Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi értelme van az orvosis...

Mi értelme van az orvosis gólyatábornak?

Figyelt kérdés
Mindenkitől ezt hallani ,hogy gólyatábor így-úgy-amúgy. Csak engem hagy hidegen az egész? 22 ezer Ft fizesek ki a semmire? Ennyiért már megveszem a funcionális anat. könyvet,ami meg értelmesebb befektetés. Most gólyatáborba elmegy a diákok fele, tuti hogy nem a csoporttársaiddal fogsz összebarátkozni ,akkor meg hasztalan a barátság. Én olyan barátokat akarok akik a csoporttársaim és úgymond "hasznosak" nekem. Csak velük leszek a legtöbbet együtt, az ő arcukat kell néznem 6 évig.

2016. júl. 31. 12:09
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
94%

A gyógyítás pont az a szakma, ahol nem a hasznot kell keresni, hanem hogy segíts más embereken...


De úgy látom rajtad nem lehet már...

2016. júl. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
47%

Nézd,ez szerintem inkább ilyen fesztivál jellegű programsorozat, akár csak a fesztiválokon, itt is a lényeg az ivás, bulizás stb.

Nem kell elmenni ha nem akarsz, nyilván nem vagy az a társasági ember, vagy csak szimplán neked nem az ivászat jelenti a szórakozást.

A csoportodat és az évfolyamodat is millió alkalmad lesz még megismerni, és kötve hiszem, hogy részegen mély lélektani beszélgetéssel telne az az 5 nap, éppen ezért én se megyek csak én az időm sajnálom rá nem a pénzt.

Semmi bajom az emberekkel, nyilván nem jelentkeztem volna én se orvosira, de a nagy emberszereteten kívül szüksége van egy orvosnak olyan tulajdonságokra is mint előrelátás, vagy éppen felelősségtudat.

Nyilván a kérdező se az esetlegesen kialakuló barátságokra sajnálja a pénzt, hanem arra, hogy 5 napig szarul érezze magát.

Lehet, amúgy hogy jobb orvos lesz amúgy belőle, és az összes ilyenből, aki így gondolkozik, mint a nagy álszenteskedő "szeressük az embereket", meg a "normális egyetemistának a kocsmában a helye" nézeteket képviselőkből.

Egy leendő orvostanhallgató, 18/L

2016. aug. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Én részt vettem tavaly ebben a gólyatáborban, szóval szeretném megváltoztatni a véleményed úgy átlagban a gólyatáborokról. Kezdjük azzal, hogy egy olyan egyetem gólyatáboráról beszélünk, ahová nehéz bekerülni, tehát a társaság fele valószínűleg nem az az ember, aki minden hétvégén rommá itta magát az elmúlt időszakban, vagy más témát nem ismer a bulizáson kívül. Azért mondom, hogy a fele, mert nálunk ez tavaly nagyon megosztott volt. Szóval nagy esély van rá, hogy ez a pár nap nem pénzkidobás lesz számodra, hanem megismerkedsz olyan leendő KOLLÉGÁKKAL nem haszontárgyakkal, akikkel a jövőben is egy közös cél fog lebegni a szemetek előtt, és ebben elhiheted, hogy minden segítségre szükséged lesz! Mesélek neked kicsit a csoportoktól! 14 csoport indult tavaly, ABC sorrendben lettek kialakítva. Nem tudom a nemedet, de valamiért fiúnak gondollak, na már most képzeld el, hogy a 14. csoportban két fiú van. Ha esetleg egy ilyen csoportba kerülnél, és a kérdésed alapján nem tűnsz túl szociálisnak és barátkozónak, mégis szerinted mihez kezdenél itt 6 évig, ha esetleg még azt az egyetlen hímneműt sem találnád kedvedre valónak és szimpatikusnak. Mert simán lehet, főleg ahogy hozzá állsz.. az ő arcukat KELL néznem stb. Érdemes már most barátokat, ismeretségeket szerezni, hidd baromi jó úgy bemenni egy előadásra, hogy a sorok között oda-odaköszönsz más embereknek is nem, csak annak a kettőnek aki szimpi a csoportodból. Vagy mikor elmész a könyvtárba tudsz néhány szót váltani ismerősökkel, hogy hogy haladnak, elkérni jegyzeteket ilyesmiket, nagyon jól tud jönni! Vagy gondolj bele, hogy ilyenkor még a szemeszter eleje is csak a bulizásról szól és ezek tényleg nagyon jó közösségi programok, te meg ne tudnál egyre sem eljönni, mert nincs egy olyan ember, akihez odacsapódhatnál? Az én csoportomban pl. nagyon aranyosak az emberek és órák között nagyon jól elbeszélgetünk, de igazán nem az én társaságom, pl. ők soha nem járnak bulizni én meg igen. Szerencsére megismertem sok más embert a többi csoportból és velük járok el ide-oda és a kapcsolatunk is sokkal közvetlenebb, mint a csoporttársaimmal. IDEJE SZOCIALIZÁLÓDNI ÉS BARÁTKOZNI! Erről is szól az egyetem. A funkcit meg a könyvtárból is kitudod venni!:) 20/L
2016. aug. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Ez egy anonim oldal és csak leírtam hogy mit gondolok. Természetesen nem leszek senkivel sem utálatos vagy barátságtalan mert annak aztán végképp semmi haszna. Úgy látom elég ha felteszem magamra azt a hamis mosolyt amit itt többetekről el tudok képzelni. Gólyatáborba ugyanúgy nem megyek, de ha megkérdezik lehet azt mondom hogy voltam és mekkora buli volt,ha meg kérdeznek róla azt mondom nem emlékszem mert részeg voltam. Hisz ti is így tesztek vagy nem? Szakot nem fogok váltani senki kedvéért sem,akkor inkább meghalok. Túl misztifikáljátok az egész orvosit, azt hiszitek hogy az orvosok valamiféle felsőbbrendű erkölcsi értékkel rendelkeznek,de ez nyilvánvalóan egy nagy hazugság.
2016. aug. 3. 09:57
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, én most végeztem el a harmadévet orvosin.

