Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mik az eljarasok? Ot is...

Mik az eljarasok? Ot is buntetik vagy csak engem? Higyan lehetne elkerulni vagy van e megoldas? Mik lehetnek a buntetesek es az mitol fugg hogy mekkora a buntetes? Az apan igaza van?

Figyelt kérdés
Rairtam egy csajra hogy benne lenne e kepcsereben hogy en kuldok a p..... o meg a p...... es azt mondta hogy nem es elkoszontem aztan mondta hogy en attol meg kuldhetek es kerdeztem hogy miert es erre o kupdott a mellerol majd a p..... es ugye aztan en is kuldozgettem majd mikor megkerdeztem higy mert nem ir azt mondta hadjam beken en meg mondtam rendben csak kiteszem a beszelgetest az oldalamra de ebben semmi denyegetozes nem volt el is fogadtam hogy hadjuk egymast majd jott az apja es irta hogy feljelentes tesz en meg hiaba konyorogtem hogy ne o akkor is megteszi azt hozza kell tenni higy en vagyok 19 a lanya 18 ev alatt de o azt hiszi higy a lanyat nem is buntetik es en most ketsegbe vagyok esve

2018. nov. 14. 23:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/81 anonim ***** válasza:
En a helyedben nem itt vitatkoznek mert valoszinu ennyi ember azert HANGSULYOZTA hogy bűncselekmeny amit tettel mert az nem mert csak ugy kitalaltak. En a helyedben ügyvedet keresnek es majd a birosagon elmagyarazzak hogy miert is bűncselekmeny vagy majd az ügyved ismerteti veled a törvenyeket.
2018. nov. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/81 A kérdező kommentje:
Es mi van akkor ha en kulfoldon elek?
2018. nov. 17. 07:00
 23/81 A kérdező kommentje:
Es arra van lehetoseg hogy a bortonbuntetest penzbutetesre kivaltsam?
2018. nov. 17. 07:04
 24/81 A kérdező kommentje:
Meg senki nem zsarolta vagy fenyegedte hogy kuldjon keper tok siman letilthatot volna vagy miutan elkoszontem nem kelett volna kepet kuldenie
2018. nov. 17. 07:07
 25/81 anonim ***** válasza:

Mi lenne? Külföldön is törvénybe ütközik.

Pénzbüntetés (tehát az enyhébb) átváltható elzárásra, ha nem tudsz fizetni. Fordítva nem. Ez ugyanis nem kívánságműsor.


Szeretném hinni, hogy nem minden 19 éves ennyire életképtelen...ennyi idősen azért már elvárható lenne, hogy tisztában legyél jogokkal, felelősséggel, kötelességgel.

Ha te egy fiatalkorút megkérsz arra, hogy intim fotót küldjön magáról, már ezzel bűncselekményt követsz el. Akkor is, ha elküld az anyukádba és egy nyomorult képet sem kapsz.

Az elkövetés szándéka megvolt, aminek érdekében lépést is tettél. Dolgozd fel!


Ami pedig a zsarolást illeti, de, zsaroltad. Azzal, hogy közölted vele, nyilvánosságra hozod a magánbeszélgetéseteket. És ha ez nem csak ígéret maradt, hanem meg is tetted, akkpr személyisègi jogokat is sértettél. .


Lassan időszerű lesz felfognod, hogy a világ szabályok és törvények mentén működik.

Ez nem alkudozás kérdése. Ha elkövettél valamit, ami törvénybe ütközik, akkor erről a hatályos jogszabályok alapján fognak dönteni, nem a te kívánalmaid alapján. Szülőkkel otthon lehet alkudozni magántermészetű dolgokról. Tanárral is az iskolában. Büntetőügyben a rendőrségen, ügyészségen, bíróságon NEM.

Pont.

2018. nov. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/81 A kérdező kommentje:
Megneztem a bunteto torvenykonyvet es vannak olyan pontok amik felmentenek a buntetes alol pl az is ha nem tudtam az illeto korat s ez igaz mert nem tudtam es az is ha alkoholt fogysztottam es az is megtortent ki pedig nem tettem a beszelgetest de o meg siman letilthatott volna es ma fogok beszelni egy ugyveddel ha minden jol megy
2018. nov. 17. 07:55
 27/81 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen btk-t olvastál. Az alkoholos befolyásoltság soha nem mentő körülmény. Sőt, bizonyos esetekben súlyosító.


Persze. Állítani sok mindent lehet. Baj akkor van, ha bebizonyítják az ellenkezőjét.

2018. nov. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/81 anonim ***** válasza:
De hiszen tudod az életkorát... Nyilván megmondta neked a lány is.
2018. nov. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/81 anonim ***** válasza:
Látom, sokadik nekifutásra sem érted meg, hogy a sértett reakciója irreleváns. A nagyokrú te vagy. A fiatalkorú meg ő. A döntés és mérlegelés a te felelősséged. Persze. Lwtilthatott volna. És? Akartál tőle intim képet? Akartál. EZ a baj kispajtás.
2018. nov. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/81 A kérdező kommentje:
20. § (1) Nem büntethető az elkövető olyan tény miatt, amelyről az elkövetéskor nem tudott.csak mutatom annak aki okoskodni probalna mert elmondtam en nem tudtam az eletkorat csak ra egy napra derult ki utolso valaszolonak meg latom nincs annal jobb dolga 44 evesen hogy a gyakori kerdeseken elje ki magat masok kioktatasaban mert igen hibat kovettem el de te ezt ugy mondod mint ha neked gloria lenne a fejed folott es szentelt eletet elnel hibak nelkul gondolom te vagy ms tokeletes
2018. nov. 17. 09:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!