Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám rávenni magam?

Hogyan tudnám rávenni magam?

Figyelt kérdés
Meglehetősen hülye kérdés,de azért felteszem. A bioszt szeretem. Szeretném ha fejlődne a tudásom biológiából. Viszont mikor leülök és előveszek valami biológiával kapcsolatos könyvet akkor egyszerűen abbahagyom egy idő után. Csak az a baj,hogy mivel ez rövid idő semmit nem fejlődök. Fizikából ilyen egyszerűen nincs mert mondjuk egy fizikakönyv elmagyaráz egy képletet,ezt alaposan meg kell értenem és utána erre építve kezd el magyarázni a könyv. Hogy tudnék ottmaradni a biológiakönyv előtt. Nem az a probléma,hogy nem érdekel hanem olyan töménytelen mennyiségű információ vany leírva,vagy csak velem van a gond de nem bírok "ottmaradni" a könyv felett. Válaszokat előre is köszönöm! 13/F

2017. dec. 5. 16:25
 1/2 Farkas Dávid 1996 ***** válasza:
Először is javaslom neked,hogy ne próbáld meg minden részletét alaposan tanulmányozni,mert az nagyon fárasztó.Úgy értem 1-2 szer max olvasd el az egészet,de nézd meg alaposan azokat a fogalmakat,amik vastagon vannak szedve,tehát a kiemeltebb,lényegesebb dolgokat,majd az órai jegyzetedet olvasd el alaposan,a tanár a lényegesebb dolgokat megtanítja,ha nincs jegyzeted kérd el valakiét és fényképezd le a mobiloddal.Nekem se volt könnyű rávenni magam,több akaraterő,kitartás kell.Sokszor én sem szerettem,de csak így fog menni.
2017. dec. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ó bocsánat,de nem teljesen tiztáztam,hogy nem az iskolai tananyaggal vannak nehézségeim,hanem mikor plusz infót akarok megtudni,fejlődni szeretnék biológiából.
2017. dec. 5. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!