Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus mérnök informatikus képzések felejtősek ha eddig németet tanultam?

Figyelt kérdés

Szeretem a matekot 4,5 voltam emelt szinten (középszinten érettségiztem ).

Informatikát is szeretem és érdekel, bár programozást nem tanultam..


SZTE-TTIK felejtős így hogy németes voltam ill programozni se tudok ?


2015. jan. 11. 23:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nem felejtős ha elmész egyetemre a programozást megtanítják meg infosoknak kötelező angol is van annyi hogy hátrányból indulsz semmi sem lehetetlen hajrá :)
2015. jan. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Pár éve volt alkalmam az egyik SZTE-TTIK-n tanító úriemberrel beszélgetni, és én is rákérdeztem arra, hogy milyen előképzettség kell ahhoz, hogy valaki odamenjen. Annyit mondott, hogy -lévén tudják, hogy a gimiben semmit nem tanítanak meg, ami később hasznos lenne- gyakorlatilag a számítógép bekapcsolásától kezdik. Az más kérdés, hogy utána milyen a tempó. De hátrányban nem vagy egyáltalán! :D
2015. jan. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat ! :)

A programozáshoz kell az angol nem ? vagy azok csak "szavak" tanulhatóak ?

2015. jan. 12. 00:46
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia, én első féléves hallgató vagyok progterv-en.


A programozást a 0-ról indítják, akik nem tudtak programozni azok is sokan átmentek a vizsgán, de azt hiszem kifejezetten előnyös lenne ha már most elkezdenél programozgatni, hogy lásd egyáltalán mennyire tetszik a dolog mielőtt itt derül ki hogy nem is igazán érdekel. Az első félév itt C mindenkinek, de szerintem nyugodtan kezdd azzal a nyelvvel ami a legjobban érdekel, a lényeg még úgy is az hogy megnézd szeretnéd-e csinálni, tanulni. C is jó kezdőnyelv, de mehetsz magasabb szintre nyugodtan(C#,Java, sőt Javascript, abban még könnyebb csili-vili dolgokat csinálni)


Az, hogy nem tudsz angolul, egyelőre nem olyan nagy hátrány, azért németül is gondolom elég sok anyag elérhető, sőt az első néhány félévet szerintem még csak magyarral is végig lehet csinálni, de mindenképpen érdemes az angollal megbarátkoznod, mert a legtöbb referencia csak úgy érhető el. Annyiban jelent hátrányt, hogy fel kell vegyél néhány nyelvórát, ami az SZTE-n ingyenes és egy rakás szinten van. Ha a Móra koleszt választod még szakkollégiumi angol is van, azt hallottam a minősége is jó.


Ha vannak kérdéseid nyugodtan írj rám.

2015. jan. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az összes egyetemen tanulhatsz angolt, lehetőség van rá. Amúgy ha van pénzed és rászánsz 2 hónapot, akkor nulláról meg lehet tanulni középszinten angolul magántanárral/tanfolyammal.


Egyébként én sem tudtam sokat angolul amikor programozni kezdtem, egyáltalán nem hátrány, ha nem tudsz angolul. A kódszavak funkcióját nem mindig lehet kitalálni a szó szerinti jelentésükből.

2015. jan. 12. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Olyankor jön jól a referenciaoldal, ami általában angol. Kíváncsi vagy az újdonságokra, bevett gyakorlatokra, követsz embereket, akik jó szakmai blogokat írnak, ez mind-mind angolul jóval elérhetőbb.


P.S.:Azért egy két hónapos nyelvtanulást megnéznék, nem hiszem hogy bárki képes rá, még tökéletes lingvisztikai tehetséggel sem.

2015. jan. 12. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én most vagyok harmadéves SZTE proginfón. Én is németet tanultam érettségi előtt és itt kezdtem el angolul. Rengeteg angol tanárt lehet találni elég jó áron. Szóval nem lehetetlen.


Off: az angol nem a "kódszavak" megértéshez kell. Rengeteg olyan problémával fogsz találkozni, ami magyar fórumok meg sem említenek, így angolul kell megkeresned a választ. Plusz majdhogynem minden cégnél angolul kommentezik a forráskódot és neked majd ezt a tendenciát kell követned. Nag multiknál elvárás, hogy folyékonyan beszélj angolul, azért hogy tudj kommunikálni a külföldi ügyfelekkel/munkatársakkal. Akárhova kerülsz csapatban kell dolgoznod és ott a kommunikáció a legfontosabb.

2015. jan. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"P.S.:Azért egy két hónapos nyelvtanulást megnéznék, nem hiszem hogy bárki képes rá, még tökéletes lingvisztikai tehetséggel sem."


Nekem ment. Nyáron minden hétköznap napi 5*45 perc és otthon is foglalkoztam vele. Hidd el, nem volt kellemes, de a mai világban mindenkiben van egy kis "rejtett angoltudás" innen-onnan, szóval lényegében nem teljesen nulláról kell kezdeni.

2015. jan. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Sidel ***** válasza:

Én is németes vagyok, jelenleg harmadéves a BME-n. Nem állítom, hogy nem hátrány, hogy csak három évig tanultam angolul azt is gimis szinten nem túl jó tanárokkal. Viszont anélkül is el lehet végezni az egyetemet. Folyamatosan ragadnak rád angol szavak kifejezések. Sajnos nálunk olyan tárgy is van, ahol angol diákat vetítenek, aminek sokan nem igen örülnek... Mégis már eljutottam addig a szintig, hogy kis google fordító segítségével akármilyen szakmai szöveget megértek... mindezt 0 angol tanulással mióta egyetemista vagyok. Az van tervben, hogy egyetem után húzom fel magam angolból, mert BME-n nehéz mellette... az tény, hogy német anyagok, könyvek is vannak programozásról. Nekem is van kettő, egész jók.


Ami a programozást illeti, én is 0 tudással mentem egyetemre, mégis a programozós tárgyak azok, amiket egyből és egész jó jegyekkel meg tudtam csinálni. Mondjuk igaz, hogy jóval több energiát kellett beleölnöm a gyakorlásba, főleg az elején...

2015. jan. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!