Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit érdemes beszerezni kollégi...

Mit érdemes beszerezni kollégiumba?

Figyelt kérdés

Még sosem voltam kollégista, szóval fogalmam sincs, hogy mire van szükség vagy mi az, ami nem létfontosságú, de jól jön stb., úgyhogy örülnék, ha tudnátok adni néhány tippet.


Hétvégente járnék haza vonattal és nyilván ott is lehet vásárolni, szóval bármit lehet pótolni, de a költözéskor kocsival megyek és akkor könnyebb szállítani, pakolni, ezért jó lenne, ha a fontosabb vagy nagyobb dolgokat akkor le is tudnám.


Valamint kell vennem valamit, amiben tudom hordani a cuccaimat és nem tudom, hogy egy utazótáska vagy egy bőrönd lenne praktikusabb.


2018. júl. 22. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elsőre egy laptop jutna eszembe a triviális dolgok mellé.
2018. júl. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is az éven leszek kolis. Összeírtam egy listát laptopon, holnap berakom ide :)
2018. júl. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Egyetemi vagy középsulis koli?

Mondjuk nem számít nagyon.:D

Asztali/éjjeli lámpa (ha nincs a koliban), esetleg öntapadós akasztók (nagyon praktikus mert koliban mindig kevés hely van), parafatábla, kis tükör, hosszabbító.

Konyhába jól jön szerintem vízforraló.

Bőrönd szerintem jobb, mert nem kell cipelni, egész kicsiket is árulnak, ami tényleg elég ha egy hétvégére mész csak haza. Sok van amelyik nem ázik be, esőben hasznos.

De ha esetleg lejtős az út vagy nem sima, akkor lehet jobban jársz valami táskával.

2018. júl. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%

-Vízforraló tényleg praktikus (ha kávézól vagy teázol, bár szobaszinten 1 elég bőven).

-hosszabító esetleg, de térelágazó tuti h kell

- seprű+lapát (a kolis nagyon le van amortizálódva), felmósót én mindig kölcsönkértem

- vasaló (bár van koliban is, de praktikus ha szobaszinten van saját)

- hajszárító

- jó sok ásványvíz (hidd el kocsival praktikusabb 4 zsugor ásványvíz kezdetnek, aztán majd ugyis veszel)

- konyhai felszerelés (serpenyő, fazék+tető legyen mindenképp)

-mosogatószer+szivacs

- WC papír kezdetnek egy nagyobb csomag (legalább ezt se kell majd külön cipelned egy ideig)

- fogasok (ha persze alkalmas rá a szekrény. Nekem gólyaként nem volt akasztós szekrényem, de következő éven már volt)

- minden ruhát felvittem ( téli, nyári) Szóval én nem foglalkoztam azzal h majd cserélem. Ágyneműtartóban tároltam azt ami éppen nem kellett.

- érdemes beszerezned egy kisméretű hűtőtáskát (nem a merev falura gondolok), jobb minőségű jégakut, mert az ételt amit anyukád csomagol ebben érdemes vinni. Én úgy szoktam, hogy hűtőtáskába rakom és azt bele a táskába

- Koliban mosok már egy jó ideje, szóval én nem cipelem a koszos ruhákat (minek? egy ideig csináltam de felesleges volt, hisz koliban is ki tudod mosni. Főleg ha szobaszinten közösen mostok). Így én hátizsákkal járok haza, amibe kb csak étel van és ruha egyáltalán nincs. Még év elején úgy cuccoltam össze h otthon is maradjon valamennyi ruha, amiben vissza tudodk menni. Böröndőt félév után meguntam, sokkal praktikusabb a hátizsák. Persze középiskolaiban nem igazán tudsz mosni, én egyetemire gondoltam végig


Sokan elfelejtik de hasznos:

- olló, körömreszelő

-orvosi csomag ( mini patika saját magadnak)

- cellux

- ételdobozok (egy csomó, mert anyukád abba fog pakolni és hát gyorsan elhasználódnak)

- tányérok, evőeszközök + egy jó minőségú kés

- szemeteszsák

- sokan vesznek tároló rendszerező dolgokat



Persze ezeket meg lehet venni akkor is amikor már kolis vagy :) Gólyaként én se igazán tudtam h mi kell. most már 4.éve jobban átlátom a dolgokat. Kocsinak a 400 literes csomagtartóját telepakolom kb: mert hát tényleg minden ruhát cipőt felviszek és sok apróságot :D és htá az ásványvíz is elmaradhatatlan

2018. júl. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Volt néhány dolog, ami nekem eszembe sem jutott :)


Egyetemi kollégiumról van szó.

2018. júl. 23. 09:56
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

#2-es vagyok


Tanuláshoz:

- jegyzetfüzet, A/4es papírok

- toll

- olló

- post it, jegyzettömb

- szövegkiemelő

- mappák, lefűzők, bugyik

- gémkapocs

- tűzőgép


Konyha:

- tányér (lapos, mély)

- műanyag tálka

- serpenyő, lábas (ha főzni akarsz, de szerintem nem árt ha van)

- evőeszközök

- szalvéta

- tányéralátét / tálca

- bögre, pohár

- mosogatószer és szivacs

- konzervnyitó

- szemeteszsák

- papírtörlő


Fürdő:

- sampon

- tusfürdő (esetleg balzsam ha lány vagy)

- fogkefe és fogkrém

- törölköző

- papucs

- dezodor

- hajszárító

- szappan

- fésű ( + hajgumi ha lány vagy)

- ha lány vagy és sminkelsz akkor szerintem egy sminktükör se árt :)

- parfüm

- szemöldökcsipesz

- sminklemosó + vattakorong


Egyéb:

- esernyő

- gyógyszerek, vatták, sebtapasz

- vállfa

- zsepi

- töltők ( telefon, laptop vagy ami van)

- pléd

- szobapapucs

- köntös

2018. júl. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó vagyok :

Szerintem nem árt ha van nálad tű meg cérna

2018. júl. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!