Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állatorvosi vagy orvosi (SOTE)?

Állatorvosi vagy orvosi (SOTE)?

Figyelt kérdés

Tudnátok mesélni a két egyetemről? Próbáltam megnézni az órákat, de sotén nincs ilyen opció már és az állatorvosin meg úgy kell mazsolázni, mert ábécé szerint van.

Milyen a hangulata? Milyenek általában a hallgatók és az oktatók? Szerettek oda járni? Kicsit mesélnétek róla?


Szerintetek melyiket érdemes tanulnom?

Az állatorvosi mindig érdekelt, megvan vele a történetem, viszont a szüleim elbizonytalnítanak. Kb. 10 nap van sorrendet módosítani és nem akarok rosszul választani. (Állatorvosi van első helyen, de a kedvükért februárban beírtam az orvosit is.)

Az orvosi ellen az is szól, hogy nem vagyok túlzottan emberbarát, nehezen jövök ki másokkal és félek, hogy túl empatikus sem vagyok. Ugyanakkor tudom, hogy állatorvosin is kell tudni az emberekkel bánni. Ezek miatt nagyon félek tőlük.

A másik a hullák közelsége, nem nagyon viselem jól az emberi holttestek látványát. Volt már olyan, aki erre rá tudta szoktatni magát?



2018. júl. 1. 18:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A két egyetem nagyon sokban különbözik. Az orvosin talán nagyobb a felelősség, de ezzel együtt jobb a fizetés és nagyobb a társadalmi elismerés. Az állatorvosi szép szakma, de nem csak kisállatok gyógyításából áll a munka. Ne felejtsd el, hogy lehet, hogy épp egy vágóhídon fogsz munkát kapni. Az egyetem az első években élő állattal szinte nem is találkoztok, boncolás pedig lesz látástól vakulásig.

Szerintem gondolkodj először is azon, hogy mit is szeretnél a jövőben csinálni, hogy képzeled el magad 50 év múlva

2018. júl. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én csak az orvosiról(sote) tudok nyilatkozni. Egyébként eléggé sokat változtak a dolgok mióta én elsős-másodikos voltam (pedig még csak negyedéves leszek), de azóta ha jól tudom van külön sejtbiológia, nekünk ez még egyben volt az anatómiával, orvosi kémia, aztán később biokémia, élettan, statisztika, biofizika (ezt sokan nem szeretik, akik nagyon nem fizikások), kommunikáció, bevezetés a klinikumba (egy háziorvoshoz kellett kijárkálni a rendelőbe), elsősegély... nagyjából így ezek voltak az elején, meg az első nyáron ápolástan gyakorlat. Igazából én nagyon az a beszélgetős fajta vagyok, mármint imádok megismerni embereket, meghallgatni, ha látom rajtuk mennyire örülnek, ha kicsit segítek, szóval nálam nem volt ez kérdés, hogy orvosi- vagy állatorvosi, de az állatorvosit is szépnek tartom. Írtad, hogy nem tudod mennyire zavarna a holttestek közössége, nálunk senkinek nem lett ebből nagyobb problémája, volt aki mindig hátul állt inkább, még most patológián is, nem volt muszáj minden egyes órán boncolni meg ilyesmik, így mindenki túllendült rajta, szerintem meg lehet szokni. Egyébként számomra maga az egyetem azért elég nehéz volt, főleg amiatt mert borzasztó sok a tananyag, és azért jócskán előfordult, hogy igazságtalanul álltak hozzánk vizsgán, de alapvetően meg órási élmény és nagyon hálás vagyok, hogy nagy professzoroktól meg ilyen helyen tanulhatok :) És a mi csoportunk eléggé összetartó, szóval az egésznek a hangulata összességében azért jó :) Viszont ahogy a te leírásodat olvastam nekem is az volt a megérzésem, hogy az állatorvosi felé tendálsz, és azt én se javasolnám, hogy csak a szüleid miatt válaszd inkább az orvosit, főleg ha már az olyan régóta érdekel, nehogy elhamarkodott döntést hozz. Sok sikert :)
2018. júl. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
13%

# 11/12


Állatorvosok kevesebbet kerenek mint az emberorvosok??


Ezt nem hiszem, rendes orvosi fizetés itthon 130-150 ezer + a hiányszakmapótlék, amivel még így is nagyon alacsony.


Ellenben állatorvosok rengeteget keresnek, legtöbben magánban vannak,nem?


