Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt biológia és kémia...

Emelt biológia és kémia érettségire készülnék fel önállóan. Tapasztaltak helyretennék a felkészülésre igénybe vett idő mennyiségét? 1 év lenne rá összesen! Ez reális? Tanárok, orvostanhallgatók és hozzáértők érdemleges válaszát sokan várjuk, régóta.

Figyelt kérdés

2016. júl. 3. 17:32
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Amúgy alapvetően az a gond hogy az etikett és kommunikáció alapját nem ismerik sokan. Ez pedig független attól hogy valaki kémia meg biológia zseni. Te arra hivatkozhat és arra válaszolhatsz amit kérdeztek. De ez nem így van és innen indul a hiba.A többi csak hab a tortán. Itt én kérdeztem és nekem nem kell gondolnom semmire. Ha valamivel nem vagy tisztában kérdezzél te és válaszolok.Én már megtettem fordítva. Ne ítélkezzünk meg ne kötöszködjünk a saját hibáink temetése érdekében. Nem kell.A kérdés világos. Ha nincs olyan ember itt aki 1 év alatt ezt összehozta akkor ezt egyenlőre itt főleg nem tudjuk megvitatni. Amit az utolsó hsz-írt azt köszönöm szépen de ismerem ezt az oldalt. Ez csak egy támpont de én napi 10-12 órát szeretnék vele foglalkozni ha nehéz is. Épp ezért zsenik válaszát várom, akik ilyen formában hamar érték el azt a szintet.
2016. júl. 5. 21:25
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem rosszból, de ezt kicsit túltoltad. Nekem nem a kérdés tűnik frusztráltnak, hanem te magad.

A napi 10-12 óra pedig...jobb lenne a realitás talaján maradni. Ez még egy szuperzseninek is fárasztó lenne és teljesen felesleges is.


Én is most a nyáron kezdek el tanulni (bár nekem van alapom) kémiát, én a tételek kidolgozásával kezdeném. Az szépen sorra veszi az elejétől, hogy mi kell, de szerintem a mozaikos könyvek is így vannak felépítve és elégg érthetőek.

Ajánlom, hogy írj meg pár tételt részletesen. Ha megvan, tudod kb. hogy egy nap mennyi idő kell rá. Annyira pedig nem bonyolult, mert logikus épül fel az egész.


Biológiából meg nem is kell, mert arra van a neten egy jó. Az olvasgatni meg bármikor lehet.

2016. júl. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

9-es vagyok.

Ezt a napi 10-12 óra tanulást nem fogod tudni hosszú távon csinálni. Pláne, ha dolgozol, mert azt írod.

Pár hétig lehet ennyit tanulni, de egy évig folyamatosan biztosan nem.

Én is sokat tanultam, és így volt két év. Ja, pontosítok, nehogy félreértés történjen, nem két tanév, hanem naptári év. Nagyon nem mindegy az sem.

Több tanárral is beszéltem a felkészülésem során, és mégtöbb olyannal, aki szintén érettségire készült ezekből a tárgyakból. Egyöntetű vélmény, hogy tárgyanként egy év szükséges az emelt érettségi ilyen magas szintű megírásához.

A gimisek is két évig járnak faktra, ráadásul nem nulla tudással indulnak.

Annyit tudok javasolni, hogy kezd neki a tanulásnak, adj bele mindent,aztán jövő júniusban - a szóbelik után - írd meg az eredményeidet nekünk. :)

2016. júl. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Hát bocsi, én igyekeztem válaszolni, neked nem tetszett semmi. Sok sikert a továbbiakban, remélem akkor megkapod a választ, amit annyira keresel. Én pusztán arra akartam utalni, hogy látom, hogy másodszorra teszed fel a kérdést, mert neked már először sem voltak szimpatikusak a válaszok. Szerintem érdemesebb lenne a tanulással törődni, ha napi 12 órát tanulsz és nem mások véleményét olvasgatni. Egyébként 97% lett a legrosszabb érettségim, beleértve a két emeltemet is és az összes közepet, szóval akkor csak neked nem vagyok elég zseni. Csak azért, mert nem egyezik teljesen a véleményed valakivel még nem kell rögtön neki esni, legközelebb érdemesebb konkrétabban fogalmazni, ha meg nem tetszik a válaszom, hát ez van, pontozz le :) Azt is tudom, hogy nem mindenki jön szuper gimiből, de ezt nem is mondtam, szerintem a szorgalom többet ér, mint mindenféle tanár meg óra, de csak ha jól tudsz magad tanulni.

Sok sikert a továbbiakban, remélem jól haladsz és eléred a célod valamint megfelelő válaszokat kapsz majd a többiektől, amiből tovább építkezhetsz. Ha van bármi kérdésed, írj nyugodtan szívesen segítek, ha valamit nem értesz.

