Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan juttatható el egy...

Hogyan juttatható el egy üzenetet az idős korosztálynak?

Figyelt kérdés
Sziasztok kaptam egy iskolai feladatot, írjam le, hogy én hogyan csinálnám ezt: egy üzenet (pl: termék/esemény reklámozása, vagy bármilyen információ eljuttatása... ez most lényegtelen) eljuttatása az idős, nyugdíjas korosztályhoz a környékemen. Erre kérnek két lehetőséget: leghatékonyabb módszer, illetve egy olyan módszer, ami által a fiatalabb rétegekhez minimálisan jut el az üzenet, az idősebbekhez viszont eljut... Leghatékonyabbra az lenne az ötletem, hogy a megyei napilapban hirdetés feladása, mert azt általában olvassák az öregek... Az viszont nem tudom, hogy milyen olyan módszer van, ahol a fiatalabbak kimaradnak... Valakinek ötlet?
2021. ápr. 10. 11:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%
Ha marketinget tanulsz, akkor ez már valamilyen formában benne kellett legyen a tananyagban, lapozd át a tankönyvedet.
2021. ápr. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%

Szórólap az idősek postaládájába. De ehhez tudni kell ugye konkrétan hol lakhatnak idősek. Van még a vezetékes telefonon hívogatás, személyes megkeresés.

Ez így konkrétan csak ahhoz jut el, akinek szántad.

2021. ápr. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%
2 Ja, ezt elfelejtettem. Nyilván ezek nagyon idő és pénz igényes módszerek, de arról nem írtál, hogy költséghatékony is legyen. Mondjuk újságban egy nagyobb hirdetés a főoldalon szintén nagyon drága.
2021. ápr. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
51%
Bemondatod a közszolgálati tv-ben.
2021. ápr. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
77%
Telefonos megkeresés esetleg. Más lehetőség nemigen van most hogy nyugdíjjas összejövetelek sincsenek.
2021. ápr. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
20%
Amit az utolsó ír, nem is rossz. Általában van Falutv, ahol a településről lehet fontosabb információkat olvasni, Pl házi orvos rendelési idejét stb, legalábbis nálunk van ilyen, és ott ilyen dia vetítésben megy a dolog, szerintem azt a fiatalok nem nézik, ott lehet feladni például hirdetést.
2021. ápr. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
65%
Nyugdíjasok idősávjában bemondatod a tescoban. 🙃
2021. ápr. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
96%
Kicsit téves az elképzelésetek az idősekről. Tudjátok hol lehet a legtöbb mai időst elérni? A facebook-on. Egy átlag 65 év feletti átlag napi 4 órát facebook-ozik.
2021. ápr. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
20%
A tv-s bemondással az a baj, hogy bemondják mondjuk egyszer, aztán fingja nincs a hirdetőnek, hogy abban az időpontban épp ki és hányan nézte az adott csatornát. Ezt megbecsülni lehet, csak előtte utána kell nézni az idősek tvzési szokásainak, de még így sem biztos, hogy célt ér az üzenet. Nem mellesleg rengeteg idős csak háttérzajnak kapcsolja be a tvt, közben szunyókál. Az idősekre amúgy is jellemző ez, hogy leülnek valahova, aztán már el is bóbiskoltak.
2021. ápr. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
62%
A háziorvosi rendelőben, gyógyszertárban, polgármesteri hivatalban kifüggesztesz egy hirdetményt, (jó nagy, olvasható betűkkel) "60 felettiek részére" megszólítással.
2021. ápr. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!