Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Semmelweis gyógyszerészetire...

Semmelweis gyógyszerészetire jelentkezők (2014)! Nektek hogy sikerült a kémia és a biológia emelt érettségi?

Figyelt kérdés
Nekem a biosz olyan 70-75 között van, de a kémiát nagyon elrontottam. Szerintetek mennyi lesz idén a ponthatár? Mennyit fognak tavalyhoz képest emelni?

2014. máj. 29. 18:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nos. Tavaly ugyanebben a cipőben jártam , én is rengeteget fórumoztam , illetve , nagyon sok , ilyen témában olvasgattam , többek közt itt gyakori kérdéseken is . Mindenki azt írta , hogy neki 400 akárhány pontja van , meg húú de jó emelt kémiát írt stb. Erre teljesen bepánikoltam , hogy hát nekem annyi, nem fognak felvenni . Erre csodák csodájára simán felvettek . Mert nézzétek már meg a tavalyi ponthatárokat 320 körül volt mondjuk a a gyógyszerészeti Pécsen , sőt Pesten is 380 alatt volt , valamint 400 pont alatt volt az orvosi vidéken . Szóval rájöttem , hogy az emberek nem mondanak igazat , a pontjaikkal kapcsolatban. Ide meg bármit le lehet írni , bezsebelni a gratulációt , és rémisztgetni a többieket.

Türelem! Nem sokára minden kiderül! Én is kíváncsian várom! :)

2014. júl. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
én is! :)
2014. júl. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
100%

Megvannak a friss statisztikák.

( [link]


Országos emelt: bio:60,78% kémia:60,85%

Pest megye emelt: bio:61,25% kémia:60,64%

(A fizika országos emelt picit jobb lett, de azt szerintem kevesen választják.)

Gyengébb mint tavaly. Igaz közben az őszi javító kémia jobb lett és azokkal az eredményekkel is most felvételiznek.

Mindenesetre ezután nagy meglepetés lenne ha tizenegynéhány pontnál többet emelkedne a ponthatár.

2014. júl. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Épp a napokban néztem az őszi érettségik statisztikáját és meglepően kevesen érettségiztek akkor (főleg kémiából) szóval nem sokat számít a statisztikába, ráadásul az őszi kémia sokkal nehezebb volt, mint a mostani. (Megírtam mindkettőt) A biológiánál pedig fordítva gondolom, de ott eddig is max 65-68% volt az átlag emlékeim szerint, szóval nem csökkent olyan sokat, mint várták, a kémia stagnált, de inkább nőtt egy picikét (tized százalékot). Mindenesetre ezek alapján a véleményem az, hogy a csökkenés kizárható (max GYTK-n lehetséges egy kevés, mert aki oda megy annak a kémia a mérvadó, ha bioszon szívatnak az nekik lehet, hogy rosszabb eredményt idéz elő, mintha a kémia lenne nehezebb..) Én néhány pontos emelkedésre számítok, de biztos, hogy nem lesz sok, max 5 pont minden orvosi/gyógyszerészeti szakon/karon.
2014. júl. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Visszavonom az előző véleményemet! Most tudtam megnézni részletesen a statisztikát a biosz minden idők legrosszabb emelt biosz átlaga született, nem kizárt a csökkenés! Sőt! Viszont azt még nem néztem, hogy kémiából mennyivel szereztek többen érettségi bizonyítványt, mint tavaly (sokan nem mentek szóbelizni, de lehet, h ugyanannyian mint idén) Viszont az a pár tized százalék nem számít... 2012-ben volt még elvileg nehéz a biosz, akkor 61,1% volt az átlag...ja és az akkori ponthatáron is érződött, hogy a biosz nem úgy sikerült a felvételizőknek, mint szokott...
2014. júl. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!