Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon el vagyok keseredve,...

Nagyon el vagyok keseredve, mit tennétek a helyemben? Esetleg valaki volt hasonló helyzetben? (ORVOSISOK, ORVOSIRA KÉSZÜLŐK)

Figyelt kérdés
Idén erettségiztem, orvosira készülök. 3 éve járok különórákra (kémia, biológia), azonban az iskolámban sajnos teljesen hulyének tartanak és ezt olyannyira elhitették velem, hogy eléggé elszúrtam az érettségiket! Középszinten az átlagom 80%, de sajnos a biosz csak 75% körül, a kémia csak 67% körül lesz számításaim szerint! Megéri újraírni és újra felvételizni? (életem legnagyobb álma az orvosi, csak nem igazán támogatnak..)És ugye 2020tól megváltozik a felvételi rendszer is, tehát nem tudom, hogy hogyan tovább...

2019. jún. 6. 18:41
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
szerintem azért neked így is bőven van esélyed ☺️🤗
2019. jún. 8. 13:47
 22/29 anonim ***** válasza:
Kérdező, azt számold ki, hogy cakkumpakk mennyi pontod lesz várhatóan. Ha az 420 körüli, akkor bejutsz szerintem vidéki karra idén is.
2019. jún. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Szia! Én hasonló cipőben jártam tavaly, mint te.Ne keseredj el, hiszen azzal nem jutsz előre! ;) Az én B opcióm a gyógyszerészeti kar volt, ahova be is iratkoztam, úgy voltam vele, hogy próba szerencse. Nekem nem tetszett, itt szó szerint orrba-szájba megy a kémia, szóval eldöntöttem, hogy megint beadom orvosira a jelentkezést. Újraírtam a kémiát, és 20 ponttal jobb lett mint tavaly, magántanár nélkül. Hozzátenném, hogy kemény egy nappali tagozatos egyetem mellett (mellesleg nem könnyű szakon) a vizsgákat is teljesíteni, plusz egy érettségit megoldani, de nem lehetetlen. A szak 30% olyan emberekből van, akiket nem vettek fel orvosi egyetemre, és nagy részük marad is mert megtetszik nekik a gyógyszerészet. Szóval a lényeg, hogy ne add fel. Bármi legyen is. Ha nem támogatnak akkor menj el dolgozni egy évre, mellette készülj fel újra az emeltekre és mutasd meg, hogy képes vagy rá! Neked kell majd 40 évig abban a szakmában dolgoznod, fontos, hogy szeresd amit csinálsz! Ja és sokkal könnyebben is tanulod azt, amit szeretsz. Sok kitartást! :)
2019. jún. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim válasza:
100%

hát nagyon szorítok neked, és ne engedd, hogy elvegyék a kedved!

ha harmadjára vagy negyedjére sikerül akkor sincs semmi, csak sikerüljön


én nem érdemeltem meg ;) mert nem tanultam szinte semmit és 54% lett a biológia írásbelim, szóbelik persze szétszedtek, szétaláztak :D "jogosan?!" pedig ennyi tanulással nyugodtan azért titkon megveregettem jobb kezemmel a bal vállam, mert így ez sem rossz...bár most semmire nem megyek vele.


Nyílván nem kezdem el nekik mondani, hogy egyedül nevelek 2 gyereket, ahol a kicsi 2.5 éve csak szakaszokban alszik maximum 3 órát és nem azért vagyok ennyi idős, mert ez a 20. próbálkozásom itt, hanem kicsit fordítva éltem az életem, mostanra teremtettem van meg a hátterem ahhoz, hogy most tanulhassak mert 16 éves korom óta magam tartom el, kb kinéztek és megkérdezték milyen indíttatásból jöttem ide.


Rendesen a képembe röhögött a vizsgabiztos akit nem is minősítek sem emberileg, sem kinézetre. Fizikából viszont nagyon normálisak, rendesek voltak.

Sajnos én sem jutottam be idén és én is kezdem emiatt elhinni, hogy hülye vagyok hozzá, meg "öreg" mert lenéztek...és nem is a diákok...a tanárok.


A nyelvizsga még pluszba nem hiányzik :/ jövőre, de lesz*rom. Akkot is megcsinálom!


De nem érdekel, ha beledöglök is orvos leszek, mert gyógyítani akarok. Fájdalmat csillapítani, életeket menteni.


Te se add fel! Egy tanárnak tanácsokkal kellene ellátnia hogy lehetsz jobb, nem kifikázni.


Ha gondolod írj, szívesen küldök át anyagokat, biológiából sok jó felkészítő jegyzetem van, könyveim. Az is megvan amiben az egész követelményrendszer minden egyes pont szerint orvostan hallgató által kidolgozva. Mozaikos könyvek az alapja, rengeteg ábra. Lektorált. Kiadott könyv. Abból tutira felkészülsz 90%-ra az írásbelin a végére meg 80-85% abból meglesz.


Tanulj sokat.

Én is azt teszem, aztán meglesz az!!!

Szorítok...

2019. jún. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

NE ADD FEL!

Ez az ami hiányzik egy csomó leendő orvos évfolyamtársamból itt az egyetemen.. nem akarják igazán, nincs hivatástudatuk, nem lelkiismeretesek. Te a fél mondatodból is annak tűnsz.

Engem is semmibe vettek annó, az osztályfőnököm végig azt sugallta, hogy nem fog menni. Aztán mégis ment, nem a segítségükkel hanem különórákkal.

Sajnos bennem maradt ez, hogy én szar vagyok.. minden vizsgámhoz kb önbizalomhiánnyal állok neki miattuk...

Szóval próbálj meg még időben elvonatkoztatni az irigy rosszakaróktól és csak a célodra koncentrálj

2019. jún. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Igyekszem nagyon, mert tényleg semmi mást nem tudok elképzelni magamnak! Sok erőt és kitartást!
2019. jún. 13. 12:28
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 éve érettségiztem és felvételiztem elôször az orvosira. Akkor az emelt írásbeliken biológiából 66%, kémiából 40 (!!) %-ot sikerült elérnem.

Mikor szembesültem az eredményekmmel, egy világ dôlt össze bennem és azt hittem most bége mindennek. A szóbeliken végül a kémián 16%-ot tudtam javítani, de a biológia meg 1-gyel rosszabb lett. Természetesen nem vettek fel, a közelében sem voltam a ponthatárnak.


Egy dologban biztos voltam, hogy nem adom fel az álmaimat és küzdeni fogok.

Abban az 1 lyukas évemben újracsináltam mind a 2 érettségit, és szereztem egy szakmát is. Az orvosire pedig simán bejutottam.

Most pedig, így 3 héttel a vizsgaidôszak vége elôtt, büszkén mondhatom, hogy sikeresen teljesítettem az 1. évet! (egész jó eredményekkel) :)


Szóval azt tudom tanácsolni, hogy ne adjad fel, és ha idén nem sikerül a felvételi akkor sem dôl össze a világ :)

2019. jún. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Gratulálok! Már biztos vagyok benne, hohy nem fogom feladni és újra megpróbálom,ha nem sikerül!❤️
2019. jún. 16. 19:01
 29/29 anonim ***** válasza:
Milyenek voltak a jegyeid 11. 12. évvégén? Ha 5-ösök akkor felvagy véve, mert van elég pontod.
2019. jún. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!