Két egymást követő páros szám összege 198. Mennyi a két szám szorzata?


Ez lenne az egyik kérdés, a másik pedig ez:


Írd fel az összes olyan számot, amelyekre egyszerre igazak a következő feltételek: -Legealább 3000, minden számjegye különböző, és egyik sem 0, számjegyeinek összege 10, első számjegyének alaki értéke kétszer annyi, mint az utolsó előttié!


Kérlek ne nevessetek ki, sosem voltam egy matek zseni :D


Köszi a válaszokat előre is.


2011. máj. 29. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Eslore van idom, este jovok meg, ha nincs meg addig a masodik(:

2x+2=198

x=98

Tehat 98 az egyik szam, a masik az utana kovetkezo paros szam, ugye a 100.

100+98=198

100*98=9.800

2011. máj. 29. 14:20
 2/6 A kérdező kommentje:
Ohh köszönöm, nagyon aranyos vagy. :)
2011. máj. 29. 14:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Na, nezzuk a masodikat:

minden szamjegy kulonbozo:

_ _ _ _ 4 helyre pakolgathatod a szamokat.

1. helyre mehet 7 db. 3,4,5,6,7,8,9,

2.helyre mar csak 6. mivel nem fordulhat elo ketszer ugyanaz a szam, ezert egy lehetoseg az elozobol kizarva.

3.helyre mar csak 5

4. helyre 4

Tehat a max. az 7*6*5*4

De nem erdemes ezen elindulni.

azt nezd, hogy az elso helyre olyan kell, ami ketszerese az utolso elottinek.Ez csak ugye paros lehet, mert egeszekkel dolgozunk.

Tehat elso helyre mehet

4,6,8

Ugye a 2 azert nem, emrt 3000

2011. máj. 29. 14:28
 4/6 anonim ***** válasza:

bocsi veletlen elkudtemXD


tehat 300nel nagyobb kell.

4. akkor a harmadik helyre 2 mehet. Ennek az osszege mar 6. Akkor a maradek ket helyre rakhatod a 4et osszegul ado szamokat. 1 es a 3 mivel 2, 2 nem lehet, mert egyforam lenne.

Ezt ket felekepp teheted: 4123,4321

Kovetkezo:

6_3_ Ez mar 9 es mivel 10 nek kell lenni es 0 nem lehet, ezert ezt hagyhatjuk is.

8_4_ Ez meg 12 ugyh szinten felejtos.

Ertheto?(:

2011. máj. 29. 14:30
 5/6 anonim ***** válasza:
3000 nel, naXD Bocsi, rohatnamXD
2011. máj. 29. 14:30
 6/6 A kérdező kommentje:
Ohh nagyon kedves vagy, köszönöm :)
2011. máj. 31. 15:10