Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A fizika emelt vagy a kémia...

A fizika emelt vagy a kémia emelt szintű érettségi a nehezebb?

Figyelt kérdés
Én orvosira akarok majd jelentkezni,és fizikát tanulok biosz mellé.Valamiért nagyon nem akar menni a fizika,a tesztfeladatokat 50%os sikerrel szoktam megoldani.Jövőre akarok érettségizni.Szerintetek átmenjek kémiára inkább?Az könnyebb?18/F

2019. jan. 4. 23:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tapasztaltam ,hogy nálunk akik fizikával jöttek sokat szenvedtek az elsőfélévben,kémiával jobban megéri,viszont szerintem az nehezebb,bár kinek mi. Attól függ,ha egyáltalán nincs kémia alapod,mármint jó tanultad 9-10-ben ,de kevesebb “vonzalmad” van hozzá,mint a fizikához,akkor maradj fizikán,viszont járj magántanárhoz, mert egy emeltee nem könnyű felkészülni.
2019. jan. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyénfüggő. Én fizikával biztos nem kerültem volna be, egyszerűen nekem a kémia jobban ment. (Azt mondják, a fizika emelten pár %-kal magasabb szokott lenni az átlageredmény, mint a kémián, tehát elvileg a fizika valamivel "könnyebb" - de ez nem számít, ha neked épp az nem megy). Az egyetemen a kémia hasznosabb, de ez megint nem számít, ha épp egy fizika zseni vagy:) - bár úgy tűnik, nem vagy az.

Szerintem próbáld ki, hogy megy a kémia, melyiket tanulod szívesebben, és a tanév végéig ráérsz eldönteni, hogy melyiket válaszd! Amelyiket választod, azzal viszont érdemes lenne a nyáron foglalkozni (a biosz ráér szeptembertől - vagy akár később).

2019. jan. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!