Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2019 emelt kémia érettségi?

2019 emelt kémia érettségi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Habár tudom hogy még nincs fent megoldókulcs,érdeklődni szeretnék hogy milyennek éreztétek az idei feladatsort?


Engem tavaly nem vettek fel orvosira,pár pont kellett volna és októberben csináltam újra a kémiát,most tavasszal pedig a bioszt. Szerencsére az októberi jól sikerült,de így is sokat gondolkoztam azon hogy újra írom,mivel elvileg a tavaszi érettségik többnyire könnyebbek mint az ősziek. Végül elvetettem ezt az ötletet,és most kicsit félek hogy jól döntöttem e.


Szetintetek könnyebb volt mint a tavalyi vagy akár az őszi érettségi?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. máj. 17. 14:48
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:
100%

Itthon 85 körül írtam, most 65 körül van. Szerintem ilyen nehéz számolások eddig egyik feladatsorban sem voltak.

Szerintem vagy marad, vagy visszamegy a ponthatár. A biosz sem volt annyira könnyű, mivel sok volt a teszt; könnyen mentek el a pontok. Az utóbbi években könnyebb bioszok és kémiák voltak.

2019. máj. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén megmondom, nem néztem meg, hogy most milyen nehéz volt a biosz kémia, de amikor én érettségiztem, országosan valami 38% volt az átlag kémiából, ha jól emlékszem. Tehát iszonyú rosszul sikerültek abban az évben. Debrecenbe pl. 409 volt a ponthatár. Ha most is nehéz volt, most is leviszik
2019. máj. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
24%

#22 Nem véletlen 2015-ben érettségiztél? :D (Akkor épp hogy lemaradtam Debrecenről :/)

Akkor tényleg baromi nehéz volt az emelt kémia, sőt, a biosz is. Én akkor érettségiztem meg most idén tavasszal kémiából, meg tavaly ősszel bioszból.

Megcsináltam otthon az összes kémia feladatlapot, de a 2015-össel hosszú évek után újra meggyűlt a bajom. :'D

Ahhoz képest a mostani könnyebb volt jóval, pedig szerintem ez se tartozott a könnyű kategóriába.

Ne kövezzetek meg, de szerintem a számolások sem voltak nehezek. Ok, a 6-os (nyomásos) feladatot ilyen féleképpen még egyszer sem kérdezték, de hasonló meg már rengetegszer volt. Aki ismeri az Avogadro-törvényt, annak gyerekjáték volt kiszámolni, bár a b-része megzavarhatott sokmindenkit, mivel ugyanazt az adatot adták meg, mint ami a-ban kijött... Én is ott filóztam rajta, h mi a szöszt ronthattam el... de mondom nekem akkor is ez jön ki, bármit csinálok. :D

A kristályvizesnél meg írtak egy hosszú regényt, és utána az utolsó 3 sorból kellett kitalálni az első kérdésre a választ. Az is inkább csak a logikán múlott... én pl. azon gondolkoztam hosszú ideig, h mi köze van ennek a rakat adatnak az első kérdéshez... aztán rájöttem h semmi, mert nem lehet belőle kiszámolni, akárhogy is akartam... szóval maradt az a 2 adat a végén.

Az utolsó két számolás meg olyan volt, amik mindig ismétlődnek az érettségiken.

Azt vettem észre, hogy az újabb érettségiken inkább a logikára mennek rá, és nem arra hogy ki mit tud bemagolni. Egyre nagyobb a verseny az egyetemi helyekért, így nekik is kell valamilyen szinten nehezíteni a feladatokat, ( bár szerintem az elmúlt 4-5 éveben nem nagyon változtak, csak a 2015-ös volt kiugróan nehéz)...

Ponthatárcsökkenés szerintem nem fog bekövetkezni, mivel idén is többen jelentkeztek az orvosi karokra, mint tavaly. A középszintű érettségig meg nem voltak nehezek, aki meg nem duplázásra hajt, annak ez nagy előny.

Én úgy gondolom, hogy 1-2 ponttal min. fog emelkedni a ponthatár, mivel annyira nem különbözött a nehézségi szintjük a kémia, biosz érettségiknek.

2019. máj. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Biztos hogy nőni fognak a ponthatárok,de én azért bízok benne hogy +10 pontos emelkedés meg fogja állítani Debrecent.
2019. máj. 19. 14:47
 25/31 anonim ***** válasza:

#23 de igen, 2015-ben érettségiztem :D Emlékszem, volt egy srác, aki 20 perc után beadta, az egyik lány szegény meg elsírta magát, összesen érettségiztünk a teremben vagy 7-en.

Nem tudom, lehet igazad van, de úgyis az fogja meghatározni, hogy országosan milyen lesz az átlag. Ha átlag mindenki megírja jóra a nehézsége ellenére, akkor úgyse viszik lejjebb, de ha rossz átlag jön ki, akkor meg valahogy mégiscsak be kell kerülnie annak a kb. 1000 hallgatónak. Plusz ki hova jelentkezik, '15-ben mindenki Pestet jelölte meg, 435 lett a ponthatár, hiába a nehéz érettségi. Őszintén drukkolok neked és mindenkinek, hogy meglegyen és ősszel talizzunk az egyetemen :) ;)

2019. máj. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
szerintetek olyan 437 ponttal van esélyem bejutni valamelyik orvosira idén?
2019. máj. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

#26

Vidéki orvosira szerintem simán van esélyed. :)

2019. máj. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
26. irány Szeged! :D
2019. máj. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
amúgy is Szeged lett volna nekem :D a SOTE-t gondoltam,hogy nem ütöm meg sajna :(
2019. máj. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
60%

Hát nem tudom, az osztályomban mind megoldottuk a 2015-öst, a tanárok azzal riogattak minket-én úgy gondolom,a mostani meglepőbb volt és számomra nehezebb is.

Ami szerintem fő különbség, hogy kb 2012-3-tól nehezebb kémiák voltak 2015-ig. Így 2015-ben az előző évekhez képest kevésbé volt nehéz. Az utóbbi években a biosz és kémia is könnyebb volt, főleg a 2018-as,szerintem az átlagos volt mind2 tantárgyból.

Én úgy gondolom vissza fog esni a ponthatár, a növekedés nem attól függ, hogy 100 vagy 200 fővel többen jelentkeztek; hanem az érettségik nehézségétől. Az előző éves felvi.hu-n látható jelentkezésekből és ponthatárokból is látszik, hogy a jelentkezők száma és a ponthatár növekedés/csökkenés nem igazán függ össze.

Én úgy gondolom (illetve nagyon remélem), hogy felfele nem megy a ponthatár.

2019. máj. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!