Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Idei SZIE-ÁOTK-ra jelentkezők,...

Idei SZIE-ÁOTK-ra jelentkezők, hogy sikerültek nektek az emelt biológia és kémia érettségi vizsgák?

Figyelt kérdés
Én a biosszal megbírkóztam tisztességesen, a kémia nekem valami siralmas lett...nektek? Többi érettségi? Melyik módszer lesz szerintetek számotokra a kedvezőbb?

2015. máj. 27. 23:16
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Tudom, már nem annyira aktuális, de a 9. és a 10. hozzászólóhoz csatlakozva, én is 24 éves vagyok, és most jelentkeztem a vidéki fogorvosikra és orvosikra. Nekem is az állatorvosi volt a célom, de 412 ponttal nem hinném, hogy bekerülnék. Már 2010-ben végeztem egy nagyon szar középiskolában, 2012-ben vettek fel a SZTE-GYTK-ra, ekkor 414 pontot számoltak, 2013-ban 415 volt az állatorvosin, majdnem bekerültem volna, bár akkor nem adtam be. De matekból nagyon gyenge vagyok, a GYTK-ról is azért vágtak kimert abból 3. alkalomra sem tudtam levizsgázni.

De nálam sem megy sajnos annyira a kémia, akármilyen hihetetlen, de 2011 májusában 74% lett az emelt mérsékelt felkészüléssel, de 2011 őszén újra megpróbáltam, előtte hónapokig a Villányi könyveket tanultam, az 5-ösöm lesz kémiából számításokat mind megoldottam, és ekkor csak 66% lett a kémiám!! Hihetetlen!! 2012 májusában újra még jobban rákészültem, és ekkor meg csak 57% lett!! Katasztrófa!!

De azért remélem, hogy 82%-os biosszal és 74%-os kémiával bekerülök valamely vidéki egyetemre! De az állatorvosiról szerintem lemondhatok. :(

2015. júl. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
23 éves leszek mire elkezdem az áotk-t ha minden jól megy. Másik szakra jártam,jól is ment,de utáltam. És egész életemben bánnám,ha nem felvételiznék. Lesz ami lesz. :)
2015. júl. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Ja igen,kifelejtettem,hogy én majd jövőre felvételizek :)
2015. júl. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Kérdező, végül bejutottál??
2015. júl. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Kérdező,sikerült bejutnod?


Látom sokan nem egyből érettségi után kezdik az állatorvosit :)Én még tavaly érettségiztem, majd évet halasztottam(utazgatni akartam) és most az ELTE orosz szakra járok,imádom a nyelveket, angol és német felsőim is vannak,de mindig is állatorvos akartam lenni,csak érettségi évében inkább a tolmács felé vonzódtam jobban, így arra indultam el. Habár biosz-kémiás osztályba jártam és mindig 4-5-ös voltam mindkettőből. 2016-ban megpróbálom végre az állatorvosit,egyszerűen tudom,hogy ez az igazi hivatásom :) Ha minden igaz minimum 430 pontom lesz,ami elég kell,hogy legyen :) 20 éves leszek akkor.

2015. nov. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nem sikerült tavaly bejutnom sajnos, igaz a kémiát feljavítottam 53%ra, ügy belehúztam a bioszba, hogy sikerült kemény 11 pontot szóbeliznem. Idén újra próbáltam. A bioszt írtam csak újra, az 81%ra sikerült az írásbeli (de olyanokat rontottam, hogy 88 is lehetett volna :() most már bánom, hogy a kémiának nem fogtam neki, mert ha csak 10% javítok, már jó lennék. De még jó szóbelivel van esély idén is. Bár....nagyon úgy érzem, hogy idén 420 feletti ponthatár várható.
2016. jún. 1. 12:03
 27/29 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem bioszból van egy 86% tavalyról, kémiát most 64-re írtam meg,de szóbeli még hátra van. Ha sikerülne 70 felett már bizakodnék,de láttad mennyien jelentkeznek most áo-ra???? Teljesen kétségbeestem mikor megláttam,de remélem nem megy sokkal feljebb :(
2016. jún. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,lehagytam,hogy szerintem is emelkedni fog,de a 2 emelt miatt nem hiszem,hogy nagyon nagyon megugrik. Legalábbis azért 2 emeltet nem olyan könnyű pld.90 felett megírni. És remélem a sok zseni inkább a semmelweisre megy :DDDD
2016. jún. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Mi lett végül veletek?

Sikerült, elvégeztétek?

Kiből mi lett?

febr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!