérdést, akik nehezen dolgozzák fel, hogy diplomás munkanélküliek / szalagmunkások 70ért vagy talán annyiért sem?

2013. okt. 25. 19:38
 28/43 anonim ***** válasza:
Az első szakmádat az állam fizeti, ha bekerülsz a felvételi eljárás során. Illetve a továbbképzést (mestert) is.
2013. okt. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:

Hát mondjuk ez tény... De akkor is... szalagmunka mellett OKJ-zni.



Amúgy az emberek miért nem támogatják a büfészakok számának lecsökkentését?

2013. okt. 25. 19:49
 30/43 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy egy elhivatott ember nem biztos, hogy olyan könnyen feldolgozza, hogy soha nem fog tudni végzettségének megfelelő pozícióban dolgozni, és irány a munkaügyi központ, valamint ismerősöket kérdezni, hova tudnák beajánlani irodai kisegítőnek.
2013. okt. 25. 20:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!