Anna és Bea együtt 25 evesek. 35 év múlva Anna 5x annyi idős lesz, mint most Bea. Mennyi idősek a gyerekek külön-külön?

2020. máj. 13. 11:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Anna életkora most = a

Bea életkora most = 25-a

Anna életkora 25 év múlva = 5*(25-a) = 35+a

35+a = 5*(25-a)

35 + a = 125-5a

90 = 6a

a = 15 => Anna most 15 éves

b = 25-a = 25-15 = 10 => Bea most 10 éves

2020. máj. 13. 11:14
 2/3 anonim ***** válasza:

1. vagyok

*Anna életkora 35 év múlva*

minden más jó

2020. máj. 13. 11:16
 3/3 anonim válasza:

Bea életkora:10

Anna életkora:15

2020. máj. 15. 09:12