Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki megtudja oldani ezt a...

Valaki megtudja oldani ezt a feladatot?

Figyelt kérdés

Add meg az (x-4)^2 + (y-3)^2=16 egyenletű körnek azokat a pontjait, amelyek egyenlő távolságra vannak a (-3;2) és a (1;0) pontoktól!

Bárhogy számolom valahogy nem jó értékek jönnek ki.


2017. ápr. 27. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:

A két ponttól egyenlő távolságra az általuk meghatározott szakaszfelező merőleges pontjai vannak. Felírjuk az egyenes egyenletét:


A szakasz felezőpontja: (-2;1)

A szakasz egyik irányvektora: (4;-2)

Mivel a szakasz merőleges az egyenesre, ezért ez a vektor az egyenes normálvektora lesz.

A szakaszfelező merőleges egyenlete: 4x-2y=4*(-2)-2*1=-10, 2-vel lehet osztani: 2x-y=-5.


Ha két alakzat metszéspontjait keressük, akkor azok egyenleteit egyenletrendszerbe rakjuk, és azt megoldjuk:


2x-y=5 }

(x-4)^2 + (y-3)^2=16 }


Ezt már meg tudod oldani?

2017. ápr. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi lehet az oka, hogy semmit nem írsz a válaszra?

Ezen a rajzon jó a megoldás? Érthető a megoldás menete?

[link]

2017. ápr. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én is épp így csináltam csak a felezőpontot elszámoltam, de akkor értem már köszönöm:)
2017. ápr. 27. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!