Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki elemezné nekem ezt a...

Valaki elemezné nekem ezt a mondatot? : Az önálló gondolkodásra van lehetőségünk.

Figyelt kérdés
Köszi!

2021. jún. 7. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Mégis milyen hosszan?


Egyébként az állítás adott: Az önálló gondolkodás egy lehetőség, ami minden ember számára adott, azonban a lehetőség mivoltából adódóan ezt el is lehet nyomni, befolyásolni, akár megtiltani.

Lehetőség: Ide pár híres tudóst a történelem során, akik szembe mertek menni az adott kor eszméivel és akár eretnekséggel is vádolták őket, ma meg a tudományok legnagyobb alakjai.

Kontra érvek: Pl. Észak-Korea, ahol az önálló gondolatokat befolyásolja a vezető és a rendszer iránti imádat vagy a félelem.

Esetleg a média, választási kampányok (ami nemrég volt az USA-ban is balhé...), hogy mennyire meglehet vezetni az emberek, befolyásolni őket a célzott hirdetésekkel, ezáltal elültetik a tudatukban, hogy mit gondoljanak.. vagy hogyan gondolkodjanak.

De még ide jöhet az is, hogy a gondolkodás egy készség is egyben, ezáltal sokat kell informálódni(ha lehet olvasni), tanulni, tapasztalni és csak akkor tehetsz szert arra, hogy önálló véleményed legyen, önállóan tudj gondolkodni.

2021. jún. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem mondatelemzést vár a kérdező.
2021. jún. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2 Igen, mondatelemzésre gondoltam.
2021. jún. 7. 16:39
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Önálló: minőséghelző

Gondolkodásra: állandó határozó

Van: állítmány

Lehetőségünk: alany

(Nekünk: részeshatározó)

2021. jún. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!