Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen az állatorvosi egyetem?

Milyen az állatorvosi egyetem?

Figyelt kérdés

Sajnos tegnap nem tudtam elmenni a nyílt napra. Esetleg valaki össze tudná foglalni, hogy milyen az egyetem, a hangulat, maga az oktatás és kicsit jobban a lehetőségeket?

Előre is köszi.



2016. dec. 8. 11:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Nincs több ilyen, csak ez az egy. Ezért nem mindegy milyen hangulat? Ha állatorvos akarsz lenni nincs más választásod, ha meg a hangulattól teszed ezt függővé, akkor nem értelek. Tanulni kell itt is, mint ahogy sok egyetemen is.
2016. dec. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
27%

Teljesen egyetértek az előzővel.

Én ugyan nem voltam a nyílt napon anno, de igazából mondhatnak bármit és lehet bármilyen, Magyarországon ez az egyetlen lehetőség, hogy állatorvos válhasson belőled. Szerintem csak való állatorvosnak, aki a szakmáért választja ezt a helyet és nem azért, mert milyen az egyetem.

Egyébként a hangulat szerintem különlegesen jó.

Az oktatás szerintem átlagos: az infrastruktúra, a felszereltség alapvetően jó, a tanárok általában jók, a rendszernek persze megvannak a maga hibái, de ilyenek minden egyetemen vannak.

2016. dec. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Attól még rá lehet kérdezni. Nem kell letámadni miatta az embert.

A szakmáért választjuk, de ha valaki nem tud megbirkózni bizonyos élethelyzetekkel, akkor hiába megy akármit is tanulni, mert nem fog menni neki.

Nekem pl. már az is kihívás, hogy kibírjam Budapesten, mert irtózok a tömegtől és az egész várostól.


Láttam pár gólyás videót is, és őszintén nem igazán látom magam a "bulizóKô között. Engem ez nem köt le.

Ezért érdekelt volna, hogy milyenek az emberek, hallgatók, tanárok, stb., mennyire nyugis a légkör.


Jó az, ha valakinek ezek nem okoznak gondot. De sajnos másnak ezt is mérlegelni kell. 5 év lesz, ha pedig kikészít lelkileg, akkor nem éri meg.

2016. dec. 9. 00:21
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt majd csak az első félév után tudod meg. Tanulni kell keményen. A többi nem lényeg, Gólyatáborba és bálba nem kell menjél. Semmi buliba nem kell menjél. Tanulnod viszont kell, és igazából senki nem fog veled törődni, piszkálni. Nem fog babusgatni senki, de ha kérdezel segíteni fognak.
2016. dec. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Okés.
2016. dec. 9. 00:36
 6/20 anonim válasza:
70%

"Nekem pl. már az is kihívás, hogy kibírjam Budapesten, mert irtózok a tömegtől és az egész várostól."

És mi a baj Budapesttel?

Én meg a vidékkel vagyok így, 16 éve élek vidéken Budapest után, és kb mintha élve elástam volna magam.

Bunkó, primitív emberek vannak itt, ehhez képest sznobok is, ok nélkül próbálnak lenézni, stb. és semmilyen tolerancia nincs bennük senki iránt.

Budapesten úgy mész ki az utcára, ahogy kedved van, senki nem foglalkozik Veled.

Itt meg figyel a szomszéd, a faluvégi marinéni azt tudja, milyen tanfolyamra jársz épp. Ezeknek itt nincs életük, 1 darab könyv nincs a lakásukban, mert nem köti le őket. Talán még a Tv sem.

2016. dec. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
63%

"Milyenek az emberek?" Ezt most nem komolyan kérdezed.

Van kb. 500 oktató és 1500 diák. Van köztük mindenféle. Egy magyar nyelvű elsős évfolyam kb. 100 ember. Ennyiből statisztikailag is kell legyen min. néhány olyan, akivel jó lérzed magad.


Én sem voltam egy bulin sem, gólyatáborban sem, kutyát nem érdekel.


Annyival az előzőt kiegészíteném, hogy elég sok gyakorlat van, és azokra természetesen be kell járni. (A legtöbb előadásra is célszerű.)

2016. dec. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

"És mi a baj Budapesttel?"


Nem Budapest vs vidék vitát akarok. De már leírtam, hogy mi a bajom: nagy a tömeg, a személytelenség. Nem tudok úgy felszállni egy villamosra, hogy az ne lenne tömve emberekkel, akik akarva akaratlanul folyton hozzámérnek, körülvesznek, rám köhögnek, stb. Nem tudok úgy lépni, hogy ne akarná 777777 kéregető, adománygyűjtő az én segítségemet. Az utcán mindenki füstöl, mint a gyárkémény és nem érdekli őket, hogy más nem szeretné a büdös cigijüket szívni.

Egyes városrészek pedig olyanok, mint egy indiai putri.


Vannak előnyei is, persze. De nem hiszem, hogy az nálam sokat nyom a latba. De, hogy esetleg ne vegye valaki személyskedésnek: más nagyváros sem tetszik, nem csak speciálisan Budapest nem. :)


Köszi a válaszokat azért. Van, ami segített. Remélem sikerül oldódnom.

2016. dec. 9. 10:32
 9/20 anonim ***** válasza:
87%
Gyerekek egy pár dolog...igaz más egyetemre nem is jártam, de ha valaki megkérdezi azonnal rávágom, hogy az állatorvosi a legjobb egyetem. A hangulat király, az emberek nagyon jó fejek, gyakran úgy érzem, mintha egy nagy család tagja lennék. Mindenki segitőkéz és kedves. A bulik fergetegesek és kötelező a részvétel. Viszont tudni kell azt, hogy keményen meg kell dolgoznod azért, hogy elmondhasd magadról, hogy állatorvosnak tanulok :)
2016. dec. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
69%

9-es kiegészítése:

ha nem jársz el a "kötelező" bulikra, akkor is kedvesek, és senki nem néz ki miatta

tanulni persze, kell, de azért nem kell belehalni sem

2016. dec. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!