Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért tanítanak iskolában...

Miért tanítanak iskolában olyanokat, amiket a büdös fene életben sehol semmilyen körülmények között nem fogok használni?

Figyelt kérdés

Ja, igen alapvető műveltség, mindenki ezzel jön. Nem érdekel.


Na most például a kémia mi a francnak nekem? Meg bárkinek is? Ráadásul emelt?


Matek... Oké, kell. De hogy én a pl gyökrevonást mikor fogom használni? Most komolyan. Egészségügyi suliba járok. Na most ha ne adja isten kórházba kerülök ápolónak, akkor mit kezdek vele? Gyökre vonom a betegeket???? Bár kórházban soha nem fogok dolgozni, ez csak példa volt. Sajnos ebbe a suliba vettek fel.

Vagy egy a sin meg cos vagy mi az isten. Betűből számolok ki számot. Mi értelme? Mi? Mi,Mi,???


A történelem... jó, ennek van valamennyi értelme, de minek kell olyan részletesen?


Ének... Minek, nem leszek én énekész...

Újra a kórházas példa.. Lekottázom a betegek szellentéseit?


Rajz... Kórházas példa: Lerajzolom a betegeket, mint dzsek rózt a titanikon??? (Direkt írtam így)


Tesi... Kézenállva megyek el a boltba két kiflit venni? Ja igen, nem felejtem el gyökrevonni és kivonni belőle a pít.



2015. ápr. 20. 22:37
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Te ilyen tanár szerűség vagy? :) Vagy annak tanulsz?


Az az igazság, hogy a legjobban ez a sin/cos akármi. Hogy az istenbe számolnak ki betűből számot???

2015. ápr. 20. 23:14
 12/23 anonim ***** válasza:
60%

Miert jarsz egyaltalan iskolaba ha nem erdekel?


Amugy ha nem vetted volna eszre, az elet egy verseny. Az iskola a verseny resze. Azert kell ezeket megtanulni, hogy lassak, mire leszel alkalmas az eletben.


Nem akarod megtanulni a matekot? Semmi gond. Hagyd a fenebe, kozmunkasokra mindig szukseg van.


Csak majd ne gyere vissza sirni 10 ev mulva hogy a minimalberbol nem lehet megelni.

2015. ápr. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
74%

"Az az igazság, hogy a legjobban ez a sin/cos akármi. Hogy az istenbe számolnak ki betűből számot???"


Idaig jutottal? Pedig a szogfuggvenyek a matek tok egyszeru es primitiv reszeihez tartoznak, szerintem a 10 eves lanyomnak is el tudnam fel ora alatt magyarazni, meg is ertene es hasznalni is tudna.

2015. ápr. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Hardy Weinberg ***** válasza:
76%

Akkor most fordítsuk egy kicsit meg ezt a dolgot. Beköltöznél egy olyan házba, amit olyan építész tervezett, aki nem tud két vektort összeadni? Vagy bekapcsolnál egy olyan televíziót, amit olyan mérnök tervezett, aki nem tudja sorosan kapcsolt ellenállások eredőjét meghatározni? És olyan gyógyszert bevennél, amit egy olyan orvos írt fel, aki nem tudja a különbséget szénhidrátok és szénhidrogének között?

Fejtegethetnénk, hogy mit jelent az "alap" az alapműveltségben, de a hozzászólásaid alapján úgysem értenéd meg. De ez nem baj, szükség van ilyen emberekre is, valakinek a rossz munkát is el kell vállalnia. Viszont nézd el a pedagógusoknak (és a tantervet meghatározó döntéshozóknak), hogy nem a te igényeid szerinti tananyagot oktatják.

2015. ápr. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
73%

Nem vagyok tanár, csak ez alap dolog matekból. Orvos vagyok amúgy...


[link]


Nézd meg ezt a képet és keretezd be magadnak :)


Egy derékszögű háromszögnek ugye három oldala van:

két befogó és egy átfogó. Az átfogó az az oldal ami nem érintkezik a derékszöggel.


