Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosisok! Ti hogy tanultok?

Orvosisok! Ti hogy tanultok?

Figyelt kérdés
Elsőéves orvostanhallgató vagyok és úgy érzem, hogy kezdek megbolondulni. Csak tanulásból áll az életem, reggel felkelek és tanulok, előadásokon azért nem figyelek, mert demókra tanulok, alig alszok, mert éjjel is tanulok. És még így is örülök, ha valamiből kettest kapok. Nem értem, hogy mások hogy kapnak jó jegyeket úgy, hogy eljárnak bulizni, vagy a vizsga előtti éjszaka kezdenek felkészülni. Ti hogy csináltátok, hogy nem hülyültetek meg a sok tanulástól? Vagy hogy kaptatok jó jegyeket kevesebb tanulással?

2017. márc. 21. 20:16
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Huhaaa:DD Komoly gondok vannak itt...:D

Először is, az orvosi baromi nehéz, ha nem vagy elég motivált év közben..már nagy baj van. De, hogy ne csak osszam az észt...elmesélem röviden a sztorimat.


Teljesen hasonló helyzetben voltam, fűszerezve szakítással, időhiánnyal, lemaradással. Szkippeltem is, illetve- amire elmentem- meg is buktam a vizsgákon.

Jött a passzív félév, kórházi meló. Visszatérés.

Aztán annyira utáltam a melót, hogy elhatároztam, ez így nem mehet tovább. Így..másodszorra, mindenki marhára azt hiszi ez csak ismétlés nekem....tökre nem...voltak tárgyak, amiket nem is tanultam vizsgaidőszak előtt......szóval. De nem erre akartam kilyukadni, hanem, hogy kifejlesztettem a saját módszereimet, ami baromira nem volt könnyű, meg erre is sajnáltam az időt...De megérte. Hatékonyan tanulok, amire kell rászánom az időt--tény, hogy most is le vagyok maradva, de legalább látom a fényt a félév végén. Viszont most elég sok mindent csinálok az egyetem mellett, rengeteg mindenbe belekezdtem, és félek, hogy egyszer csak összedől minden. Pl: önkénteskedem egy hospice szervezetnél, szintén önkéntes vagyok egy Láthatatlan egyetem-szerű vidéki kezdeményezésű "helyen"...Nagyon gyerekcipőben jár az egész, de azt látjuk egyre nagyobb igény van rá..szóval csináljuk. Elkezdtem dolgozni is a szemeszter elején, de azt viszont le kellett adnom, mert azonnal éreztem, hogy ennyi minden nem fér bele. Viszont elég sok közösségi dologra, előadásra eljárunk még így is az egyetem mellett...de nem vagyok bulizós, így a sok ivós-program helyett hasznosabban töltöm az időmet.

Mindezt csak azért írtam le, hogy értsd, meg kell tanulni élni az orvosi mellett!

Tanulásra a pomodoro technikát használom szinte csak, ez a táblás módszer is jó, én egyenlőre még nem ruháztam be táblára-,A3-as lapokat ragasztok az ajtóra és filccel írogatom rá, amiket tudni kell. Viszont fontos, hogy majdnem minden nap tanulok valamennyit...ez a majdnem annyit jelent hogy legrosszabb esetben is legalább a héten 5 napot...nyilván mivel ennyi dolgot csinálok, hétvége általában tanulásra van.:) Ez így elmondva lehet, hogy soknak tűnik, de valójában csak jól van összerakva, és megszervezve. :) Sok sikert!

2017. ápr. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!