Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért nem tudom azt a rohadt...

Miért nem tudom azt a rohadt matekot megérteni?

Figyelt kérdés
Kedden dogát írunk és most leültem volna tanulni de,hogy faszba mikor azt se tudom,hoy mivan a füzetbe leirva!? Már teljesen felidegesítettem magam emiatt, félévkor is megbuktam és ha ez így megy akkor év végén is megfogok. Elég gáz lesz 4-es átlagra megbukni ugyanis a többi tantárgyból tanulás nélkül 4-eseket írok ( kivéve fizikából mert azt is utálom mint a szart de abból egy kettest könnyen össze lehet szedni) Mit csináljak,hogy meg tudjam csinálni a feladatokat? Dolgozatnál is csak nézegetem a tollamat mert semmit sem tudok hozzászolni a feladatokhoz. Tanár is mondja,hogy le kéne ülni tanulni én meg ha aztmondom neki,hogy ezt nem lehet megtanulni mert hülyeség akkor azt mondja,hogy ez nem igaz. Mostis olyan ideges vagyok hogy hihetetlen... A házikat sem tudom megcsinálni mert ahogy kicsengetnek egyből el felejtem az egészet. Érettségin se tudom,hogy mi lesz még szóbelizni se mehetek majd 1 pontal mert biztos,hogy annyi lesz . Ismerek olyat aki töriből meg minden másból a kettesért órákig tanul otthon bezzeg matekból a házikat meg se csinálja de ötöst ír én meg egy rohadt képeletet nem tudok megjegyezni. Tippek, tanácsok? Bocs a trágár szavakért de nagyon ideges vagyok emiatt ...

2016. febr. 21. 21:17
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Hát megpróbálom de kétlem,hogy sikerülni fog :) Jöhetnek még tanácsok az eddigieket meg köszönöm :)
2016. febr. 21. 22:07
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

"Ismerek olyat aki töriből meg minden másból a kettesért órákig tanul otthon bezzeg matekból a házikat meg se csinálja de ötöst ír"

Na én pont ilyen vagyok. Tavaly érettségi előtt pár osztálytársamnak segítettem matekban, mert nagyon nem ment nekik. Azt vettem észre, hogy lépésenként sikeresebb volt a tanulásuk. Szóval ha van egy sima feladat ami mondjuk 5 lépésből áll, akkor addig kell gyakorolni a lépéseket, amíg ösztönösen fog hozzá jönni a megoldás, így szépen lassan el lehet jutni a feladatok végégig.

Igazából úgy lenne logikus, ha egyszerre van elmagyarázva az egész feladat (ahogy órán is csinálja a tanár), de aki nem képes felfogni a megoldás menetét, valamint hogy miért is kell megcsinálni az egészet, az jobb ha lépésenként bemagolja a megoldást.

2016. febr. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 Tom Benko ***** válasza:
60%
Hogyan tanulod? Valószínűleg a módszerrel lehet a baj, ha fizikából is éppen csak kettes vagy. Nem bemagolni, hanem megérteni kell, nem a kifogásokat keresni, hanem az alkalmazásokat. A többit már leírták: gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni.
2016. febr. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Próbálom a házikat megcsinálni. Néha sikerül megcsinálni néha meg nem. Fizikából is azért vagyok kettes mert ugyanaz mint a matek... semmi értelme. Most őszintén kit érdekelnek a tükrök és matekból a vektorok?....
2016. febr. 22. 21:39
 15/34 anonim ***** válasza:
57%

Engem :D

Én a történelemnek, irodalomnak, földrajznak stb. nem látom értelmét, azokban nincs logikai (talán a történelemben azért van pici). A matek meg végig logika, szeretem mikor minden passzol mindennel, plusz én hétköznapi életben is sokszor hasznát veszem, ha valamit számolni/tervezni kell.

2016. febr. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
61%

"Semmi értelme". Kérdező, remélem nem akarsz gazdasági/műszaki/természettudományos területen továbbtanulni. Az, hogy vannak számítógépek, ahol az efféle meglátásaidat ki tudod fejteni, a matematikának és a fizikának köszönhető, mint rengeteg más is. De ezen kívül a matematika tanulása fejleszt, illetve pontos és következetes gondolkodásra késztet. Ez akkor is igaz, ha nem mész egyetemre, és sosem tudod meg, hogy miért tanítanak vektoralgebrát.

Utolsó; a verselemzésnek nem voltam én sem nagy rajongója soha, de a történelemre meg a földrajzra azt mondani, hogy semmi értelme, hatalmas trógerség.

2016. febr. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 Tom Benko ***** válasza:
72%
Mint mondtam, ne kifogásokat keress!
2016. febr. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 Tom Benko ***** válasza:
48%
@16: A földrajznak van értelme. A töriből maximum a tudománytörténetnek. A többi hótt unalmas maszatolás.
2016. febr. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem pedig az általános műveltséghez hozzátartozik. El tudod helyezni a korunkat az időben, tudod hogy jutottunk ide. Bár én az évszámokat biztos nem magoltatnám be. Tudománytörténetből pedig túl keveset tanítanak :(
2016. febr. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Én pl. a törit azért szeretem mert számomra érdekes ugyanúgy mint a biosz és a földrajz ezeket is érdekesek. De a matek :DD egy egyenlet az kinek érdekes? :D
2016. febr. 23. 06:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!