Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológia, kémia meg a Földrajz...

Biológia, kémia meg a Földrajz nehéz?

Figyelt kérdés
Most megyek 7.-be és nem tudom hogy nehéz-e

2017. aug. 29. 22:44
 1/8 Lililili16 válasza:
100%

Biológiát nagyon szeretem állatokról, növényekről fogtok tanulni 8.-ban már az emberről is :D

Kémia elég nehéz lesz később ha egyenleteket kell megoldani de 7.-ben nem vészes

Földrajz szerintem nem valami izgalmas én még most sem szeretem emiatt nekem nem túl könnyű

16/L

2017. aug. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi

Természet ismeretet nem kedvelem,szerintem a Biológia se lesz akkor a kedvencem

2017. aug. 29. 23:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Biológia nem, kémia igen -nagyon agytekervénymegterhelős, földrajz magolós-rengeteg adatot kell bemagolni hozzá, jó földrajztanárral pedig én még nem találkoztam. Pedig amúgy általános+ középiskolában volt 5 is. Egyik 5-6. osztályban, másik 7.-ben, 3. 8adikban, negyedik 9-10.-ben, ötödik okj-n.
2017. aug. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Kémia se lesz a kedvencem,matekból se vagyok olyan jó
2017. aug. 29. 23:04
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Aki még csak most megy hetedikbe, az éjjel 11-kor ne gyk-zzon, hanem aludjon.
2017. aug. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Emelt biosz-kémiásként azt kell, hogy mondjam, a biológia meg a kémia órák adtak értelmet az iskolában eltöltött éveimnek. :D De ha pl. te egy humán beállítottságú tanuló vagy, mondjuk magyar, töri, idegen nyelvek érdekelnek, akkor kb. biztosra mondhatom, hogy a kémiát teljes szívedből fogod utálni, és fogalmad nem lesz róla, mire is jó az. (Persze ez nem probléma, ha jó vagy más tárgyakból. Én meg többek között a magyar irodalomnak nem láttam hasznát, és máig nem látom.) Talán ami megkönnyíti a dolgodat, hogy igyekezz úgy hozzáállni a kémiához, hogy ennek köze van a hétköznapjaidhoz, hisz a kémia ott van mindenhol (gondolj a tisztítószerekre, a kozmetikai cikkekre, az élelmiszerekre vagy akár egyes iparágakra). Az első 1-2 év baromira unalmas lesz, itt pl. az atomszerkezetet meg a kötéstípusokat fogjátok tanulni, bevallom, az még nekem is nagyon unalmas volt. De ha itt komolyabban veszed, és megérted (nem bemagolod) a tananyagot, majd ha egyszer eljuttok a szerves kémiáig (többnyire 10. osztályban), esetleg még jó lesz a tanárod is, akkor könnyű dolgod lesz. :) És itt lesz szó majd olyan érdekesebb dolgokról, amelyeket már fentebb említettem. Emellett ha szeretni fogod a bioszt, esetleg azzal mennél tovább, a kémia is kell olyan szinten, hogy értsd a dolgokat. Ha pedig nem kémiával mész tovább, akkor olyan nagyon bonyolult számolásokat sem fogtok csinálni. Százalékot számoltok majd leginkább, annak meg szerintem hasznát veszed majd - ha máshol nem, a matekérettségin.

Az emberek nagyobb része szereti a biológiát, mint a kémiát, ugyanis ez kézzelfoghatóbb, szerintem nem is nehéz, de azért tanulni kell rá.

Nekem sem volt soha egy jó földrajztanárom sem (nekem 3 volt csak), de én a természeti földrajz részét (térképismeret, hegységek, kőzetek, vulkanikus tevékenység stb.) nagyon szerettem. Amit viszont nagyon utáltam, az a gazdasági földrajz (ez 8. osztályos tananyag, ha jól emlékszem). Számomra nagyon nem volt értelme, de elfogadom, hogy másnak meg pont ez kellett. Annak ellenére, hogy szívből gyűlöltem a gazdasági földrajzot, megtanultam ötösre, hátrányom pedig nem származott azért belőle. :)


Egyébként ezek a tantárgyak is tanárfüggők. Ha valaki jól előadja, elmagyarázza, könnyen meg lehet szeretni az adott tantárgyat; ha pedig valaki nem tud magyarázni, még magát a tanárt sem érdekli a tárgy, akkor igen nehéz megszeretni a tantárgyat, legyen szó akármelyikről.

2017. aug. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én humános beállítottságúkémt szerettem a kémiát. Annyira egyik sem nehéz, de mindegyikbe bele kell fektetni az energiát az elején, hogy különösen jól menjen (főleg a kémiába).
2017. aug. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nagyon rossz a 7-es földrajz. A fizikát szerettem, a kémiát kevésbé. A biológia tűrhető.
2017. aug. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!