Pl. legutóbb kellett műteni a barátom kutyáját és valami 110 ezer forintba került az egész.


És gondolom ilyen műtétből nem egy, hanem sokkal több van nekik minden nap.

Annyi pénzt kér el, amennyihez van arca (nem rossz értelmeben mondom :) ) - szóval értitek ... de szóljatok, ha ez máshogy lenne.

2018. júl. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
48%

#13

Mivel dolgoztam állatorvosi rendelőben asszisztensként, ezért tisztáznék pár dolgot.

Az állatorvosi szolgáltatásokat pénzért lehet csak igénybe venni, szóval nincsen "magán" rendelés. Ez viszont azt is jelenti, hogy állambácsi kb nem támogat semmit. Szóval nem is teheti meg egy állatorvos (vagy csak nagyon ritkán), hogy lehessen egy saját rendelője, ahol majd elműtöget, és minden a zsebbe csurran.

Általában egy rendelőben 3-4 orvos is lehet. Ahol én dolgoztam, a 4 orvosból 1 vállalt komolyabb, 1 pedig csak kisebb műtéteket (pl ivartalanítás).

Ilyenkor az eszközökön kívül fizetni kell asszisztenciát is, hiszen egy normális rendelőben (meg amúgy is), nem lenne szabad asszisztencia nélkül műteni. Egy átlagos állatorvos napi 1-2 műtétet végez el, aminek a többsége rutin ivartalanítás, vagy fogkőleszedés. Ezeknek az ára azért közel sem megfizethetetlen (értsd, a 110 közelében sincs). Illetve amiért te fizetsz 110 ezret, az nem megy konkrétan az állatorvos zsebébe, ő is ugyanolyan átlagos bérezést kap, max valamivel többet, mint a nem olyan gyakran műtő társai.


Amikor konkrétan zsebbe megy, az nálunk pl vidéken van, ahol nincs rendelője az orvosnak, csak járogat ki házakhoz oltogatni, és néhány alap ellátást megcsinál, a komolyabb ügyekben ő is elküldi az állatot kórházba. Na ő kb éhenhal, olyan keveset keres.

2018. júl. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Jah és tudok elég sok rendelőről, aki azért nem tud egyről a kettőre jutni, mert egyszerűen nincs pénzük komolyabb műtéteket elősegítő gépeket megvenni.

Szóval ha valaki rendelőt akar, ahhoz elég komoly alaptőke kell, amit nem tudsz napi 3 ivartalanításból összeszedni sajnos.

2018. júl. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Lassan végzős orvostanhallgatként nem tudom jó szívvem ajánlani az orvosit. Pedig mindig nagyon úgy éreztem, hogy ez a nekem való hivatás.

Túl sok áldozattal jár. Ha mai fejjel újrakezdhetném, mindenképpen olyan szakmát választanék, ami mellett/miatt rengeteget utazhatok, vaagy kimennék tengerbiológiát tanulni :)

Ha valamire rájöttem, az az, hogy rövid az élet, és úgy érdemes élni, hogy minél többet megtapasztalj a világból.

Amúgy azt írod, hogy nem vagy túl empatikus, nem vagy emberbarát. Én sem. Sose voltam. Ez nem is feltétlenül kell hozzá.

Tudsz olyan szakterületet választani, ahol ez háttérbe szorul (én is ilyet választok). Persze tudni kell normálisan kommunikálni, de ha annyi megy, hogy úgy viselkedsz másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy vselkedjenek veled, az már bőven elég.

Egyébként nem is értem, miért él az a közhiedelem, hogy egy orvosnak empatikusnak kell lennie, és hogy az embereken való segíteni akarás egy fő mozgatóerő.

Az én meglátásom alapján az orvosok nagy része nárcisztikus beütéssel és istenkomplexussal bír. És ez nem baj. Ha kellő maximalizmussal és a választott szakterület szeretetével társul, plusz tudsz hatni az emberekre, akkor megvan benned minden, hogy a legjobb legyél ebben a szakmában.

A baj ott van, hogy az orvosok (de már hallgatók) 80%-a csak nagyképű és nárcisztikus, de emellett bunkók és/vagy dilettánsok is. Ez viszont a legveszélyesebb kombináció.

A hullákról csak annyit, hogy mire odakerülsz, az lesz a legevesebb problémád.

2018. júl. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Hogy döntöttél végül??
2018. júl. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!