Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A vektorokkal történő mértani...

A vektorokkal történő mértani bizonyítások miért helyesek?

Figyelt kérdés

Az világos, hogy a vektorok egyenlősége akkor teljesül, ha a két vektor párhuzamos, irányítása és hossza megegyezik. Az is érthető számomra, hogy a vektorok paralelogramma szabállyal adhatóak össze, ezzel analógia az például, hogy két ember két irányba húzza ugyan azt a testet, és amerre elmozdul, az lesz az összegvektor. Csak azt nem értem, hogy vektorok kb milyen szinten vannak axiómatikusan bevezetve, azaz melyek a nagyon alap tulajdonságaik, amelyek gyakorlatilag definíciók?

Tegyük fel, hogy azt akarom igazolni, hogy két szakasz párhuzamos egy mértanfeladatnál. Ekkor kifejezem vektorokkal a szakaszokhoz rendelt vektorokat és ha azok párhuzamosak, akkor a két szakasz is párhuzamos. Én azt nem értem, hogy miért marad meg ez a "párhuzamosság", miért következik ez a vektorok összegéből?



2020. dec. 21. 07:11
 1/2 anonim ***** válasza:

A kérdésed számomra csak félig világos, konkrétabban az első fele:

Vektortér fogalmára lehetsz kíváncsi. Azaz a pontos definíciója a vektornak: a vektortér elemeit vektoroknak nevezzük :D elsőre kicsit groteszk, de valójában a vektortérnek mint a vektorokat tömörítő halmaznak adjuk meg a tulajdonságait.


[link]

2020. dec. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha van konkrét feladattal kapcsolatban kérdésed, azt érdemes feltenni, mert erre nem nagyon lehet válaszolni.


Ha azt kérdezed, hogy ha a||a1 és b||b1, akkor miért igaz az, hogy (a+b)||(a1+b1), akkor az nem igaz.

2020. dec. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!