Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki aki ért ehhez, segítene...

Valaki aki ért ehhez, segítene az informatikai dolgozatomban?

Figyelt kérdés
sziasztok, okj-s tanfolyamra járok és szakdolgozatot kell készítenünk.Az én témám: Tervezze meg egy fiktív kisvállalkozás teljes informatikai struktúráját. Sajnos én nem nagyon értek ezekhez,próbáltam anyagot keresni a neten,de semmi hasznosat nem találtam és min. 20 oldalnak kell lennie.Aki tudna segíteni kérem írjon,ha kell fizetek is!

2018. máj. 10. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha ilyen szakra jársz és nem tudsz ilyet összehozni egyedül, hogy szeretnél majd dolgozni ebbe?
2018. máj. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
20 oldalba amúgy sem tudnád leírni. Mondjuk legyen cisco a kisvállakozásnak. Már annak a kiépítéséről simán tudnál 20 oldalt írni vagy még többet.
2018. máj. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván meg kell tervezni az épületben futó kábelek útjait és hogy milyen kábel, mennyi, milyen véggel (fali aljzatok) fut benne, ezeknek hosszait is jó meghatározni, ha tudod a szobák pontos méreteit.


Aztán nyilván ki kell alakítani egy szervertermet, ahol összefutnak a kábelek, a szerverterembe kellenek routerek, switchek, kiszolgáló szerverek, tekintettel kell lenni arra, hogy az internetszolgáltató milyen módon nyújtja a szolgáltatást, ha már megvan a szerződés.


A kiszolgáló szerverek funkciói a fiktív vállalkozástól függenek: Pl. egy fejlesztéssel és webhostinggal foglalkozó cégnek kell egy belső tesztkörnyezet a megfelelő szoftverekkel (apache, php, mysql pl.); lehet olyanra is gondolni, hogy a munkaállomások csak vékonykliensek és a tényleges operációs rendszerek egy bivalyerős szervergépen futnak virtualizált környezetben. Aztán általában szoktak lenni belső hálózati megosztások is, oda meg egy SAMBA (vagy amit ismersz helyette) szerver kell. Az is előfordul, hogy a vállalkozás saját maga oldja meg a levelezését és a weboldaluk futtatását, akkor arra is kell egy szerver. Backup szerverek is jók ha vannak a cégen belül. Az, hogy a sok igényt hogyan oldod meg (több fizikai szerverrel vagy egyetlen szerverrel, de virtualizálsz) az tőled függ.


Mi van még? Nem volt még szó a munkaállomásokról. Asztali gépek lesznek-e vagy laptopok? Vékonykliensként fognak-e működni vagy rendes asztali gépként? Hogyan lehet rájuk bejelentkezni? Minden gépet többen fognak használni vagy csak egy ember ül a gép elé és csak az övé lesz az? Több felhasználói fiók lesz a gépeken vagy egy? Ha több, akkor hogyan lesz megoldva? Központi autentikációval (ez ugye +1 auth szervert jelent a gépteremben)? Hogyan lesznek frissítve a gépek? Tervezetten x havonta adott időpontban vagy az operációs rendszerre hagyod a feladatot? Vírusírtó, tűzfal, szoftverek? Telepíthetnek-e szoftvereket a dolgozók majd vagy csak a rendszergazda, esetleg az emelt joggal rendelkező dolgozók? Milyen hardverkonfigurációval futnak majd a gépek?

2018. máj. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1-Én nem szeretnék ezen a szakterületen dolgozni, csak azért jöttem ide, mert kihagyok egy évet és szeptembertől egyetemre megyek(nem ebben a szakirányban) plusz az oktatás színvonala kb 0 abból állt, hogy az oktató felolvasta az angol javás jegyzetet leforditva magyarra és a kódrészletet ctrl+c ctrl+v-vel letudtuk,ez volt a programozás.

#3-Köszönöm,hogy ilyen részletesen leírtad ezeket az információkat, és a másik részére kitérve,mint említettem ezekhez nem értek, nem kaptam/kaptunk megfelelő tananyagot,így nehezen is tudom elkészíteni, illetve írtam privát üzenetet.

2018. máj. 12. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!