Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jövőre aki mondjuk orvosi/álla...

Jövőre aki mondjuk orvosi/állatorvosi egyetemre jelentkezik, annak hogy lehet meg a 100 szerezhető pontja?

Figyelt kérdés
Azért vagyok kiváncsi rá, mert a cél nálam az Állatorvosi de az éven nem jött össze az egyik emelt rendesen így kihagyok egy évet. Az Állatorvosira emelt biosz és emelt kémia kell. Na most jövőre -a jelenlegi törvény szerint- kötelező egy emelt érettségi és egy nyelvvizsga, ami után nem járnak a többletpontok. Nekem van egy nyelvvizsgám, de arra sem kapok már pontot jövőre, viszont ha csinálok egy felsőfokút+ tegyük fel egy közepet egy másik nyelvből akkor is csak 40 pontom van, ez így összesen 90. A maradék tizet mégis miből?? Valaki jár még hasonló cipőben? Hogyan lehetne bezsebelni még plusz pontokat? ( a versenyek ki vannak lőve mert már jövőre nem leszek középiskolás) Előre is köszönöm a segítséget! Szép napot mindenkinek!

2019. jún. 6. 18:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nem fogadnák el az emelt angolt. Legalábbis nem kapnál érte plusz pontokat a felvételinél. Eddig sem vették ezt figyelembe az orvosi karokon, most miért tennék? Ráadásul elég érdekes lenne oda bekerülni emelt angollal...
2019. júl. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Fanni1999oncer válasza:
62%

Ha te megcsinálod az emelt biosz, kémiat azért ugye csak 50 pont jár a 2020as tövény szerint, nyelvvizsga is pipa. Tehát igazaból bármilyen tantárgyból tehetsz emelt szintű érettségit (amiből van) csak az a lényeg hogy 45%-ra írd meg mert a felett adják meg a +50 pontot.

Így megvan a max 100.


-egy állatorvosnak készülő diák tanácsa

2019. aug. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
72%

Állatorvosin csinálhatsz akárhány emeltet a biosz és kémia mellé, nem fogsz kapni pluszpontot, mert csak ez a kettő a felvételi tárgy. Az emelt biosz+kémia ugye csak 50 pluszot ad. (Nekem is úgy van, hogy van egy középfokú angolom és felsőfokú németem, úgyhogy még mindig csak 40+50 pluszpontnál járok, versenyeredmény lenne még, ami hozzáadhatna 10-et, hogy meglegyen az összes plusz, de arról már lekéstem, úgyhogy 490 pontom lehet max.)

Orvosin annyi a különbség, hogy mivel a biosz, kémia és fizika is beszámítható, így ha mindháromból leérettségizel 45% felett, ott kétszer jár a +50 pont, ott összeszedheted emeletekkel a maximális 100-at.

2019. aug. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ahogy többen is írtak a nyelv emelt nem jó így hiányozni fog tíz pontod. Ezt diákolimpiával tudod még megszerezni csak.(mivel oktv kizárva). Próbálj valami olyanra menni ahol kevesen vannak. Ismerek olyat aki körling diákolimpiát ilyen okból ment , és háromból harmadik lett. Az osztálytársaim pedig ultimate frizbi diá ön lettek harmadikok. Nekem szerencsére van magyar bajnoki értem már másból.
2019. szept. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Esetleg ha nagyon könnyű vagy túlsúlyos vagy akkor valamelyik küzdősport lehetne mert ott nem sokan indulnak(főleg ha lány is vagy). Csak erre kicsi az esély.
2019. szept. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!