Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi értelme van az orvosis...

Mi értelme van az orvosis gólyatábornak?

Figyelt kérdés
Mindenkitől ezt hallani ,hogy gólyatábor így-úgy-amúgy. Csak engem hagy hidegen az egész? 22 ezer Ft fizesek ki a semmire? Ennyiért már megveszem a funcionális anat. könyvet,ami meg értelmesebb befektetés. Most gólyatáborba elmegy a diákok fele, tuti hogy nem a csoporttársaiddal fogsz összebarátkozni ,akkor meg hasztalan a barátság. Én olyan barátokat akarok akik a csoporttársaim és úgymond "hasznosak" nekem. Csak velük leszek a legtöbbet együtt, az ő arcukat kell néznem 6 évig.

2016. júl. 31. 12:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
99%
Te inkább ne is menj.. :D
2016. júl. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%

Nem teljesen értelek. Nálunk gólyatáborban a gólyáknak külön pólót adtak, ezzel jelezve, hogy gólyák. Még csoportonként is más színük volt, hogy tudjad, ki leendő csoporttársad, ki meg "csak" évfolyamtárs. Szóval de, a leendő csoporttársaidat ismered meg.

Maga a gt valóban bulizás, ivászat, jól érzed magad. Erről szól, nem többről. Ha szerencséd van, akkor vannak instruktorok, seniorok, akik tudnak tanácsot adni kurzusokkal kapcsolatban, el tudják magyarázni a kreditrendszert, meg mindent, ami érdekel téged, de a legtöbb instruktor elsősorban a buli miatt van ott, nem papás-mamást játszani. Nekem mondjuk szerecsére volt olyan instruktorom, aki sokat segített nekünk tantárgyfelvételnél, ilyen formán egyáltalán nem bánom, hogy elmentem anno.

Ha nem vagy bulizós, akkor ne menj el. Ha hiányzik vhonnan az a 22 ezer forint, akkor se, értehtő. De ha simán spur vagy és minden fillért a fogadhoz versz, akkor készülj fel rá, hogy lesznek ennél komolyabb összegek is, amiket ki kell majd fizetned a jövőben, plusz gondolom egy kocsmázást sem hagysz ki azzal, hogy 1500 ft-ot hasznosabb fénymásolásra költeni (sokat fogsz fénymásolni és nyomtatni).

2016. júl. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%
de most komolyan, az ilyen egyén minek akar emberekkel foglalkozni? inkább mennél könyvtárosnak, ahol a nap 24 órájában könyvekkel társaloghatsz..., ilyen hozzállással elég nehéz életed lesz az egyetemen
2016. júl. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
A 4. Válaszolónak ment a zöld pacsi, a többieknek a piros. Úgy látom sokan még olyan szinten vannak hogy nem az én mondanivalómat hanem az én személyemet kritizálják,ami elég primitív. Egyebkent nem verek minden garast a fogamhoz és 22 ezer meg aztán tényleg nem garas azért hogy megismerjék pár olyan embert akikkel majd aztán 6 évig kell együtt lennem :D Tiszta üzlet, csak nem nekem :) A savanyú szőlős kommentelőknek meg azt üzenem hogy én még így is jobb orvos leszek mint ti
2016. júl. 31. 13:22
 5/25 anonim ***** válasza:
95%

Tudod, minden évfolyamon vannak olyan emberek, akik csak a hasznot keresik mindenben, kitől mit lehet lenyúlni, hogy tud saját maga számára valami nyereséget kisajtolni. Ők azok az emberek, akik egyedül ülnek minden előadáson, magukban álldogálnak gyakorlatok előtt és soha senki nem szól hozzájuk, ha nem muszáj. Ezen az évfolyamon valószínűleg te leszel az (egyik) ilyen ember. Jellemzően negyed-ötödév tájékán borul az ilyenekre a bili, mikor már a többiek nem bírják és elküldik a... és senki nem véd meg ilyenkor, mert ki is tenné?

