Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ilyen igazságtalans...

Mit tegyek ilyen igazságtalansággal szemben az egyetemen?

Figyelt kérdés

Van egy fontos tárgy ,ahol két jegyből(két tétel sor is van) tevődik össze a vizsga jegy. Tehát a jegyek felfelé kerekített számtani közepét írják be vizsga jegynek. Szóval nekem az egyik négyes lett, ez már alapvetően kizárja a kettest. Miután pedig megírtam a másik tételsorból is a vizsgát, azt gondoltam ,hogy megbukom ,mert rossznak éreztem. Ma pedig meglepődve néztem a Neptunban ,hogy kettest kaptam.. ezzel viszont az a gond, hogy a mostani átlag szerint átkerülhetek fizetősre, de ha megbukom (ha az egyik jegy egyes már bukta), vagy ha hármast kapok ,akkor megvan az átlagom és nem megyek fizetősre.


Mit gondoltok ,ilyenkor még van jegy átírás ,vagy mit lehetne tenni? :/



2019. júl. 5. 14:42
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Akkor elég érdekes jófejség ez a részéről. Mivel szerintem az lett volna a jófejség ,hogy ha az Ő SAJÁT részére jófejségből megadja a kettest(a másik tételsort másik professzor adta le) és máris hármas jön ki érdemjegynek.


Valóban 2,75 -ös átlag kell ,én csak azt írtam ,hogy ebben a félévben mennyit kell megszereznem és az ezen a tárgyon múlik.


Egyébként az előző félévet azért csesztem el ,mivel elsős vagyok és ezért nem voltam nagyon sok dologgal tisztában ,amivel megkönnyebbíthettem volna a helyzetemet.

2019. júl. 5. 20:21
 12/24 anonim ***** válasza:
41%
És a többi tárgyad ebben a félévben? Azokat nem említetted. Ha azokat jól teljesíted, felhúzta volna az átlagot.
2019. júl. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
74%

Ez tényleg szívás.

De amúgy meg tényleg írhatsz nekik,hogy ez hogy jött ki,mert a 2-es nem jöhet ki.Valahogy utalhatsz rá,hogy az egyessel is jobban jársz.Nem tudom mennyire ellenőrzöttek az e-mailek.

Őszintén szólva fogalmam sincs mit csinálnék.

2019. júl. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
74%
Még jobb lenne, ha lenne megtekintés,de ez nem túl esélyes.Vagy írsz hogy meg lehetne-e nézni,mert nagyon fontos lenne.
2019. júl. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
37%
Jobb ha kirúgnak szörnyű vagy
2019. júl. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

12: Ha tudtam volna, hogy megszívatnak ebből a tárgyból ,akkor hidd el , a többire feküdtem volna rá ,mert ezzel nem kellet volna kalkulálnom. Nehogy már ez az én hibám legyen.. nem értem miért nyomod te is az áldozat hibáztatást.


13:Írtam nekik ,de egyenlőre semmi. Vasárnapig meg kell ,hogy oldódjon ,mert akkor zár a Neptun.

2019. júl. 5. 22:19
 17/24 anonim ***** válasza:
0%
Ez drága mulatság lesz...
2019. júl. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezt hogy érted?
2019. júl. 6. 02:02
 19/24 anonim ***** válasza:
16%

Azért azt imádom, amikor valaki vagy lusta tanulni, és ellébecolja az évet, vagy gyenge képességű az egyetemhez, és azért nem megy neki, de hisztizik, hogy mostantól az állam az adófizetők pénzéből nem fizeti neki...


Tisztázzuk:

Igen, kell az állami finanszírozás. Azoknak, akik megérdemlik. Azoknak, akik jó képességűek. Vagy ha kevésbé, de hajlandóak odamenni magukat a siker érdekében.


Aki nem hajlandó, vagy nem képes erre, az meg fizesse magának, ha mindenképpen egyetemre akar menni! Ez az átlag elvárás már a tanév elején is ismert volt. És azért egy 2,75-ös elvárást (ugye tudod, hogy jövőre már 3-as átlag kell?) nem igazán tartok teljesíthetetlen elvárásnak.

2019. júl. 6. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Én is imádom mikor valaki úgy ír hülyeséget ,hogy nem értelmezi a kérdést és a hozzá adott "segédletet".Már ha ez célzás a részemre.


Azt írod ,hogy azok kaphatják meg ,akik megérdemlik. Ezzel egyetértek. Nos, úgy derül ki, hogy ki érdemli meg, hogy van egy szint, amit át kell ugrani, ez a 2,75 ös átlag. Ha újból elolvasod azt ,amit fentebb írtam, akkor látni fogod, hogy én megugortam ezt a szintet ,majd az egyetem hibájából ez alá ment. Kvázi itt nem arról van szó, hogy én nem érdemelném meg, hanem arról ,hogy az egyetem nem érdemeltette meg velem, mert ha rajtam múlik, akkor ez megvan.


Másrészt pedig, tudom ,hogy jövőre 3,0-ás átlag kell, ugyanakkor nekem már most a második félévben e fölött van, szóval e tekintetben nem kell aggódnom.

2019. júl. 6. 07:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!