Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha túlvállaltam...

Mit csináljak ha túlvállaltam magam és emiatt bukdácsolok egyetemen?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem bírom a főszak+ 2 minort a munka mellett. Azt reméltem, hogy rendben lesz minden, de h beleroppanok sem tudom teljesíteni idén a tárgyaimat. Sorra bukom el őket. Mit tehetnék? A szüleimnek nem merem elmondani.
2014. febr. 3. 03:53
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, hogy 25 tárgyam volt ebben a félévben, és napi 6-8 órákat kell iskola után dolgoznom, hogy el tudjam tartani magam.
2014. febr. 3. 03:55
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Üljetek le a szülőkkel megbeszélni, mit tudnak többet segíteni, tehrmentesíteni, hogy tudsz kevesebbet vállalva valamikor végezni
2014. febr. 3. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a legnagyobb dolog amire szükségem lenne, az a pénz. De a szüleim nem tudnak adni, mert ők is nehéz anyagi helyzetben vannak. Így kénytelen vagyok dolgozni, de így nem marad időm tanulni.
2014. febr. 3. 05:10
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Szervezés, és nagyfokú önuralom.

Most szépen elkönyveled magadnak, hogy ezt a félévet bebuktaf

2014. febr. 3. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

Ezt a félévet bebuktad!

De! Erőt veszel magadon és a köv.vizsgaidőszakig minden áldott nap tanulsz, mert a vizsaidőszak kevés erre.

Én pl. 5 kor kelek így reggelente van 1,5 órám tanulni. Plusz este is van kb. ennyi. Gyerek és munka mellett.

Fárasztó, de így tudok az egyetemen is teljesíteni és nem bolondulok meg vizsgaidőszakba a sok tanulástól.

2014. febr. 3. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Akkor lehet nem is akkora a "probléma"? A kreditem megvan, hogy ne tegyenek át fizetősre, ráadásul emiatt csúszni sem csúszom. "Csak" az átlagom lett iszonyú. :(
2014. febr. 3. 06:00
 7/18 anonim ***** válasza:
66%

"A kreditem megvan, hogy ne tegyenek át fizetősre"


Akkor semmi probléma nincs az égvilágon. Másodéves programtervező informatikus vagyok, hát én már úgy vagyok vele, hogy legyen meg a tárgy, mindegy, milyen eredménnyel. Középiskolában 4,6-os átlagom volt, erre az egyetemi első félévemben egy 1,64-es ösztöndíjindexet sikerült összehoznom, a második félévben egy 2-est. És összeteszem ezért a két kezemet, pedig egyáltalán nem kéne rá büszkének lennem. Most úgy állok, hogy 6 felvett tárgyból 1 aláírás nincs meg, és két tárgyból tettem eddig sikeres vizsgát. Úgyhogy fel a fejjel :)

2014. febr. 3. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
54%

De hát kreditrendszer van, nem kell minden felvett tárgyat teljesíteni. Amihez a legtöbbet kellene készülni és a legkevesebbet fektetted eddig bele, azokról mondj le!

A feléről mondj le!

2014. febr. 3. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
39%
Csak vannak tárgyak, amiket kötelező teljesíteni.
2014. febr. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%

Az már megvan neki!

Nem kell maximalistának lenni.

Első az egészség!

Meg már alig van hátra a vizsgaidőszakből, gondolom...

Hány tárgyad van még hátra?

2014. febr. 3. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!