Ha adott egy szöged ami legyen alfa, (a másik derékszög ugye derékszög, tehát 90 fok), akkor a harmadik szöget (legyen béta) is ki tudod számolni...


Az alfa sinus értéke = alfától messzebb lévő befogó osztva átfogó


Illetve így tovább ami a képen is látható...


Ez minden derékszögű háromszögre igaz. Persze fel lehet tenni fordítva is tenni a kérdést hogy két oldal van megadva és neked kell alfát kiszámolni... Hogy sinust, tangenst, vagy cosinust hasznász az attól függ ugye hogy melyik 2 oldal van megadva / kell kiszámolni.

2015. ápr. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
55%

Sok felesleges tantárgy van amit rákéne bízni a tanulóra, pl. szakkör formájában, ilyen az ének meg a rajz pl.

A humán tárgyak kellenek, de közel sem ekkora óraszámban és kicsit átgondolnám az anyagot is. Irodalom verselemzést a mai napig nem tudom felfogni miért kell tanulni...


A reál tárgyak...a legfontosabbak, egyszer szerintem rá fogsz jönni saját magad is. Persze van aki olyan pályára kerül, hogy sosem fogja használni. Nem is az a céljuk, hogy a hétköznapi életben hasznát vedd. Valaki írta már, hogy nem lehet minden tanulóval külön foglalkozni. Na ezért kell neked is tanulni.

2015. ápr. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
56%
Az a baj, hogy egy buta hisztis kisfiú vagy. Úgyhogy felesleges lenne ezt magyarázni, mert nem érted meg.
2015. ápr. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Mire jöjjek rá? Arra, hogy kell a suli? Arra soha nem fogok!


A Közmunkának legalább értelmét látom. Tiszták lesznek az utak.


De a mateknak... Megyek a boltba két kifliért és gyökrevonom meg kitépek belőle két pít és hozzáadom a kifli sarkának négyzetgyökét. A kapott háromszögnek kiszámolom a szögfüggyvényeit és az egészet gyökre emelem????

2015. ápr. 21. 14:36
 19/23 anonim válasza:
71%

A maga idejében én is így voltam vele. Minek a suli? Azóta több olyan eset is történt ahol például a valószínűségszámítás, a geometria, a szögfüggvények. Pedig nem vagyok matematikus.

A kémia is jól jön az elektronikai ismereteim fejlesztésében a számítógépes hardverek felépítésének megismerésében amihez a fizikai ismeretek is kellenek.

Van ami felesleges bár én már az éneknek is vettem hasznát.

Amíg a suli ba jársz és nem érettségizel le nem látod annak hasznát. Nem nehéz az érettségi.

Jó nyilván nem muszáj kitűnőnek lenni én se voltam az 3-4 között mozogtam a tárgyakban persze volt amiből 2 es voltam ami kevésbé érdekelt de utólag mindent bepótoltam mert ha egyszer nem figyelsz oda és például a szögfüggvényeket nem érted meg később jóval nehezebb dolgod lesz amikor ezeket egyenletben kell kiszámolnod.

A matek nem arra megy, hogy a kifliből leszakíts egy 3,14 köbcenti nagyságú darabot hanem arra, hogy minél fogékonyabb legyen az agyad. Az agy tanulási készségét fejleszti. A rajz a kézügyességet, a nyelvtan a beszéd készséget és még sorolhatnám. Hidd el hasznát fogod venni csak te még most ezt nem veszed észre.

2015. ápr. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a matek(vagy kémia,biosz,fizika) továbbra sem azért kell, hogy a hétköznapi életben hasznát vedd. Van aki okosabb mint te, és ezekre a tárgyakra épülő szakot választ továbbtanulás céljából. Ezért kell oktatni ilyen tárgyakat is az iskolában, és hiába jársz te egészségügyibe, onnan sem mindenki egészségügyis pályán fog továbbtanulni(ahova mellesleg bőven kell reál).


Ha ezt nem tudod megérteni akkor tényleg marad neked a közmunka.

2015. ápr. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!