2016. júl. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat az összes utolsó hozzászólónak. De nem az a megoldás hogy valaki beszól aztán lepontozom.

Ez nem nyelvtanóra.A kérdésre kellett volna válaszolni.Akkor ezt ellehetett volna kerülni. Ha belegondoltok abba hogy a helyesírás miatt levonnak x pontot, de még mennyit levonhatnak azért ha valaki nem elég felkészült. Ebből is az jön ki hogy nem a helyesíráson múlik itt a dolog főként. Ami a legfurább az egészben csak az hogy az egész kérdésből a helyesírást ragadta ki egészben de magára a kérdésre még csak részben sem tudott válaszolni. Ez miatt sem tartom magamat hibásnak. A napi 10 óra pedig reális, ha azt nézzük hogy valaki reggel 05-kor felkel, a napi háromszori étkezést és egy óra sportot hozzáadunk még akkor is bőven volt ideje lefeküdni időben és mással foglalkozni. napi 8 órát vannak a gyerekek iskolában, a napközit és az otthoni tanulást még nem is vettük figyelembe! Nyilván a munkát leadnám egy évre. Amúgy igaz én is erről értesültem régen is hogy 1 év kell, legalább egy tantárgyhoz. De ez így legalább 2 év és ennyit nem lehetek munka nélkül most... Ezért is jött a kérdés mert régóta megosztottak a vélemények. De annyi annyi a lényeg hogy egy válasz igazodjon a kérdéshez legalább 70%-ba. Ne az legyen hogy 80% a kötekedés és a 20% -ot nem éri el az érdemi válasz. A kérdés az kérdés akkor is ha frusztrált és személy szerint nem bántottam meg vele senkit. Ha ezt veszitek figyelembe milyen alapon kritizálja valaki személy szerint a kérdezőt? nem súlyos nyelvtani hiba az amikor nem a legmegfelelőbb szót használjuk a szövegkörnyezetben csak éppen hogy "megfelelőt". Meg a vesszőnek is inkább egy hosszabb szövegkörnyezetben van jelentősége a fennt írtakat megérti bárki egybehangzólag is. Nem tartom helyesnek hogy ide nők járnak fel kinlódni. Amúgy minden rendben.

2016. júl. 6. 12:25
 16/34 anonim ***** válasza:

Nem a nők járnak ide kínlódni, hanem te, kedves kérdező, mert ahelyett, hogy ténylegesen a tanulással foglalkoznál, itt hisztizel és tőlünk várod a megváltást. Ha most én azt mondom neked, hogy igen, elég az egy év, meg lehet csinálni, meg tudod csinálni, akkor elhiszed nekem? Jobb lesz attól neked? Tényleg választ vársz vagy az önbizalmad tuningolását akarod kikényszeríteni?

Nyugodj meg szépen és menjél tanulni.

2016. júl. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Álljunk meg egy szóra. te magad is egy nő vagy:) Ha nem kínlódnál nem írtál volna ide. Kiírtam egy kérdést ami nem neked szólt. Akinek nem tetszik az kerüli, aki tud rá válaszolni az megteszi. Ennyi. Senki nem kérte hogy írjál. Aki egy év alatt nem tudta ezt teljesíteni az nem is írhatna, mert az a kérdés magja. Tapasztalatszerzés és információk miatt jönnek fel ide az emberek nem körül-belüli válaszokért. te inkább jobb ha nem is írtál volna semmit. Nem akarok én kikényszeríteni semmit. csak nem fogom hagyni, hogy beteg emberek azzal töltsék el a szabadidejüket hogy szemétkedjen másokkal miközben ő maguk tudásban és emberileg sem tartanak sehol.
2016. júl. 6. 13:51
 18/34 A kérdező kommentje:
ha pedig valaki 1 évet ír, azzal lehet hogy felveszem a kontaktot...aztán kiderül hogy volt e értelme..Az a kérdezőre tartozik hogy mit-miért akar. Eddig ne menjünk el.
2016. júl. 6. 13:56
 19/34 anonim ***** válasza:
Elképesztően fárasztó troll vagy kérdező.
2016. júl. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Tudásban nyilván te vagy az, aki nem tart sehol, különben nem vernéd itt magad.

Egyébként meg lehet csinálni. Képességeidtől függ, amiket nem ismerünk, tehát 100%-os bizonyossággal senki nem fogja állítani, hogy neked menni fog.

Mindenesetre kicsit több tanulás és kicsit kevesebb netes kötekedés csodákra képes, talán kipróbálhatnád ;)

2016. júl. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!