Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2017 Jó döntést hoztam, vagy...

2017 Jó döntést hoztam, vagy nem nekem való, mit tegyek? (többi lent és nagyon hosszú) 16/L

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy előző évben kezdtem először a kilencedik osztályt egészségügyi iskolában. Borzalmas volt - osztálytársak.

Eldöntött kérdés volt, hogy átiratkozok máshova osztálytársaktól független (is) mert maga a szakma sem tetszett.

Átjöttem modell divat iskola női szabó tagozatára - ott vagyok most. Elkezdtem az évet nagy reményekkel. Az osztálytársak borzalmasak! Van egy cigány akire tesin véletlen a kisteremben ráestem amikor ugrottunk a labdáért, pontosabban kezére. Azóta utál mintha közellenség lennék. De nem csak ez... Az ottani lányok 2-3 lány kivételével (2-vel tudok néha-néha beszélgetni) mind idióta mai tini liba. Én csendesebb, normálisabb vagyok, nem bulizok, nem iszok, nem cigizek és nem szeretek sötétben járkálni sem, ja és van bennem empátia aminek per pillanat nagyon nem örülök. Kommunikációval szeretném intézni átlagosságban a dolgaimat de velük látom, hogy lehetetlen. Mindegyikük, főleg ennek a cigány lánynak minden mondatában benne van, hogy b+, izé, f sz és stb stb stb. Hangosan mondani se merek már semmit mert még ahhoz is kapok valamit.

pl.: Órán kikéredzkedtem vécére, mikor visszajöttem pár perccel később, az egyik elkezdi, hogy kimehet e mert hogy is hívják... Xy visszajött.


szintén mai:


Kérdezi a cigány lány: Na mi van Xy? Erre én: Mi lenne? (normálisan hangnemben). Erre elkezdi, hogy flegmázok, ne flegmázzak és folytatja tovább és elkezdik a többiek is. Normálisan válaszoltam de egész nap ugyanazok a gyakorlati órák vannak, ráadásul nem is érdekel senkit mi van velem. Legutóbb is ők kérdeztek és 2 szó után csak úgy elfordultak más felé amikor válaszoltam.


Utána a cigány lány elkezdi, hogy Menzesz visszajött + röhögés. Órákon azt érzem s látom, hogy nézni szokott. Matekon oldalra néztem mert furcsa érzésem volt erre azt látom, hogy bámul, ugyanez varráson. Mondta az egyik kb normális de furcsa társasági lány, hogy rossz nézni engem amiért nem közösködök. Nem mondtam de kérdem én: MINEK?! Semmi közös témánk nincs, a mondataimban egyáltalán nincsen az, hogy "izé" és az sem, hogy b+, k. anyád, f sz és stb, ráadásul mint órán kiderült a legtöbben viccen kívül nem tudták mit jelent az empátia szó amíg nem magyaráztam el. Nem vagyok Einstein, nem vagyok kitűnő tanuló de magamhoz való eszem és olvasottságom megvan. Nem nézem le egyiküket sem, elfogadom őket olyannak amilyenek, ezért is kerülöm el őket amennyire lehet. Cigányokkal sincs semmi bajom, eggyel jóban is voltam általánosban, mindig maga az ember érdekel, hogy milyen belülről. Szünetekben próbálok elhúzódni tőlük és inkább olvasni vagy a már említett 2 emberrel beszélgetni.


Tudom, hogy minden ember más - és ez így is jó - de ez a helyzet olyan nyomasztó. Én vagyok a maradi, hogy akit nem kedvelek azt békén hagyom és nem vagyok bunkó vele és elfogadom úgy ahogy van?


A másik ami zavar: Nekem való a varrás?

Ma volt nekem először varrás órám (mivel előző héten a 2017-es év első és utolsó betegségét összeszedtem). Nagyon figyeltem a tanárnőre, hogy mit és, hogy csinálta amikor bekötötte a tűt a varrógépre (kb 10 össze vissza átfűzés), mégis második óra közepén is ott tartottam. Nagyon nehezen ment. Oké, kezdő vagyok de lehetek így varrónő? A kézügyességem azon kevés dolgok közé tartozik amire büszke vagyok (leginkább rajz). Le van szögezve, hogy ezt az iskolát el kell végeznem, de nagyon félek ha nem leszek jó női szabó ha még egy régebbi varrógép cérnáját sem tudom megcsinálni normálisan.



2017. szept. 15. 20:50
 1/7 anonim válasza:

Nekem ebből amit leírtál teljesen az jött át hogy nem vagy abba a közegbe való. Gondolom ez egy szakmunkás iskola, amivel egyébként nem is lenne semmi baj, viszont az én tapasztalatom az hogy mindig ott van a legtöbb bulizós, buta lány és fiú.

Nem mondom hogy gimiben nincsenek, de azért kevesebben vannak, és ott azért mindig van néhány értelmes ember akivel lehet beszélgetni, és a kérdésed alapján te egy értelmes lánynak tűnsz, ha a gimit erősnek is érzed, egy jobb szakközépiskolán én lehet elgondolkodmék a helyedben.

2017. szept. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Iratkoz át rajz iskolába ès kezdj el ismerkedni csak ez segit de mindenkèp menj el abbol a sulibol mert ezzek elnyomnak
2017. szept. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, hogy nem vagyok odavaló, de mivel most kezdtem másodjára a kilencediket, apám a lelkemre kötötte, hogy ezt el kell végeznem.

