Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mégis mit gondolnak (a lentiek...

Mégis mit gondolnak (a lentiekről), akik kiállnak a piacképtelen szakok mellett?

Figyelt kérdés
Mit gondolnak, mégis mire lehet menni egy piacképtelen szakkal?
2013. okt. 25. 16:49
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

Nem mondanám a GDP-t vesszőparipámnak, de fontos.



Annyiból fontos nekem a pénz, hogy szerintem nem mindegy, hogy valaki tanul 4 évig valamit, amit hivatásának érez, majd hetvenezer nettóért mosogat, vagy olyasmit tanul, amit éppcsak elvisel, de utána százhúsz nettóért fix állása van, később többet kap és akár szakmaváltásra is lesz pénze.

2013. okt. 25. 18:15
 12/43 anonim ***** válasza:
Várj, ha ennyire megkülönbözteted a munkákat, akkor ki végezze el az 'alja munkát'? Valakinek muszáj mosogatnia vagy nem működnének az éttermek...
2013. okt. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:

Ha valaki elhivatott és diplomát szerez, azért engedtessék meg, hogy ne mosogatnia kelljen.


Ha ennyire jók a bölcsész szakok, átmegyek bölcsészkarra, komolyan mondom :D


Az a problémám, hogy a sok sznob ember elmegy diplomát szerezni, hogy jaj de menő lesz, túlképzéses, önmagában is értelmetlen szakokra mennek gagyi karokon, aztán utolsó évben már nagyokat néznek, mert addigra mind tudják, hogy ezzel semmire se fognak menni.

2013. okt. 25. 18:20
 14/43 anonim ***** válasza:
22%

"vagy éppen maradtak PhD-zni és doktoranduszok, tanítanak és kutatnak."


Kutatnak? Lol! Max az egyetem pénzét pazarolják! Tudod mi a kutatás? A biokémiai utak feltérképezése, új vegyületek alkotása, gyógyszertervezés stb. A kutatás a reál szakok sajátja a humán szakokon ehhez képest bohóckodás megy.

2013. okt. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
69 %-os, ismét egy példány, aki tanúbizonyságot tesz a saját korlátoltságáról! Taps!
2013. okt. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
100%

Én még mindig azt mondom, hogy te csak a közvetlen hatásokat nézed egy társadalomban. Nyilván, ha valaki orvosnak megy, akkor ott kézzelfogható lesz az eredmény. (Bár ha lottóötösöm lenne, a pszichológia után én orvosira mennék tanulni, hobbiból). Ettől függetlenül NEM lehet azt állítani, hogy a 'piacképtelen szakok' miatt a társadalomban ne lenne hozzáadott érték.


Azt szokták mondani, hogy a mérnökök, orvosok azok akik miatt éljük az életünket, a bölcsészek, művészek pedig azok akik élhetővé teszik azt.

2013. okt. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
A művész is kézzelfoghatót alkot, vagy hallhatót. Általában értelmes szakok, mert tudnak gyönyörködtetni. :-D A bölcsész azonban mit csinál? kb. 5%-uk ér valamit, a többi meg reszelgeti a körmét.
2013. okt. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
Nyilván igazad van, te vagy a sivatagom egy víz nélküli napon.
2013. okt. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:

Még mindig nem egyről beszélünk.


Adott egy környezettan, vagy környezetmérnöki, vagy műszaki menedzser szak, vagy egy tényleg büfé társadalomtudományi vagy bölcsész szak. Vagy a turizmus-vendéglátás. Nem akarom bántani, de ha nem akarom, is kell, mert egy csomó ismerősöm arra ment.


Hiába tanulod, akár lelkesen. Lehet a hivatásod is, mert naivan elhiszed, hogy tudod majd vele azt csinálni, amit a felvi.hu ír. Esetleg a tanáraid is fenntartják benned a naiv hitet.


De akkor is 99,99% eséllyel minimális pénzért mosogatni fogsz, vagy árkot ásni, vagy szalagmunkázni, vagy egy diákszövetkezet lehetőséget ad havi 20 nap munkára olyan helyen, ahol a diákok is vannak - diákmunkán nyilván mindenki látott már ilyeneket, diplomásokat is.


Nem arról beszélek, hogy melyik szakma mennyit ér.

Mindegyiknek van valamennyi haszna.

De van, amelyik kevés embert fogad és garmadával képeznek rá. Hiába ér valamit a szakma, ha sose tudsz benne elhelyezkedni...

2013. okt. 25. 18:55
 20/43 anonim ***** válasza:

Kérdező! Én még elmondanám, hogy nagyon sokan vannak, akik azért mennek egyetemre, hogy legyen "papírjuk".

DE ez nem csak a bölcsészszakokra jellemző!!!!

Ismerek jogikarról olyat, aki csak azért ment oda, hogy elmondhassa, hogy ő milyen sokat tanul és milyen okos... + igazából csak a szüleinek akar megfelelni. Sőt a voltosztálytársam ellopta az osztálypénzt és jogot tanul :')))

De az orvosiról is tudok mondani olyat, aki azért választotta ezt a pályát elmondása szerint, mert "tisztelik őket", emellett a személyisége erősen ellentmond, nem illik hozzá ez a szakma (egy igazi tahó, állandóan mások külsejét becsméreli, meg egyéb bunkóságok). Emellett még hallottam olyan lányról is(nem büfészakról), aki csak azért ment egyetemre, hogy párt találjon... gondolom előfeltétel a diploma.


Tehát én inkább azt mondom, hogy azok akik csak egy papírt akarnak, akkor inkább menjenek olyan szakra, ami tényleg kevésbé piacképes, csak sajnos vannak olyanok, akik elég jó szakon vannak, mégse érdemelnék meg! Ez szerintem szomorúbb és ezzel többet kellene foglalkozni mint azzal, hogy most egy szabadbölcsész mégis minek tanul! Mondhatni felesleges azzal foglalkozni, hogy ki milyen büfészakon van! Úgyse a te bajod!

2013. okt. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!