Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért nem tudom azt a rohadt...

Miért nem tudom azt a rohadt matekot megérteni?

Figyelt kérdés
Kedden dogát írunk és most leültem volna tanulni de,hogy faszba mikor azt se tudom,hoy mivan a füzetbe leirva!? Már teljesen felidegesítettem magam emiatt, félévkor is megbuktam és ha ez így megy akkor év végén is megfogok. Elég gáz lesz 4-es átlagra megbukni ugyanis a többi tantárgyból tanulás nélkül 4-eseket írok ( kivéve fizikából mert azt is utálom mint a szart de abból egy kettest könnyen össze lehet szedni) Mit csináljak,hogy meg tudjam csinálni a feladatokat? Dolgozatnál is csak nézegetem a tollamat mert semmit sem tudok hozzászolni a feladatokhoz. Tanár is mondja,hogy le kéne ülni tanulni én meg ha aztmondom neki,hogy ezt nem lehet megtanulni mert hülyeség akkor azt mondja,hogy ez nem igaz. Mostis olyan ideges vagyok hogy hihetetlen... A házikat sem tudom megcsinálni mert ahogy kicsengetnek egyből el felejtem az egészet. Érettségin se tudom,hogy mi lesz még szóbelizni se mehetek majd 1 pontal mert biztos,hogy annyi lesz . Ismerek olyat aki töriből meg minden másból a kettesért órákig tanul otthon bezzeg matekból a házikat meg se csinálja de ötöst ír én meg egy rohadt képeletet nem tudok megjegyezni. Tippek, tanácsok? Bocs a trágár szavakért de nagyon ideges vagyok emiatt ...

2016. febr. 21. 21:17
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a problémát. Én is úgy érettségiztem le matekból, hogy azt sem tudtam, mi van, kettes voltam mindig, hiába magyarázta bárki, sosem értettem. Aztán most úgy alakult pár év után, hogy javítani akarom az érettségit és egy hónap alatt felhoztam 80%-osra.

Így utólag látom, hogy főleg az a probléma, ha máshogy jár az agyad mint a tanáré és más a tempód, mint a többieknek az osztályban.


Érdemes szerintem rákeresni a neten arra a témakörre, amit éppen vesztek és magadnak értelmezni, majd utána 1-2 feladatot csinálni, hogy lásd, hogy működik a gyakorlatban. (mozaik tankönyvek fent vannak a neten, vagy sulinet, de youtubeon is hasznos dolgokat lehet találni)


Ha pedig érettségiről van szó, nézd át az összes témakörnek az alap összefüggéseit, hogy úgy nagy vonalakban képben legyél. A képleteket fölösleges megjegyezni, csak azt kell tudni, hogy mikor mit használj. Ha végigcsinálod az eddigi érettségi feladatsorokat egy négyjegyű függvénytáblázattal, úgy is megjegyzed, amit gyakran kell alkalmazni. Ha valami nem megy, nézd meg a megoldását és értelmezd magadnak, illetve ha valamire rossz eredményt kapsz, mindig nézd végig, hogy mit rontottál el. Sokkal többet ér, mint ha százszor elmondja neked a tanár a szabályokat.

2016. ápr. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Jövő héten érettségizek, pont ez a problémám. Van 2 középfokú nyelvvizsgám (német, angol - angolul csak 3 évig tanultam), mindenből ötös lettem, csak matekból kettes. Hozzá kell tenni, hogy nálunk nagyon rossz a tanár. Órán megcsinálunk 1-2 példát, és felad hétvégére legalább 20-30 feladatot (nem túlzott átlag), és ha egész hétvégén csak matekoznék, akkor se érnék a végére, mert a feladatokon belül persze van a.,b.,c., .... rész is. Ja, meg más tantárgy is létezik. Remélem meglesz a kettes az érettségin, azt cső. Anno egyszer 16 órát tanultam egy dogára, és ötös lett, de azért az ne kivitelezhető állandóan. Én magántanárt, illetve oktatóvideókat javasolnék, nekem segítettek (vannak youtubon, írd be a témakört, illetve MatekOázis, stb.) Utóbbi megfizethetőbb, magántanár se mindig használ, de én sose jutottam volna el érettségiig matektanár nélkül. Órai vázlatot amúgy én se tudtam sose használni. Ha van olyan telefonod, én titokban felvenném az órát, és otthon lejátszanám, anno csináltam így más tárgyból, de ezt tényleg ne tudja meg senki, mert komoly baj lehet belőle.


A képletekért meg ne izgasd magad, nem tudom, hogy hanyadikos vagy, de lesz az érettségin függvénytáblád (a fehéret szerezd be, ne a sárgát), abban benne lesz minden, csak tudd, hogy mi hol van benne :D Én is csak nagyon alapokat tudok (pl. másodfokú egyenlet megoldóképlete)


Illetve, javasolnék egy kicsit több kitartást, ne add fel máris. Igen, fxszság az egész, annak tök jó, aki érti, és amúgy, aki jól akar keresni később, annak reál vonalon kell tovább tanulnia, de ezt nem mindenki tudja megtenni, de ez van, és azért valahogy még ki kell bírnod egy darabig, hiszen nem csak év végi jegyekről van szó, hanem arról is, hogy egy napon érettségizel, és akkor az egész matematikát tudni kell, amit addig tanultál. Gyakorolj tényleg, jobbat nem tudok javasolni a fentebb említett lehetőségeken kívül.

2016. ápr. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim válasza:
73%
Szerintem tuldramatizálod. Meg lehet azt érteni lehet hogy a tanárod egy köcsög de van internet is és gondolom szüleid is (bocsánat ha nincsenek) meg lehet érteni. Akkor lehet hogy veled van a baj.
2016. máj. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 Surpielele válasza:
Tanulás nélkül mindenem 4-5, kapásból órán megjegyzett anyagból 2x annyit tudok, mint az osztályom fele tanulással, csak szintúgy a matek; amiből szóban még a tanár is néz, hogy miket tudok, de dolgozat 2-nél nagyobb sosem lett, (puskázás kilőve nem az én stílusom..) és itt jön képbe ez: "A diszkalkulia egészen a középiskoláig rejtve maradhat." "Nem függ az intelligenciától: a különben jó képességű ember éppúgy lehet diszkalkuliás, mint bárki más." elég jó, hogy csak a full "zavaros" géneket örököltem a felmenőimtől, színtévesztés nagyfatertól, eléggé rossz állapotú gerinc anyámtól, rossz a bal térdem úgy, mint faternak is, 4. óta egyre rosszabb a szemem szintén nagyfater, most meg ez, hát már nem tudom ki lehet a családban akitől ezt örökölhettem, a térlátással, fizikával stb semmi gondom, de mivel műszaki irányba mentem volna tovább, ezért az már kilőve a matek rész miatt, sőt talán a matekom is érettségin... esküszöm a legbalszerencsésebb ember díját érdemelném, itt helyben, ráadásul érettségi előtt vagyok szóval, már konkrétan azzal is elkéstem, hogy megnézessem és felmentsenek, ha annyira súlyos, vagy esetleg "hordozom"
2020. jan. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!