Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan szerezhetnék tesiből...

Hogyan szerezhetnék tesiből felmentést?

Figyelt kérdés

Nagyon utálom a tesit, és mindig stesszelek tesi óra előtt is, hogy mi lesz. Szóval az a baj, hogy eleve béna vagyok tesiből... nagyon... és emiatt jó esetben is csak kettest kapok mindenre, de ami még rosszabb, hogy szocfóbiám van. Tehát izgulok az emberek előtt, mindig azt érzem, mintha rám szegeződne minden tekintet és csak azt várnák, hogy mikor rontok el valamit, és mikor röhöghetnek ki. Nagyon rossz érzés. Óra előtt már görcsöl a hasam, és izzad a tenyerem. Az olyan feladatokat inkább meg se próbálom, amit az egész osztály előtt kell csinálni, mert túlságosan félek. Emiatt majdnem megbuktam most is. Szóval emiatt szeretnék felmentést. Nem a lustaság miatt, ha nem figyelne közben senki, akkor csinálnám, de így nagyon rossz minden tesi óra szenvedés. Emellett még a tanárom se valami megértő, minden miatt ordibál. Hogyan szerezhetnék felmentést? Ha ez segít, volt kiskoromban egy kis probléma a szívemmel, de nem lettek következményei.

15/F



2015. szept. 3. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

jajajj hát van itt gond rendesen.

de sztem egy szocfóbiásnak elég könnyen adnak pszichológiai okokból felmentést. volt már pár ilyen eset, amiről tudtam.

de ha ez nálad ilyen őrült stresszel jár, remélem azért pszichológushoz jársz ...

2015. szept. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én gerincferdülés miatt kaptam anno.

Neked az nincs?

2015. szept. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1# Nem járok, és nem is akarok.

2# Nincs.

2015. szept. 3. 22:08
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam a tesi órákkal gimiben. Már napokkal előtte stresszeltem miatta. A tanár miatt és az osztálytársaim miatt is.

Hát, ez ilyen... Majd kiugrottam a bőrömből, mikor elballagtam. Visszanézve tudod, hogy min kellett volna akkor változtatnom? A felfogásomon: nem én voltam az egyetlen gyengébb képességű sport terén. Ha nekik nem okoz stresszt a tesi, akkor nekem miért kell paráznom miatta állandóan?

Érted?

2015. szept. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
Inkább változtass. Az életben nem lehet mindenre felmentést kérni majd, ha már suliban gondjaid vannak egy tesiórán az eléggé durva gond. Nem körülötted forog a világ hogy mindenki téged figyeljen és tök mindegy ki ront el valamit azon röhögnek úgyis, ez teljesen normális fiatalon. Miért nem próbálsz meg te is normálisan csinálni mindent, ahogy mások is? A felmentés semmire nem megoldás. És nem is adnak a semmire felmentést. A te gondod pedig olyasmi amin lehet segíteni, ha magadtól nem megy akkor orvosi segítséggel. Béna pont azért vagy mert hülyeségeken görcsölsz, aminek semmi értelme nincs. Muszáj lesz változtatnod, így nem lehet boldogulni az életben...
2015. szept. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

le kell szarni, én még magamon is röhögök, ha tesin valamit elrontok. Jegy miatt nem kell aggódnom, nálunk úgy néz ki:

- jól megcsinálod: 5

- még elmegy valamennyire: 4/5

- szinte totál elrontottad: 4

- nem vagy hajlandó megcsinálni, csak baromkodsz: 3

Na most így 4-esnél rosszabb jegyem nincs, és mivel mindig ott van a felszerelésem, így kapok csomó órai munka 5-öst, bőven jó az átlagom...

szóval nem kell a tesit komolyan venni :)

18/F

2015. szept. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
hát pedig ne viccelj, azért ez elég durva tünetegyüttes, szal bizony kéne keresni egy jó pszichológust, amíg nagyobb baj nem lesz belőle.
2015. szept. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is minden évben kértem gerincferdülés miatt fölmentést :D
2015. szept. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Sz..rd le az egészet. Sehová nem számít a tesi és soha az életben nem lesz semmire sem szükséged, amit ott tanultál. Kész vicc, ami itt testnevelés oktatás címszó alatt megy. Van 2 órád, hogy kislabdát dobálj, aztán lemérik. Van két órád, hogy talajgyakorlatokat csinálj, aztán leosztályozzák. Minek? Ha eljutsz addig, hogy lásd, semmi értelme, szerintem nem fog ennyire izgatni.


Félre ne érts, a sport fontos, járj el futni, vagy úszni vagy akármit csinálni, de ez, hogy kötelezően belenyomnak valamibe, amit te nem szeretsz csinálni, nem jó semmire.

2015. okt. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Névtelenül nevű ***** válasza:
100%

Az, hogy kell-e pszichológushoz menned, attól függ, hogy ebben a helyzetben, ezzel az állapottal mennyire boldogulsz az életben. Ha megvizsgálod ezt, és azt találod, hogy élhető az életed, el tudod végezni a feladataidat, és ha rád van bízva akkor mindent megoldasz a magad módján, akkor ne menj. Ha csak a kötelező iskolai feladatok (tesi, ének, szereplés, tánc, stb...) zavar, nem kell hogy rosszul érezd magad, mert majdhogynem természetes, hogy vannak, akik ezekkel kapcsolatban ugyanígy éreznek. Nem vagyunk egyformák. Akkor te ilyen vagy, és nyilván ennek megfelelően fogod alakítani az életed.

De ha ez akkora mértékű, hogy nem tudod tőle élni a "normális" életedet (a fent felsorolt iskolai tevékenységek nem feltétlenül tartoznak a normális kategóriába) akkor kérj orvosi segítséget.

Légy tisztában önmagaddal. Ha nem akarsz szerepelni mások előtt, énekelni, felelni, stb..., akkor ezt mindenkinek tiszteletben kell tartania. Állj ki magadért, ha kell, szerezz orvosi papírokat erről. Minden lehetséges módon és minden helyzetben állj ki magad mellett. Vállald fel nyíltan azt aki vagy. Ez legyen a természetes. Ha egy tanár nem veszi figyelembe ezt, meg kell értetni vele, hogy természetellenesen áll hozzá az adott helyzethez, és változtatnia kell a magatartásán. Ha köti az ebet a karóhoz, zárd rövidre egy orvosi papírral, és mondd neki, hogy úgy érzed mindent elmondtál, nem szeretnél többet erről beszélni, feleltessen írásban.

Magyarul megint: vállald aki vagy, és ne engedj belőle.

2015. okt. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!