Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki aki biológia-kémia...

Valaki aki biológia-kémia tanári szakra jár?

Figyelt kérdés

Imádom a kémiát és a bioszt is.

Középiskolás tanár szeretnék lenni.

Velemenyekre vagyok kíváncsi a tanársággal kapcsolatban.



2016. dec. 24. 12:07
 1/3 anonim ***** válasza:
70%
Körülbelül 20-an tanulnak jelenleg kémiatanárnak az országban. Ennek a fele ha kémia-bioszon van. Senkit nem fogsz találni, de sok sikert
2016. dec. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon szép hivatás érdekel. Mondok pár érvet pro és kontra:

- Természettudományos tanárokból nagy hiány van, ráadásul nagyon sok aktív tanár áll nyugdíj előtt. Biztos hogy könnyen el tudsz helyezkedni, sőt válogathatsz is majd az állásokban.

- Ha valaki osztatlan tanár szakon tanul, részesülhet a Klebelsberg Képzési Ösztöndíjban, ami akár havi 75 ezer Ft-t is jelenthet.

- A pedagógus pálya eléggé kiszámítható. Ha valaki az egyetem után megcsinálja a doktoriját, szakvizsgázik, akkor kihasználhatja az életpályát, kutatótanárként többet kereshet, mint az egyetemi oktatói kerestek.


- A középiskolai tanárképzés 5 + 1 év, ami nagyon hosszú idő. Ráadásul ezt legalább 2 év gyakornoki idő követi, ahol a fizetés nevetségesen alacsony, a (2017-es) szakmunkás minimálbérnél csak 20 ezer forinttal több.

- A tanárok társadalmi megbecsültsége problémás, ez sajnos megmutatkozik a gyermekek, a szülők és a politika reakcióiból is.

2016. dec. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Engem megtaláltál.

Nagyon jó olvasni, hogy imádod mindkettőt, tényleg ez kell hozzá, illetve hogy céltudatos legyél, és ne hagyd abba az első nehézségnél. Sokat kell tanulni, gyakorolni, szivatnak rendesen némely kurzuson.

És amikor találkozol a mérnökin tanuló régi osztálytársaiddal, akik panaszkodnak a vizsgáikra, s azt mondják majd: "jaaaa, te csak tanáris vagy" Te pedig vitázol velük, majd feladod.

Klebelsberg ösztöndíjat kaphatsz valóban, ha aláírod, hogy annyiszor 6 hónapot tanítasz majd egy a Klik által kijelölt suliban, ahány szemeszterig kapod az ösztöndíjat.


Aztán elvégzed a 6 évet, hogy elmenj milliókért tanítani. Ott minden szülő jobban fogja tudni hogy mit hogyan kellene csinálnod. Meg amúgy is csak egy tanár vagy, na.

Alapból én nagyon szeretnék tanítani, csak most elkeseredtem picit, mert olvastam pár kérdést itt a gyakorin, amik a tanárokról szólnak. Hát, élmény lesz ilyen megbecsülésben pedagógusnak lenni.


De nehogy elvegyem a kedvedet! Én nagyon örülök, hogy e mellett döntöttél. Én is imádom mindkét tárgyat, és alig várom, hogy taníthassam:) csak nem éreztem volna őszintének, ha csak a jókat írom le róla.

2016. dec. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!