Tudod, vannak kifejezetten rossz közösségű csoportok, ahol olyan emberek kerülnek össze, akik hozzászólni se akarnak egymáshoz. Ez a legalja a közösségeknek, az átlag pedig az, hogy eltelik 1-2 év és csak elvannak egymással. Nem barátok, csak úgy elfogadják, hogy összezárták őket. A legtöbb csoport ilyen. Vannak persze olyanok is, ahol programokat szerveznek, érdeklődnek egymás iránt, de ez maximum 3 csoportot jelent évfolyamonként, szóval nem sok esély van, hogy ilyenbe kerülj, viszont abból a hozzáállásból, ami rólad lejött, te egy ilyenben is csak mosolyogva megtűrt lennél.

Szóval, bekerülsz egy csoportba, ami vagy önmagában barátságtalan, vagy te teszed magadnak azzá. Nem is haverkodtál össze senkivel, mert abból nem tudnál hasznot húzni. Ott állsz egyedül és tanulsz. 6 éven keresztül. Stressz, nyomás, esetlegesen megaláztatások, igazságtalanság, magas elvárások minden oldalról - és te ott állsz egyedül. Még barátokkal, egymásra támaszkodva is megterhelő az orvosi egyetem, nélküle meg (szerencsére) csak elképzelni tudom, hogy milyen lehet. Valószínűleg nagyon rossz. Vizsgaidőszakban amúgy is el szoktak szigetelődni az emberek, de a legtöbbeknek legalább ott van a tudat, hogy pár hét és ennek vége. Nálad valószínűleg nem lesz ilyen.

Szóval, nem muszáj elmenned gólyatáborba (azt úgyis utálja mindenki, mikor valaki csak flegmázik mindenre és lehúzza az egész csoport hangulatát), de ha nem változtatsz a hozzáállásodon, azzal csak magadnak ásod a gödröt, de nagy tempóban.

2016. júl. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
94%
Ja, és azt egy percig se gondold, hogy a személyedet külön lehet választani a mondanivalódtól, ez nem így működik.
2016. júl. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Kellenek a pszichopaták orvosira, belőlük lesznek a jó idegsebészek :))
2016. júl. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
98%
Ha hidegen hagy, ne menj. Az értelme a barátkozás. Hasznod nincs belőle, ha neked más nem értékes, akkor feleslegesen rontod ott a levegőt.
2016. júl. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk például közel sem csoporttársaidat ismered meg gólyatáborban. ÁOK-FOK-GYTK-NK karokból vegyesen alakulnak ki a gólyatábori csoportok, nagyon jó karok közötti barátságokat lehet kialakítani. Nekem a legjobb barátaim évfolyamtársaim, sőt van aki más karra és más évfolyamra jár..


Érthetetlen, hogy miért jelentkeztél orvosnak, mikor az emberek nem érdekelnek, simán átgázolsz rajtuk A Cél érdekében. Nem való ez neked..

2016. júl. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
98%

Magányos 6 éved lesz... :D


Mielőtt jönnél a roppant elmés beszólásoddal..., már van egy diplomám, most csinálom a mestert.


Ahogy az egyik válaszoló is írta, pont te leszel az, akivel senki sem akar majd szóba állni, mert senki nem akar barátkozni olyan emberrel, aki mindenben csak a hasznot keresi. Az ilyen embert még a tanárok is utálják. Vagy változtass, vagy válts szakmát, mert ez nem neked való.

Pont te leszel az az orvos, aki a haszon érdekében bármire képes, bárkin hajlandó áttaposni, csak azzal a beteggel fog foglalkozni, aki fizet neki. Szép kis jövő, de nem hibáztathatunk, gondolom otthon is ezt láttad, és ezt hoztad magaddal.


Ajánlom, hogy fogadd meg az itteni válaszolók tanácsait, mert így elég nehéz életed lesz.

2016. júl. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!