Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egyetemen rossz vagyok,...

Ha egyetemen rossz vagyok, azért kaphatok valamit? 22/L

Figyelt kérdés

Tudom, hogy tanárfüggő, de mégis mi történhet ha úgy viselkedek az egyetemen az órákon, ami miatt pl osztályfőnöki járna a középiskolában?


Kicsit fura vagyok és rengeteget szeretek viccelni és humorizálni. Tanár szemmel kissé felháborítónak tűnhet az amiket csinálok. Nem vagyok idétlen, sem provokatív...egyszerűen nekem mást jelent a humor. De ezért valamit kaphatok a rossz magaviselet miatt vagy egyéb nyalánkságok miatt?



2018. okt. 19. 23:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
78%
Ahova én járok, ott állandóan ez megy. Még ha csak a hallgatók csinálnák, de nem. Itt a tanárok is nagyon imádnak előadás/gyakorlat/labor alatt viccelődni. Én mondjuk örülök neki, nem olyan unalmas így. A fiatalabb tanárokkal tegeződünk is. Persze ez egy műszaki egyetem. Egy jogi vagy orvosi egyetemen ez nem hiszem, hogy működne. :)
2018. okt. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem aki eljutott oda, hogy egyetemre járjon, az nem fog óvodás módon viselkedni. Alapból egyetemen 1-2 fiatalabb, határozatlanabb előadót leszámítva a többség igazi nagy kutya, ha szopatásról, megalázásról van szó. Nem jó dolog velük ujjat húzni.


Illetve ahogy írták, az oktató adja a jegyet, neki nem kell indokolnia, hogy miért buktál meg. Általános iskolában alapvetően védve van a gyerek, mert akármilyen hülye, akkor is tankötelezett és végig kell rugdosni. Egyetemen ilyen nincs, fegyelmi, kicsapnak és viszont látásra.

2018. okt. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
29%

Attól függ, hogy mit értesz az alatt, hogy szeretsz hülyéskedni, viccelődni és attól is, hogy milyen óráid vannak, milyenek a tanárok. Én nem szeretem ezt az "az egyetemre tanulni jár az ember" dolgot, mert szerintem túlzás.... Nyilván tanulni járunk oda és én is tanulok, de nem csak erről szól, hanem még rengeteg másról is. Valamint nem csak egy komoly, száraz, nagyon nagyon tudományos stb. dolgot lehet érteni egyetemi tanulmányok alatt. Vagy lehet, hogy csak én járok ilyen helyre és a többi válaszoló jár "igazi" egyetemre.....mindegy.


Nálunk hála istennek az előadások sem úgy néznek ki, hogy a tanár monoton hangon beszél valamit, mi pedig mozdulatlanul ülve síri csendben hallgatjuk... a szeminárumok pedig pláne nem. Tök jófej tanárok vannak, akik maguk is sztorizgatnak és viccelődnek az elóadásokon. Csomószor beszélgetnek velünk és megkérdezik, hogy miről mit gondolunk, miről mi jut eszünkbe, tudunk-e példát mondani stb., stb. Bármikor lehet kérdezni is vagy bármilyen megjegyzést, észrevételt tenni. A humoros, vicces megjegyzéseken is elszórakoznak. Szerintem így nagyon jó, mert sokkal jobban megmarad az anyag és érdekesebb az előadás, sokkal jobb hangulatban telik el az a másfél óra. A tanárok is minidg azt mondják, hogy ezt szeretik, mikor interaktív az óra és vannak ötletek stb., nem pedig azt, amikor száz diák némán bámul maga elé a semmibe. Szóval ez szerintem sokaknak belefér. Nyilván, ha valaki zavarja az órát pl. hangoskodik, teljesen másról beszél hangosan, csapkod vagy ilyesmi, akkor az már zavaró. Szóval ezért gondolom azt, hogy attól függ, hogy mit értesz ezalatt, mert valami belefér és valami már nem.

2018. okt. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
88%
Ha a tanár nem értékeli a humorodat és úgy ítéli meg, hogy zavarod vele az órát, akkor bármikor megteheti, hogy hazaküld és hiányzást ír be. A legtöbb gyakorlaton 2-3 hiányzás megengedett, ha neked több van, akkor cs€szheted a tárgyat. Ha nem katalógusos az óra és olyan az oktató, akkor megjegyez magának és úgy megsz#pat a vizsgán, hogy sírva mész haza, persze a félévet is ismételheted, és ahogy már írták, fegyelmit is indíthatnak és lelkiismeretfurdalás nélkül kibacnak az egyetemről. Egyetemre felnőtt emberek járnak, nem kisgyerekek, senki nem fog kérlelni vagy könyörögni, hogy légyszi viselkedj már felnőtt emberhez méltóan és az oktatók előbb fognak hazaküldeni és megbuktatni, minthogy tolerálják, hogy állat módra viselkedsz.
2018. okt. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
73%

" Nem vagyok idétlen, sem provokatív...egyszerűen nekem mást jelent a humor."


De igen, idétlen vagy!

És a saját humorodat csak te értékeled, másokat - a tanárokat is - csak zavarja.

Ilyen gyerekes kérdést régen nem olvastam ezen az oldalon, pedig van belőük elég.

Ha nem tudod a "humorizálást" abbahagyni, hagyd abba az egyetemet, és próbálj humoristának menni.

Bár nem valószínű, hogy más is értékelné "sajátos" humorodat.

Úgy viselkedsz, mint egy 12 éves kiskamasz.

De lehet, hogy tényleg az vagy, és az egész kérdés csak igy idióta kamu!

2018. okt. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
81%
Ha máshogy nem is, de szóbeli vizsgákon visszaüthet. Szivatós kérdések, belekérdezések. stb. többszörös UV és máris kint találod magad az egyetemen kívük.
2018. nov. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!