Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan szerezhetnék tesire...

Hogyan szerezhetnék tesire teljes felmentést?

Figyelt kérdés
Mint sokaknál, nálunk is bunkó a tanár, és én asztma miatt nem is bírom, mert nagyon nagy a követelmény.. Asztmáról nincs papírom, nem adtak, de asztmasprayt igen.. Lúdtalpas vagyok, és mostanában fáj a hátam, és ma a szívem is néha úgy szúrt vagy nemtudom, hogy köhögtem.. Nem vagyok elhízva, de inkább járnék gyógytornára mint a sulis tesire.. Láttam egy bejegyzésnél, úgyhogy én is ideírom, hogy hagyjuk most a "szükséged lenne a tesire" dolgokat.. Komoly válaszokat kérnék.. Mit csináljak, és hova menjek, hogy teljes felmentésem legyen tesiből a 2.félévre?

2012. dec. 16. 18:10
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azért még ideírom, hogy mostanában pszchihológialiag is kiborultam, nagyon sok minden jött így egyszerre, és napról napra jön, suliba is alig merek bemenni, mert ott is kapom az ívet, pedig semmit se csináltam.. :/ Múlthéten hétfőn ilyenkor összeomoltam a rosszullét, remegés miatt.. Ezt azért írtam hogy pszchohológus hátha adhatna, mert hallottam róla, de nemhiszem hogy fél évre tudna, mert a pszchihés dolgok egy idő után elmúlnak.. amúgy 15/F
2012. dec. 16. 18:14
 2/13 anonim válasza:

iskolaorvos/védőnő? hozzájuk nem fordulhatnál ezzel? legalábbis nálunk ők döntik el az ilyesmit, és ők írják róla a papírt. még ha nem is teljes felmentett lennél, de lehetne róla papírod hogy a futást meg ilyesmiket nem birod, és akkro nem is kényszeríthetne a tanár. nézesd meg a gerincedet, ha van egy kis gerincferdülésed, sztem már azzal simán lehetsz gyógytesis (nálunk legalábbis mindenki gyógytesis akinek gerincproblémája van)

vagy szerintem a háziorvoshoz is elmehetnél ezzel:)

2012. dec. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ja és csak szakorvostól fogadják el a tesi felmentést... Viszont nem ismerem az orvosokat, ismerősöm aki a kórházban dolgozik, ajánlott egy jó ortopéd orvost, de aztmondta, hogy ő sem hülye, észreveszi, ha hazudok meg ilyenek.. nem tudom mit tegyek :/
2012. dec. 16. 18:17
 4/13 A kérdező kommentje:
18:16-os köszi a választ, de csak szakorvostól fogadják el.. Hát ebben az esetben remélem, hogy van valami a gerincemmel.. Amúgy gerinc és hátfájdalommal hova kell menni? ortopédia, vagy reumatológia?
2012. dec. 16. 18:18
 5/13 anonim válasza:

pedig ha tényleg fáj a hátad akkor megnézethetnéd, bajod abból úgy se lesz:) szóval szerintem menny el ahoz az ortopédorvoshoz.

amúgy miaz hogy asztmáról nem kaptál papírt?._. (najó nem értek hozzá, nem vagyok asztmás de szerintem kéne róla valami..)

2012. dec. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

ortopédia.

egyébként nálunk úgy zajlik az egész hogy az év eleji általános orvosi vizsgálaton megnézik a gerincet és ha látják hogy lehet gond akkor beutalnak ortopédiára, aztán majd az orvostól függ hogy mi lesz

2012. dec. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért nem kaptam asztmára, lehet nem volt annyira jelentős, hogy adjon.. Akkor ortopédiára kérek időpontot, de viszont nem tudom mit mondjak neki, tényleg fáj a hátam, de ha nem ad semmi felmentést, akkor mit mondjak? :/
2012. dec. 16. 18:22
 8/13 anonim válasza:

hát nem tudom. kérdezd meg hogy nem lehetnél-e gyógytesis, mert gyakran fáj a hátad és lehet hogy jobb lenne a gyógytesi, stb...

vagy ha ez nem jön be, akkor szerintem azt asztmára hivatkozva kéne valahogy elintézned

2012. dec. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen, de asztmáról kérnek papírt.. Hát lehet, megpróbálom ortopédián ezt a hátas dolgot, mondom neki h nem e lehetne inkább gyógytesi, mert tesin nagy a követelmény, és inkább gyógytesiznék
2012. dec. 16. 18:46
 10/13 anonim válasza:
hát kérj te papírt vmi orvostól az azstmádra:D
2012. dec. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!