Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek nagyon rossz lesz...

Szerintetek nagyon rossz lesz a félévim?

Figyelt kérdés

Most vagyok 9.-es egy emelt szintű nylevi osztályban(gimnázium),és hát általános suliban is sokkal rosszabb szokott lenni a félévim,mint az évvégi bizin(ez annyit jelent,hogy félévkor kb.6 négyes a többi 5-ös).

Most ilyen lesz:

Irodalom:5

Nyelvtan:5

Matek:5

Angol:5

Ének:5

Rajz:5

Földrajz:5

informatika:5

tánc és dráma:5

Fizika:4 vagy 5 (még íruok egy sorsdöntő dolgozatot)

Kémia:4

Tesi:4

Német:4

Szerintetek ez nagyon rossz? 14/l



2013. dec. 17. 20:36
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Igazából véletlenül a törit kihagyta,abból is csak 4-es leszek....És azért nem tudom,hogy ez jó-e egy gimibenert azért osztályban lesznek ennél sokkal jobb bizik is,persze sokkal rosszabbak is,csak a családomban senki nem járt gimnáziumba,ezért nem tudom hogy majd felvesznek-e ilyen jegyekkel állami egyetemre,vagy fősulira.
2013. dec. 18. 07:11
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt: az egyetemi felvételibe 9-es, 10-es jegyek nem igazán számítanak bele, szóval akár kettes is lehetnél mindenből félévkor és évvégén is, a felvételi eljárásban az "láthatatlan" lenne.


Másrészt akár az összes évvégi és érettségi tárgyad lehet akár 2-es is. Azért, mert a felvételinél létezik az érettségi pontok duplázása lehetőség. Ez azt jelenti, hogy csak annak a két tárgynak veszik figyelembe az eredményét, amiből felvételizel, és ezeknek a tárgyaknak is kizárólag az érettségin elért eredményeit, százalékban.

Tehát hogy érthetőbb legyen:

Mondjuk orvosira akarsz menni kémiával és biológiával. Ráfekszel mint állat, és az egyik 96%, a másik meg 98% lesz. 96+98=197, 197*2=394 pont. Plusz százat lehet szerezni pluszpontokból (nyelvvizsga, emelt érettségi, tanulmányi versenyek), így jön ki az 500 maximum pont. Látod? Egy szó sem esik sem a gimis bizonyítványokról, sem a többi érettségi eredményről. És ez nem hülyeség, tényleg így van.


Viszont akkor tényleg mindent bele kell majd adnod abba a két tárgyba, ami fontos neked, mert máshova a rossz eredmények miatt nem lesz esélyed. OKTV-n jól kell szerepelned, csomó versenyre kell járnod, stb. Mert ugyebár időd lesz rá bőven, hiszen nem kell foglalkoznod a többi tárggyal, éppen csak nem szabad belőle megbukni. Ezt az utat is választhatod.

2013. dec. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
100%
k'urva béna vagy
2013. dec. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Engem ilyen eredményért a szüleim 1 hétig éheztettek és láncra vertek.


Hagyjuk már :D

2013. dec. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
100%

igen, nagyon rossz, semmire sem viszed az életben...

szerintem te csak nagyképűsködni jöttél ide-.-

2013. dec. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
100%
...tökéletesen tisztában vagy te azzal hogy jó jegyeid lesznek :D
2013. dec. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Tökmindegy, ezzel még simán mehetsz olyan szakra/vagy tanulhatsz olyan dolgokat gimi után amivel nem lesz állásod.

Jah és az h jó tanuló vagy az nincs összhangban az intelligenciával vagy azzal h jó ember vagy e, pedig ezek fontosabbak: egy normális ember nem ír ki ilyet mert triviális h ez jó eredmény... Nem is értem h mi a célod ezzel, itt áradozzanak az emberek h mekkora király vagy? Tapsold meg magad.

2013. dec. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
100%
Elég szorgalmas lehetsz hogy ilyen alacsony iq-val ilyen jól tanulsz!
2013. dec. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
100%
Ritka szar.
2013. dec. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Gyémántlány ***** válasza:

Szüleid helyében én már elzavartalak volna otthonról, ilyen rossz jegyekkel! Ejnye! Mégis hogy képzeled? Szerinted ezt a bizit haza lehet vinni tiszta lelkiismerettel? Borzalmas egy gyerek vagy! Csak sose szüljek ilyen lusta, reménytelen lányt! -.-

Nem, amúgy jó kis bizi, ha neked fontos, hogy jó legyen, akkor elárulom, ez tökjó.

2013. dec. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!