Apám azt mondta mindegy hova megyek, mindenhol ilyenek lesznek az emberek és én sehova nem tudok beilleszkedni, szóval bírjam ki.

Hetedik osztályban gondolkodtam a rajziskolán de minden ismerősömnek (leginkább gyerekeiknek) akik rajziskolába mentek (egyikük esetében nagyon szépen festett falra különböző figurákat) mind nem tudnak megélni, sőt az előbb említett nő elvégzett még pár dolgot de azokkal is alig talál valamit. A rajzzal talán fogok kezdeni valamit miután elvégeztem a sulit, avagy miután betöltöttem a tizennyolcat, de így tanulás szinten nem vonz az ötlet.

Rengeteget gondolkoztam/gondolkoztunk hova menjek, apám még pályaválasztásihoz is elvitt ahol kb határidő előtt valamennyivel ezt a női szabót sikerült nyögvenyelősen kiválasztani, mert a tesztek, amiket szeretek csinálni és a kézügyességem alapján a női szabó tökéletes választás (elméletileg) számomra.


Az elnyomnak részével nagyon is tisztában vagyok. Előző évben eü iskolában olyannyira nem beszéltem - mert nem volt kivel - hogy év végére a beszédkészségem ahhoz képest amilyen volt, erősen visszafejlődött, és még aszociálisabb lettem mint voltam, ja és természetesen az életkedvem nagy része is sikítva menekült.


Az lenne a legjobb ha találnék egy modell divat iskolát - ha már ebben állapodtunk meg apámmal - aminek a női szabó szakán normális emberek vannak, de ezt így lehetetlenség megmondani. Nem állhatok oda egyik igazgató elé sem, hogy megnézném a női szabó osztályukat, hogy mennyire normálisak és emberiek ott az emberek. Sorshúzásban pedig nem vagyok jó, nem kockáztatom, hogy ennél nagyobb latyakba kerülök. :/

Ez nem mellesleg azért is balszerencse mert kb minden tanár szimpatikus nekem, és úgy gondolom jól tanítanak.

2017. szept. 15. 21:31
 4/7 A kérdező kommentje:
Előző évben az is eszembe jutott, hogy magántanuló legyek, szokás szerint egyet kell értenem azzal apámmal, hogy nem tudnék egyedül tanulni, és nincs pénzünk magántanárra. Utálom, hogy mindig igaza van, de ha ez sem meg az sem jó, akkor mi a lótúrót csináljak?! :'D
2017. szept. 15. 21:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Olyan helyen, ahol primitívebb emberek vannak, ráadásul nincsenek pasik nem meglepő, hogy megy az ellenségeskedés, nem tudom, mire számítottál, ha értelmes társaságra vágysz, iratkozz át egy jó!!! gimnáziumba és hagyd a szakiskolákat.

Ha meg mégsem akarsz átiratkozni, akkor pár tanács:

Ennyire ne legyél már béna, hogy órán kikéredzkedsz wc-re, bírj már ki egy kis időt, ha meg mégis kell, akkor felállsz és kimész, nem kell bejelenteni, nem csoda, hogy kicikiztek.

Amit tehetsz, az az, hogy próbálj meg úgy csinálni, mintha nem néznéd le őket (hiába írod azt, hogy nem nézed le őket, az írásodból nem az jön át), ne képzeld magad jobbnak náluk (elvégre ugyanabba az iskolába sikerült felvételt nyernetek), mert megérzik és kiközösítenek.

Próbáld meg meglátni bennük az értéket, mondjuk ha az egyiken látod, hogy sokat foglalkozik a hajával, akkor dicsérd meg, legyél velük mindig kedves, figyelmes, hallgasd őket érdeklődve, az ilyen emberek szeretnek beszélni, aztán tökre nem érdekli őket, hogy te mit mesélsz, csak legyél jó hallgatóság, meg reagálj úgy, ahogy ők szeretnék, ne legyél flegma, ne vonulj félre, ha valami jól megy, ajánld fel, hogy segítesz, hogy te is értékes legyél nekik, viszont ne nyald ki a seggüket, mert akkor csak a csicskájuk leszel.

Ahhoz a 2-3 emberhez akiket normálisnak találsz igyekezz közelebb kerülni, nem kell az egész osztállyal jóba lenned.

A varrás pedig fog menni, csak most, hogy nem azt kaptad, amire számítottál az osztálytársak terén, máshoz is negatívan állsz hozzá.

2017. szept. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én nem értek egyet az előttem lévővel. Leszarnàm, ha "ezek" kiközösítenének... Sőőt. Örülj, hogy nem velük baràtkozol. Még szívességet is tettek neked. Ugyan én nem tudom àtérezni helyzeted, mert: 1. Fiú vagyok, 2. egy erős gimibe jàrok, 3. àltalàban a középpontban vagyok, sokan kedvelnek (ezàltal sokan utàlnak is)

De, még így is azt mondom, hogy örülj, hogy nem velük lògsz. Íràsodból lerí, hogy nem egy hülye làny vagy, szval ez màr magàban egy plusz pont. Kezdj el ismerkedni. Rengeteg lehetőséged van. Próbàlj azzal a két lànnyal kialakítani egy szorosabb kapcsolatot.


Jelenleg csak ennyi tanàccsal tudok szolgàlni. Ha van kedved írj, és beszélhetünk még erről, vagy bàrmiről...:DD


15f🙄

2017. szept. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia Kérdező. Mi lett azóta veled?
2019. nov. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!