Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Gépészmérnöknek készülök....

Gépészmérnöknek készülök. Valaki összeírna nekem pár témát amit érdemes lenne egyetem előtt megtanulni?

Figyelt kérdés

Ha tudtok, ak rajzok is jöhetnek, ill. minnél több téma.

Előre is nagyon köszönök mindent!!


2016. aug. 20. 20:46
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Huu, nagyon köszönöm a sok segítőkész választ!!
2016. aug. 21. 23:35
 12/13 anonim ***** válasza:

Jó dolgokat írtak, csak kiegészíteni tudom! :)

- Sok egyetemnek van oldala, ahova raknak fel anyagokat. Itt megtudod nézni a tantervet, követelményrendszert, ajánlott irodalmat. Óriási anyagot kapsz így, szerintem csak nézegesd át és tudatosítsd a témákat. (Tehát nekünk volt műszaki kémia, annál a tárgynál az atomok felépítése is egy témakör. Átgondolod és ennyi, az agyad már felidézi az anyag egy részét.)

- Matek. A legfontosabbak között van, szórótárgy. Jól írták, az alapokat tudd, de azokat nagyon. Deriválást és integrálás is óriási előny. Gyakorolni kell, ha korán nekiállsz, könnyebben megy.

- Mechanika, statika és társai. A középiskolai dolgokat tudd nagyon. Előszedheted a középsulis tankönyveket ebből és átnézheted. Ne optikát, hanem a mérnöki dolgokat.

- Időbeosztás. Jól írta az illető, sok múlik rajta. A gépészmérnöki képzésnek szerintem nagy titka a folyamatosság. Első pár héten úgy van az ember, hogy majd nekiáll és addig lóg a haverokkal, de akkor a végén lemarad. Ha egyetemre kerülsz, barátkozz természetesen, de azért a napi anyagot otthon olvasd át egyszer. Nagy előny lesz.

- Műszaki rajz. Ebből ha rákeresel neten, szerintem találsz pár ingyenes pdf-et és diasort. Érdemes őket átnézni.

2016. aug. 22. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is kedves utolsó!
2016. aug. 22. 09:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!