Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kötelezhetik a templomba járást?

Kötelezhetik a templomba járást?

Figyelt kérdés
A következő tanévtől át akarja venni az egyház az iskolánkat (ez az egyetlen gimnázium a városunkban) Az lenne a kérdésem ha valóban az egyház üzemelteti tovább az iskolát akkor kötelezhetik-e a gyerekeket arra hogy templomba járjanak? Van erre törvény? És ha kötelezhetik csak azt aki atól a tanévtől tanul ott vagy azt is aki már korábban ott tanult? Köszönöm a válaszokat.
2015. ápr. 6. 00:07
1 2
 1/11 anonim válasza:
11%

Én is egyházi gimnáziumba jártam, semmi ilyesmi nem volt.

Karácsonykor meg húsvétkor volt istentisztelet, ezen kívül minden hétfőn első órában is volt a csarnokban, hát képzelheted, mennyire érdekelt mindenkit.

Amúgy törvény nincs rá, maximum a suli mondhatja neked hogy márpedig részt veszel az ISKOLAI istentiszteleteken, különben levágják a fejed. Nem fognak beterelni vasárnaponként a templomba... :)

Mellesleg a templom nem harap, nem árt, ha eljár az ember.

2015. ápr. 6. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A Pazmany Peter Katolikus Egyetemre jarok, itt csupan annyit kertek, hogy tartsuk tiszteletben egymas nezeteit, vallasat. Sem imadkozni, sem templomba jarni nem kell egyaltalan, az oktatas sem tolodik el a keresztenyseg iranyaba. Azt viszont nem tudom, van-e kulonbseg e tekintetben egyetem es



gimnazium kozott. Egy torvenyt tudok ajanlani, lehet, hogy megtalalod benne a valaszt a kerdesedre: 2011. evi CCVI. torveny a lelkiismereti es vallasszabadsagrol.

s

Szerintem is max.

2015. ápr. 6. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Hallottam olyan iskoláról ahol kötelezővé tették, egyszerűen a szülőin határozottan közölni kellene a nem hívő szülőknek, hogy márpedig nem megy a gyerek és kész. Mivel ez az egyetlen középiskola, így szerintem nem lehet kötelezni a diákokat, de elképzelhető, hogy bepróbálkoznak. Nem mész el és kész.

Aki szerint meg a templomba járás nem olyan gond, az menjen mecsetbe megjátszani magát akarata ellenére.

2015. ápr. 6. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 intrepid ***** válasza:
78%
Az a baj, hogy én kinézem ezekből az álszent csuhásokból, hogy a tanulmányi előmenetellel sunyin állnak bosszút, ha valaki nem jár el a misére hálistenkedni.
2015. ápr. 6. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
A következő tanévtől kötelező lesz és kommandósok fogják felügyelni és betartatni. Aki megszegi a törvényt, azt az IÁ-ba deportálják.
2015. ápr. 6. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
81%

Nálunk heti 2 hittan, havi 1 templom, meg még otthon is imádkozzunk... Na persze. Biztos vagyok benne, hogy az osztályból,de még csak az iskolából se, senkiből nem lesz egyházi személy :D Szerintem fölöslegesen erőltetik a vallást. Akinek nincs hite,nem hisz Istenben, mi értelme van???


(14F)

2015. ápr. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Csak a mi városunkban már több közintézménytátvett az egyház és azok dolgozóit konfirmálásra és templomba járásra kötelezte. És vannak olyan városok ahol igazgatói jár érte ha nem megy.
2015. ápr. 6. 09:29
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

2. vagyok.

Ez akkor pont olyan, mint amikor intőt kapsz, ha nem mész el valamelyik városi ünnepségre... az is egy undorító magatartás.

2015. ápr. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Elég változó ez mindenhol. Attól függetlenül, hogy a felekezeti sulikat az egyház tartja fent, a gyakorlat mindenhol eltérő lehet. Én egy evangélikus gimibe jártam, ott kötelező volt a hittan, és a heti egy reggeli istentisztelet kihagyását nem nézték jó szemmel, de hogy otthon eljártunk-e misére az senkit nem érdekelt. Utána a Pázmányra jártam én is egyetemre, na ott tényleg semmi megkötés nem volt, semmilyen vallásos affinitást nem kellett tanusítanunk. Viszont pl az unokahúgom egy katolikus általános iskolába jár, ahol nem csak azt írják elő, hogy a gyerek a suliban hogy viselkedjen, hanem hétvégénként is kötelező a szülőnek a gyereket elvinnie a tempomba, és persze az iskolai vallásos programokon is részt kell venni, szóval nagyon erőszakosan ellenőrzik az egészet.

Tehát mindkét végletre találunk példát, de mivel a ti sulitok korábban állami volt, szerintem ott nem nagyon fognak erőltetni semmit. Biztos figyelembe veszik, hogy akik oda jelentkeztek, nem mind vallásosak.

2015. ápr. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

szerintem ha kötelezni fogják, akkor se fog beválni. mivel a ti gimitek egy átlag állami gimi volt eddig, ezért biztos vagyok benne, hogy nagy lesz az ellenállás. meg nem hiszem hogy a tanári kart lecserélnék . szóval én nem tudom elképzelni hogy mondjuk a töri tanár majd rosszabb jegyet adjon mert nem jársz reggel a misére. de én tudok olyan vallásos sulit ahol igazolatlan óra jár érte.

ha kötelező is lesz, én úgy képzelem el hogy az aki elmegy az is a telefonját fogja nyomkodni a kispad alatt.

meg na.. egyszerűen nem kötelezhetnek rá, főleg mivel te nem vallásos iskolába mentél.

2015. ápr. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!