Gólyatáborban én sem voltam, és olyan nagyon társasági én sem vagyok, legalábbis pont az annyira nem vonz, amit a csoportom csinál a programjain. Ráadásul másodév végére igen nagyban változott a csoportösszetétel is. Pont akikkel kimondottan jóban voltam, egy kivétellel sajnos nem tudtak továbbjönni, a legjobb barátom meg eleve egy másik csoportban van.

Ennek ellenére nem cserélném el a mostani csoportomat sem. Jófej emberek, akikkel kölcsönösen számíthatunk egymásra. Nem gond kölcsönadni-vagy kapni egy jegyzetet, megosztani infókat a vizsgaidőszakban stb. De olyasmiben is lehet rájuk számítani, hogy esős időben, akinek kocsija van, elviszi azt a kórházi órákra, akinek a buszmegállóban kéne fagyoskodnia. Én ebben az évben mentem el először egyetemen kívüli programra velük, és nagyon kedvesek voltak, mondták, hogy jó, hogy végre eljöttem. De ehhez hozzátartozik, hogy én mindig igyekszek segíteni mindenkinek, amiben tudok.

Teljesen mindegy, hogy mész-e gólyatáborra. Ami fontos, hogy a csoporttársaidban ne csak azokat az arcokat lásd, akiket 6 évig muszáj lesz nézni, meg akikből esetleg hasznot lehet húzni, hanem amolyan bajtársakat, akikkel együtt csinálod végig ezt a jó esetben csak 6, nem olyan könnyű évet.

2016. aug. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
96%

Figyelj már, ez hogy felrakod a hamis mosolyt, hogy fog működni, ha lesz már a diplomád? A betegeknek elég bajuk van, nem kell megfejelni még egy bunkó, antiszociális orvossal.


Meg kell változni, hamis mosoly helyett valódi mosolyt alkalmazni és meglátni, hogy miért is szép dolog mások megsegítése.

2016. aug. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

"Túl misztifikáljátok az egész orvosit, azt hiszitek hogy az orvosok valamiféle felsőbbrendű erkölcsi értékkel rendelkeznek,de ez nyilvánvalóan egy nagy hazugság"


Még szerencse, hogy azok, akiket ismerek nem ilyenek, mint te...

Komolyan, minek választottad ezt a szakot, ha tojsz bele az emberekbe?

2016. aug. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
96%

"Túl misztifikáljátok az egész orvosit, azt hiszitek hogy az orvosok valamiféle felsőbbrendű erkölcsi értékkel rendelkeznek,de ez nyilvánvalóan egy nagy hazugság."


Öt orvosi egyetemen töltött év után én már nem misztifikálok semmit túl. Ezt csak a "kívülállók" gondolják, hogy az orvosok valami különleges lények, akik mindent a gyógyítás elé helyeznek és csak azon forog az agyuk, hogy kit hogy tudnának meggyógyítani, a hallgatókról meg azt gondolják, hogy egész nap a könyv felett ülnek, majd bemennek egy kis önkéntes gyakorlatra - illetve ez az elvárás is az emberek felől. Pedig TELJESEN ugyanolyan fiatal az orvostanhallgatói is, mint bármelyik egyetemista. Érted: teljesen ugyanolyan. Vannak érzelmei, meg ilyenek, elfárad sokszor, szeret szórakozni járni, és ha nagy a nyomás, szüksége van valami támaszra. A nyomás pedig kur...... Szóval nagy. Ha nincsenek barátaid, akik nem csak kívülről láttak orvosi egyetemet, akkor csökkennek az esélyeid a túlélésre és hogy nem lesz eleged a világból az elkövetkező évtizedben.

Igazából neked nem kéne úgy játszanod az agyad, mintha már félig orvos lennél... Hello, valójában még egy napot nem jártál orvosira! Vissza kellene kicsit venned, mert ez nagyon sokan nem fogják neked tolerálni és most nem hallgatókról beszélek.

Ja, és ha hazudsz, hogy voltál gólyatáborban, de végig matt részeg voltál, akkor nagyon hamar ki fog bukni az igazság. Ilyen természettel, mint amit itt megmutatsz, én nem tetézném még a kezdeti helyzetemet azzal, hogy hazugságon is kapnak. Mondd csak el nyugodtan majd a többieknek is a véleményedet! Ha ilyen magabiztos vagy, biztos ezt is felmered vállalni névvel, arccal együtt, nem csak egy anonim oldalon, nem?

2016. aug. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Szegény jövendőbeli feleségedet sajnálom, akinek el kell viselnie egy felfújt hólyagot...
2016. aug. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

ó ilyen nyommancsok mindig vannak az orvosin :DD

Lehetséges ,hogy elvégzed az orvosit, de nagyon keserű lesz ám így az élet úgyhogy vedd fel szépen a kis mosolykádat, és menj vissza tanulni kis gólya :D

Egy ötödéves sotés

2016. okt. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!