Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a jó döntés?...

Szerintetek mi a jó döntés? Mennyi idő eldönteni?

Figyelt kérdés

Még egyetemre járok, nem vagyok benne biztos, hol szeretnék dolgozni, viszont szóba jött itthon a téma. Anyukám azon aggódik, hogy majd akkor mennyi pénzem lesz meg rokonok is meséltek állásokról, hogy 400.000 Ft-ot fizetnek és hasonlók. Nyilván ő is örülne ha nekem is a lehető legjobb fizetésem lenne. Viszont, az elszomorított, hogy ami esetleg nekem érdekesebb, az neki néha unalmas munka. Vagy például, ő tudom, hogy milyen munkáknak örülne, biztos jó is, de még nem próbáltam, nem tudom nekem való-e meg hiába keresnék jól, ha nem az tetszene legjobban.

Szerintetek ha választani kell, mi jobb: egy állás, ami többet fizet, de az tetszik kevésbé vagy egy olyan ami kevesebbet fizet, de jobban tetszene?

Meg, hogyan találjam meg mi való nekem?


Az is frusztrál, hogy ha oda jutok, akkor az én felelősségem lesz a döntés.


2018. dec. 28. 23:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyilván a döntésnél mérlegelni kell, hogy mennyivel kevesebb a másik, illetve pár év szakmai tapasztalattal ez a különbség mekkora lesz. Ha úgy érzed, a másik állást szívvel lélekkel tudnád csinálni, és mindemellett éhen se halsz, legfeljebb kevesebbet tudsz félretenni, akkor egyértelműen a másikat válaszd. De ha nem biztosított a megélhetésed, lehet, célszerűbb lenne egy jobban fizető állással megalapozni az életed, aztán legfeljebb később váltasz.

Nyilván több konkrétumot lehetne írni, ha tudnánk, mi a két lehetőség.

2018. dec. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az döntsön, akinek az életéről szó van. Szerintem felnőtt ember munkahelyi elhelyezkedésébe ne szóljon bele a szülő, mert már rég nem kompetens döntéshozó. A felelősség és a döntés a tiéd, akárhogy is teszed. El kellene szakadni végre, vége a gyerekkornak! N34
2018. dec. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül az alapján döntenék, amit szülők mondanak. Ezt egy szóval sem írtam. Csak az érdekelt, hogy ti mit választanátok, szubjektív véleményetek szerint: egy kevésbé fizető munkát, de lehet szívesebben vállalnátok vagy egy olyat, ami többet fizet, de nem az a mindenetek meg lehet a másikat szívesebben csinálnátok.
2018. dec. 29. 14:32
 4/4 A kérdező kommentje:
Persze köszönöm a válaszokat! Még amúgy nem állok teljesen ott hogy munkahelyet kell választanom, de sokat gondolkodok a témán.
2018. dec. 29. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!