Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemet végeztem, majdnem...

Egyetemet végeztem, majdnem 25 vagyok és most jöttem rá, hogy értelmetlen volt (büfészak). Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy behúztak fiatalon a csőbe azzal, hogy diploma nélkül semmire nem mész, és mivel nem voltak konkrét elképzeléseim elvégeztem MA-ig a nemzetközi tanulmányok fantázia nevű sokat ígérő büfészakot. Buta voltam, illetve be is akartam beszélni magamnak, hogy ez így jó. Most jutottam el arra a szintre, hogy szembenézzek a hibás döntésem következményével.


Felmértem a munkaerőpiacot és valami adminisztrációs szöszmötölő pozícióban tudok majd elhelyezkedni. Ennek nem látom semmi értelmét, van benne jócskán tapasztalatom, teljesen kikészít az irodai munka, az egy helyben ülés. Azon gondolkodom, hogy beiratkozok egy OKJ-re (asztalosra gondoltam, mert hobbiszinten mindig is élveztem a famunkát + fizikai munkát találtam eddig is a legkielégítőbbnek), és azzal helyezkedek el. Azon aggódom viszont, hogy hatalmas hátránnyal indulnék szakemberként ennyi idősen kezdve.


Vélemények?



2018. dec. 17. 17:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
85%

Jah igen:


Kezdj egy dolgozni, majd mellette kezdd el levelezőn, estin az asztalost (már ha lehet), ha mindenáron azt akarod.

2018. dec. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hasznos válasz(ok) volt. No igen pánik az van dögivel, főleg azért, mert nem akarok besülni vmi 9-1730-as excell/SAP pötyögőbe, ahol a teljes munkádat egy DEL gomb választja el a semmitől. És sajnos jelenleg másra lehetőséget nem látok.
2018. dec. 17. 21:57
 13/17 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Örülj neki, hogy 25 évesen már mesteri fokozatod van, én örülök, ha fél év után ugyan ezt elmondhatom mérnöki területen de rettentően közel a 26-hoz.

Rátermettnek és határozottnak lenni, ha van MSc-d is az esélyeid az elhelyezkedésre megnőttek. Rengeteg portál van itthon, valahol lehet más nyelven is meghirdetve állás, tessék utánanézni és érdeklődni.

Ha a szakma vonzz csinald fizetősen gyorstalpalóban. Én is ezt tettem csak én cnc-vel gépészmérnöki mellett. Viszont nem cnc-bendgozom.

Légy leleményes, biztos megtanított rá az iskola.

2018. dec. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Sok fiatal, köztük én is, hogy majd elvégez egy egyetemi szakot, akkor jön a világmegváltás, a szuper munka blabla.

Ez nem így van. Szerintem egy olyan szakma sincs, ahol diploma után a nagyonfsza pozícióban keresed a millákat, persze kivétel mindig van, kb. 1%...


Minden karrier út ilyen. KItartással, szorgalommal, szerencsével eljuthatsz a nirvánáig, ha ez az álmod.

2018. dec. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Csináld amitől jól érzed magad :)
2018. dec. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Bizony, nem egyszerű jó szakot kifogni. Amire azt mondják, piacképes meg milyen szuper, lehet, hogy nem is illik hozzád, kamu az egész vagy csak éppen népszerű. Más szakokat meg pont ellenkezőleg, leszólnak, közben meg keresettek. A másodiknak igaza van. És egy OKJ legalább nem hosszú, viszont asztalosból meg úgy alapból fizikai munkát igénylő hivatásokból hiány van. Szerintem vágj bele.
2018. dec. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Azóta végülis mi történt?
2019. júl. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!