Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ilyen igazságtalans...

Mit tegyek ilyen igazságtalansággal szemben az egyetemen?

Figyelt kérdés

Van egy fontos tárgy ,ahol két jegyből(két tétel sor is van) tevődik össze a vizsga jegy. Tehát a jegyek felfelé kerekített számtani közepét írják be vizsga jegynek. Szóval nekem az egyik négyes lett, ez már alapvetően kizárja a kettest. Miután pedig megírtam a másik tételsorból is a vizsgát, azt gondoltam ,hogy megbukom ,mert rossznak éreztem. Ma pedig meglepődve néztem a Neptunban ,hogy kettest kaptam.. ezzel viszont az a gond, hogy a mostani átlag szerint átkerülhetek fizetősre, de ha megbukom (ha az egyik jegy egyes már bukta), vagy ha hármast kapok ,akkor megvan az átlagom és nem megyek fizetősre.


Mit gondoltok ,ilyenkor még van jegy átírás ,vagy mit lehetne tenni? :/



2019. júl. 5. 14:42
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

#20: nem, nem teljesítetted a szintet.

Ha megbuktál volna, meglett volna az átlag, de csak az idióta súlyozott átlag számítás miatt. ;)

Ha normálisan számítanák, és a bukás is beleszámítana az átlagnál, akkor nem ugranád meg.

De akkor bizonyíts! Egy év költségtérítésesen, és ha jól teljesítesz, visszakerülhetsz államira!

2019. júl. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

El tudod kerülni az önköltségesre átsorolást, úgy hogy újra felvéelizel a felvi-n állami támogatottra. Ha eléred a ponthatárt és felvesznek, akkor kiiratkozol és újra beiratkozol és elfogadtatod az elvégzett tárgyaidat.


Rendszer kijátszva ;)

2019. júl. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

#22: azért az nem ennyire egyszerű. Kapásból egy év csúszás (hacsak nem indul keresztféléves), mivel már csak jövőre tud újra jelentkezni. Jövőre már új feltételek kellenek. Nyelvvizsga, emelt érettségi... Tehát ha ezek nincsenek, most azt is pótolnia kellene.

És akkor nem beszéltünk még a ráépüléses tárgyakról. Ezeket csak akkor fogja tudja felvenni, ha a követelménytárgyakat már elfogadták. Az pedig nem lesz meg a tárgyfelvétel végéig.

2019. júl. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
De nem kell semmit fizetnie. Addig is tud dolgozni és a felvételiig simán megcsinál ehy nyelvvizsgát meg egy emelt érettségit. Ahelyett, hogy még neki kéne fizetnie a tandíjat vagy hitelt felvenni, még félre is tud rakni pénzt. Igen továbn tart a képzés így, de én sok olyat ismerek, akik így kimaxolják az ingyenes államis féléveiket, és jópár milliójuk már félre van rakva. Ezek fényében nem nagy tragédia, ha mondjuk a 3 éves képzést 6 év alatt végzi el. Mert nem lesz hitele mikor végez, és lesz félretett pénze az élet elkezdéséhez (elköltözés, bútorok, autó).
2019. júl. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!